شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - rezakaraj - 2012-11-09 09:53 PM

یک راهی هست باید ببری بدی تراشکار از اون سه طرفی که در انتهای پیستون حالت فرورفته داره پرش بکنی من خودم تجربه نکردم.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - اشکان - 2012-11-12 12:24 AM

سلام به دوستان
یک دیانا 54 که به تازگی خریدم پس از شلیک حدود 50 تیر پیچ زیر قنداق نزدیک به ماشه افتاد و هرکاری می کنم سر جاش سفت نمی شود مگر اینکه واشر ان را دراورم . پیچ جلو را هم باز کردم و قنداق را ازبدنه جدا کردم ، حالا متوجه یک اختلافی شدم که در نقشه 54 دانلود شده از سایت دیانا پیچ جلو قنداق و پیستون را با 3 واشر 2تا فلزی و یک پلاستیکی به پیستون وصل می کند و پیچ عقب با 2 واشر ولی در تفنگ من برعکس است پیچ عقب با 3 واشر پیستون و قنداق را به وصل می کند و پیچ جلو با 2 واشر؟!
لطف فرموده و راهنمائیم کنید پیشاپیش سپاسگزارم

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - khashayar - 2012-11-12 01:16 AM

با سلام به همه دوستان عزیز
به ممکنه بگید آخه کسی با چینی هم تیراندازی میکنه؟
اما چه کنیم که قیمتا خیلی رفته بالا و واسه خرید یه تفنگ خوب من دانشجو باید با کلی زحمت بکشم و صرفه جویی کنم و فعلا سعی کنم از همین چینی کلی لذت ببرم.Khansariha (219)
ممنون میشم اگه بتونید راهنماییم کنید واسه واشر پیستون دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
که خراب شده چه واشر پیستونی میشه پیدا کرد که مناسبش باشه؟
واشر پیستون تفنگ دیگه ای هست که بهش بخوره یا همونای که واسه خودشه اونم 2 مدل پلاستیکی و چرمی کدوم بهتره؟
پیشاپیش از همکاریتون ممنونKhansariha (256)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - SOHEIL-GUNSMITH - 2012-11-12 03:00 AM

خشایار جان
تا جای که میدونم چینی تمام قطعاتش حتی ریزترینش در بازار موجوده .و اکثرا هم تولید ایرانه و محصولات نخجیر امل کیفیت خوبی داره
در مورد واشر اگر فابریکش چرمی هست همون چرمی رو جایگزین کن

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - old.hunter - 2012-11-12 10:49 AM

خشايار جان
ميشه گفت لذتي كه من با تفنگ هاي چيني در تير اندازي بردم
با اين تفنگ هاي جديد فعلا نبردم Khansariha (8)
فقط براي تعويض واشر پيستون اول چك بكنيد ببينيد واشر ژلاتيني(لاستيكي) هست يا چرمي
اگر چرمي باشه حتما داخل سيلند رو با يك كهنه آغوشته به تينر پاك كنيد
لازم به ذكره كه زماني كه واشر پيستون رو درون سيلندر جا مي زنيد به هيچ عنوان از روغن يا گريس
استفاده نكنيد حتي يك قطره Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Marksman - 2012-11-12 01:21 PM

البته جناب old.hunter شما پیر دیر ما هستید.Khansariha (8)

ولی برای واشرهای چرمی کمی روغن(در حد دو قطره) هیچ ایرادی ایجاد نمی کنه.مشکل بر سر واشرهای سنتتیک جدید هست که به هیچ وجه از روغن نباید استفاده بشه.Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - old.hunter - 2012-11-12 07:30 PM

آقا مهدي عزيز شما لطف دارين بنده كوچيك شما هستم Khansariha (8)
حتما طرز درست كردن واشر چرمي رو مي دونيد Khansariha (8)
چون واشر چرمي با روغن به اون طريق در مياد (شكل شيپور)
وقتي روغن سبك يا گريس چرخ دنده پلاستيك يا روغن سرخ كردني بهش بزنيد (در حد دو تا گوگرد كبريت )
پس از چنتا شليك متوجه مي شيد كه تفنگ قدرتش رو داره از دست ميده
و حتي به جرات مي تونم بگم صداي تفنگ تغيير مي كنه
چرا؟؟؟؟
چون روغن موجود در واشر چرمي به علت گرم شدن بيرون مياد و با اون روغني كه شما ريختيد اضافه ميشه
حالا چطور مي تونيم متوجه بشيم كه واقعا داخل واشر چرمي روغن هست يا نه
به واشر چرمي سشوار بگيريد و بعد از چند دقيقه روي كاغذ آچار فشار بدين اون وقت متوجه منظور حرف بده ميشيد Khansariha (8)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
چند وقت پيش هم در تاپيك 350 ديدم يه بنده خدايي كه يه قسمتي رو خوانده بود كه بايد گريس نسوز زد
گفت به واشر پيستون گريس نسوز زده كه تفنگش به قول خودمون عطسه مي كنه
خب چند نفر ديگه بايد اين مطلب رو بخونن و اين مشكل براشون پيش بياد؟؟؟؟؟؟
البته چون نوشته هام مربوط به تاپيك نبود و پر حرفي كردم بنده رو عفو و جسارت بنده رو ببخشيد Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Mercury - 2012-11-13 05:19 PM

