شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ALIANA-54-T06 - 2012-11-06 02:16 PM

(2012-11-06 01:58 PM)zahhak نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان. در حين تميز كردن لوله پارچه توي لوله گير كرده. متأسفانه مقدارش هم خيلي زياده (تقريبا يك سوم طول لوله هستش). چطور مي شه بدون صدمه زدن به خان درش آورد؟ سپاس
ضحاک جان این وضع خیلی جالب نیست Khansariha (214)
به میزان پارچه و نوع پارچه هم مربوطه
اگر پارچه از الیاف پلاستیکی باشه بهتر خارج میشه یا بهتره بگم بهتر سر میخوره چون پنبه خاصیت چپوندن و جمع شدن داره ممکنه خفت بشه داخل
در کل چند روش هست که بنا به شرایط یکی یکی آزمایش میشوند
اول بوسیله سر قلاب بافتنی سعی شود لبه پارچه را کشید بیرون
دوم بوسیله میله بافتنی کمی به پارچه فشار داد تا حرکت کنه البته چرب و روغن کاری پارچه هم کمک میکنه تا خارج بشه
سوم بوسیله شلیک بدون ساچمه روی تفنگ و یا باد کمپرسور
چهارم بوسیله یک میله زخیمتر که دیگه آخر زور و گیرکردن هست و باید دل را به دریا زد Khansariha (256)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - zahhak - 2012-11-07 01:00 PM

سلام. باتشكر فراوان از دوستان و راهنمائي هاي مفيد شما عزيزان. به ياري خدا و با استفاده از يك كمپرسور باد خيلي بزرگ و با زور فراوان براي نگه داشتن شلنگ باد اونم براي مدت 5 دقيقه پارچه مذكور خارج شد. ميله قلاب بافي براي اين كار كوچك بود. و فشردگي پارچه به اندازه اي بود كه ميله بافتني خم شد. ولي باز شكر خدا به خان اسلحه خدشه اي وارد نشد. كلي دلم گرفته بود . من كجا و گرفتگي لوله وايرخ 80 كجا. پناه بر خدا. سپاس Khansariha (8)Khansariha (48)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - esijoon - 2012-11-08 09:23 PM

سلام به دوستان گل.....چه خبرا؟؟؟؟؟خوبید؟؟؟

دوستان یه مشکلی برام پیش اومده....چند وقته اسلحم بدجور دلبخواهی میزنه.....یعنی هر وقت عشقشه میزنه..هر وقت نیست نمیزنه...اصلا یه اوضاعیه.....اسلحم دیانا 45 کالیبر 4.5 ماشه 05 قدیمی هست....

امروز بازش کردم...واشر پیستون رو که در آوردم به این زدگی ها که در عکس مشخصه رسیدم....به نظرتون این زدگی باعث ایراد در هدفگیری میشه؟؟؟...نیازی هست تعویضش کنم؟؟؟؟؟؟

آیا این واشر قابل ساخت هست؟؟؟؟؟میشه داد کسی بتراشه؟؟؟؟؟اگه جواب مثبته بفرمایید کجا میشه تراشیدش؟؟؟؟؟...آیا کسی اصل این واشر رو داره برام ارسال کنه؟؟؟؟؟

راستی قیمتش چقدره؟؟؟هم ساخت هم خرید؟؟؟

ممنون

[تصویر: qq%20%283%29.jpg]
[تصویر: qq%20%286%29.jpg]

چندتا عکس گرفتم که برای دید بهتر خیلی حجمش رو کم نکردم....بقیه رو لینک میزارم تا دوستان برا باز کردن صفحه دچار مشکل نشن....

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

راستی یه چیز دیگه....قبل از باز کردن مکش هوا رو تست کردم...خوب بود..سلام داشت خدمتتون...خخخخخ

در آخر باز هم تشکر میکنم از دوستان گل...یا علیKhansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - rezakaraj - 2012-11-08 09:31 PM

قابل ساختن که نیست ولی واشر سر پیستون دیانا در بازار موجود هست اخرین قیمتی که من دارم 25 تومن بود اگر گرون نشده باشه.در ثانی مگه واشر فلزی هست که زنگ بزنه؟البته عدم دقت رو تو فاکتور های دیگه هم باید جستجو بکنی مثل ساچمه و ساپورت.....

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - esijoon - 2012-11-08 09:35 PM

ااااااااااااااااااااااااا....چه سرعت عملی......کفم برید....خخخخخخخخخخ

رضا جان یعنی تعطیله واشرم؟؟؟؟؟؟؟؟
تهران کجا واشر مرغوب گیرم میاد؟؟؟؟؟؟؟
شنبه اونجام...فردوسی میتونم بیابم؟؟؟؟؟

دوستان عزیز کسی میتونه برام این واشر رو ارسال کنه اگه تهران گیرم نیومد؟؟؟؟؟؟؟

راستی کسی از قیمت این واشر اطلاع دقیقی داره؟؟؟؟؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - rezakaraj - 2012-11-08 09:52 PM

بله فردوسی هست اقالو حتما داره یک سری بزن.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - masih.hunter - 2012-11-09 12:36 AM

اسی جان به این که دیگه واشر نمیگن این چیه دیگه ؟؟؟ اصفهان هست اگه خواستی بگو خدمتی از دستم بربیاد خوشحال میشم . Khansariha (8)

یا حق .

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - esijoon - 2012-11-09 12:52 AM

(2012-11-09 12:36 AM)masih.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اسی جان به این که دیگه واشر نمیگن این چیه دیگه ؟؟؟ اصفهان هست اگه خواستی بگو خدمتی از دستم بربیاد خوشحال میشم . Khansariha (8)

یا حق .

والا چی بگم مسیج جون.....خودم هم موندم چرا اینطوری شده....جالب اینجاست انگار میله داغ چسبوندن بهش...تو عکس معلوم نیست و لی اطراف اون زدگی ذوب شده......

راستی به نظرت این واشر تو دقت ساچمه تاثیر داشته؟؟؟؟تو قدرت چطور؟؟؟

آخه مکش اسلحه قبل از باز کردن خیلی خوب بود.....

راستی در مورد واشر هم انشا الله مزاحم میشیم...

یا علیKhansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - tika - 2012-11-09 04:38 PM

سلام
آیا لوله تمامی تفنگ های بادی قابله تعویضه؟
مثلاً میشه کالیبره تفنگ هارو تغییر داد؟
لوله ها رو از کجا میشه تهیه کرد
مثلاً آیا لوله یه چینی یا حتی دیانا تو بازار با کیفیت خوب هست؟
آیا میشه به تعویض لوله دو مدل تفنگ باهم میشه به عنوان تیون نگاه کرد؟
Khansariha (8)
منتظر راهنمایی ارزندتون هستمKhansariha (214)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - amogoli - 2012-11-09 09:33 PM

سلام دوستان - حدود سه ماهه یه تفنگ دیانا 52 گرفتم و تا حالا حدود 1000 تا تیر باهاش زدم چند وقتیه که تفنگ باد ور نمیداره وقتی بازش کردم دیدم میله وسط پیستون که حالت هزار خاری داره از جاش دراومده و ازاد شده .بردمش پیش تعمیر کار میگه باید جوشکاری بشه و گفت از هر 20 تا تفنگ یکیش اینطوری میشه ؟ آیا راهی برای این مشکل وجود داره یا باید جوشکاری بشه؟