(2012-10-14 03:37 PM)Mercury نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت تمامی دوستان .
بنده مدت کوتاهیه که یک مگنوم 350 نو خریداری کردم . از ابتدا با ساچمه پرومگنوم شروع به تیراندازی کردم . که حدود 50 تا تیر اول تمام شلیکهام به هدف میخورد چه 10 متر چه 50 متر براحتی هدفم رو میزدم . در ضمن شکاف درجه در حالت صفر و تنظیم فابریک کارخونه بود البته مگسک شل بود ولی از جاش بیرون نمیومد .
تا یک روز که میخواستم برم تیراندازی چون مگسک شل بود درش آوردم و ریل مگسک که خیلی باز بود کمی با انبر دست جمعش کردم بعد با یک تیکه تخته با کمی ضربه جا زدم که دیگه محکم محکم شد .
اما متاسفانه از همون روز تو فاصله 10 متر همش 2 سانت به راست میزنه حتی با ساپورت . و اما اقدامات من برای رفع عیب :
1 : لوله رو شکسته واز داخل جان لوله به هدفم نگاه میکردم و سریعا از طریق شکاف درجه و مگسک به هدفم نگاه میکردم که دقیق روی هدف بود که در هر دو حالت لوله هیچ تکانی نمیخورد .
2 : چون مگسک مگنوم 350 از هر دو طرف در جایگاه خودش قرار میگیره با فرض اینکه موقع ضربه زدن به مگسک به چپ متمایل شده , مگسک رو در آوردم و سر و ته مگسک رو برعکس کردم .
3 : پیچهای قنداق شل شده بود اونها رو هم محکم کردم .
4 : پیچ تنظیم چپ و راست شکاف درجه رو از آخرین حالت سمت راست تا آخرین حالت سمت چپ شمردم که 88 تا کلیک بود و من در 44 مین درجه قرار دادم که شد همون حال صفر و فابریک خودش .
5 : داخل لوله رو با اینکه نزدیک 150 تا تیر زده بودم کاملا تمیز کردم .Khansariha (392)
اما متاسفانه درست نشد که نشد ودر فاصله 10 متر حدود 2 الی 3 سانت راست میزنه و در فواصل بیشتر 4 الی 5 سانت .
دوستان من روی اسلحم خیلی وسواس دارم و حتی با دستکش اسلحه رو بدست میگیرم ولی نمیدونم برا این تفنگ با اینکه 200 ساچمه بیشتر شلیک نشده چه مشکلی پیش اومده . با توجه به اینکه 5 مورد بالا رو انجام دادم بازم به راست میزنه .
واقعا اعصابمو بهم ریخته این موضوع آخه ی زمانی من این تفنگ رو 380 پولش رو داده بودم ولی 20 روز پیش 950,000 تومان پول دادم . Khansariha (367) Khansariha (367) Khansariha (367)
از دوستان عزیزی که میتونن راهنماییم کنن ممنون میشم که ما رو از این اعصاب خورد کنی در بیارن .
با تشکر . Khansariha (8)

از دوستان کسی نبود جواب ما رو بده

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - THUNDER - 2012-11-13 05:30 PM

داداشی این کار ها چیه؟
شیار درجه که حتماً نباید در وسط باشه...
شما مگسک رو دوباره به حالت اول نصبش کن و بعد فقط بشین شیار درجه رو تنظیم کن. یه تاپیک هم داریم برای راهنمایی تنظیم شیار درجه که میتونید با کمک اون شیار درجه رو تنظیم کنید...
یا علی...

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Mercury - 2012-11-13 06:29 PM

(2012-11-13 05:30 PM)THUNDER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
داداشی این کار ها چیه؟
شیار درجه که حتماً نباید در وسط باشه...
شما مگسک رو دوباره به حالت اول نصبش کن و بعد فقط بشین شیار درجه رو تنظیم کن. یه تاپیک هم داریم برای راهنمایی تنظیم شیار درجه که میتونید با کمک اون شیار درجه رو تنظیم کنید...
یا علی...

با عرض سلام و تشکر بابت جوابتون .
اما چرا اسلحه ای که هنوز 200 تا ساچمه ننداخته , نباید مثل روز اولش در حالت صفر شکاف درجه به مرکز بزنه و به راست میزنه ؟, و عنوان هم کرده بودم که اوایل دقیقا به هدف میزده و الا بنده از کاربرد چپ و راست شکاف درجه اطلاع دارم .
بدرود .