شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - امیرحسام - 2012-10-14 12:57 AM

(2012-10-13 10:50 PM)SOHEIL-GUNSMITH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حامد جان
در مورد واشر سه گل جنسش از نوعی پلی امید خشک هست و در 460 و 52 و 54 یکسان هست
در مورد تست این واشر بهترین روش در اوردن پیستون و معاینه چشمی هست به این صورت که اگه لب پر شده باشه یا بیش از حد گود شده باشه باید تعویض بشه
مکیدن یا دمیدن هوا از نوک لوله تا حدی میتونه سلامتش رو نشون بده
چون اگه هوا نشت کنه ممکنه از واشر پیستون باسه ونه از واشر سه گل
در ضمنموقع تعویض حتما از جنس اصلی استفاده کنید سایر جنسها دوام خوبی نداره

ممنون از شما سهیل جان.Khansariha (8)
مورد 2 و 4 را هم راهنمایی می فرمایید؟
در ضمن این واشر 3 گل و واشر پیستون فابریک اسلحه 460 ام آبی رنگ است این درسته؟ واشر های 3 گلی که آقالو داشت مشکی بود. یعنی اصله و مشکلی نداره؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - rezakaraj - 2012-10-14 09:20 AM

[تصویر: 13501935221.jpg]
[تصویر: 13501937231.jpg]
این هم عکس واشر سه گل که دو نوع هست نوع گود و نوع صاف واشر های که من دیدم همگی مشکی هستند و به خاطر سه دایره پشت انها بهش سه گل میگن.(این عکس ها توسط علی اقا گرفته شده است)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - old.hunter - 2012-10-14 10:30 AM

رضا جان درسته Khansariha (8)
ولي فكر نكنيد كه فقط همين يك رنگ موجود در بازار هست
من واشر پيستون سبز و رنگ شفافش (شيشه اي مايل به زرد) رو هم ديدم
و سه گل شفاف و حتي پلاستيكي رو هم ديدم Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - rezakaraj - 2012-10-14 12:11 PM

ولی واشری که به عنوان اصلی میفروشن به رنگ مشکی است من 6 ماه پیش از اقالو گرفتم 14 هزار تومان.متفرقه هم هست به قیمت های پایین تر ولی دوام چندانی ندارند.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Mercury - 2012-10-14 03:37 PM

با سلام خدمت تمامی دوستان .
بنده مدت کوتاهیه که یک مگنوم 350 نو خریداری کردم . از ابتدا با ساچمه پرومگنوم شروع به تیراندازی کردم . که حدود 50 تا تیر اول تمام شلیکهام به هدف میخورد چه 10 متر چه 50 متر براحتی هدفم رو میزدم . در ضمن شکاف درجه در حالت صفر و تنظیم فابریک کارخونه بود البته مگسک شل بود ولی از جاش بیرون نمیومد .
تا یک روز که میخواستم برم تیراندازی چون مگسک شل بود درش آوردم و ریل مگسک که خیلی باز بود کمی با انبر دست جمعش کردم بعد با یک تیکه تخته با کمی ضربه جا زدم که دیگه محکم محکم شد .
اما متاسفانه از همون روز تو فاصله 10 متر همش 2 سانت به راست میزنه حتی با ساپورت . و اما اقدامات من برای رفع عیب :
1 : لوله رو شکسته واز داخل جان لوله به هدفم نگاه میکردم و سریعا از طریق شکاف درجه و مگسک به هدفم نگاه میکردم که دقیق روی هدف بود که در هر دو حالت لوله هیچ تکانی نمیخورد .
2 : چون مگسک مگنوم 350 از هر دو طرف در جایگاه خودش قرار میگیره با فرض اینکه موقع ضربه زدن به مگسک به چپ متمایل شده , مگسک رو در آوردم و سر و ته مگسک رو برعکس کردم .
3 : پیچهای قنداق شل شده بود اونها رو هم محکم کردم .
4 : پیچ تنظیم چپ و راست شکاف درجه رو از آخرین حالت سمت راست تا آخرین حالت سمت چپ شمردم که 88 تا کلیک بود و من در 44 مین درجه قرار دادم که شد همون حال صفر و فابریک خودش .
5 : داخل لوله رو با اینکه نزدیک 150 تا تیر زده بودم کاملا تمیز کردم .Khansariha (392)
اما متاسفانه درست نشد که نشد ودر فاصله 10 متر حدود 2 الی 3 سانت راست میزنه و در فواصل بیشتر 4 الی 5 سانت .
دوستان من روی اسلحم خیلی وسواس دارم و حتی با دستکش اسلحه رو بدست میگیرم ولی نمیدونم برا این تفنگ با اینکه 200 ساچمه بیشتر شلیک نشده چه مشکلی پیش اومده . با توجه به اینکه 5 مورد بالا رو انجام دادم بازم به راست میزنه .
واقعا اعصابمو بهم ریخته این موضوع آخه ی زمانی من این تفنگ رو 380 پولش رو داده بودم ولی 20 روز پیش 950,000 تومان پول دادم . Khansariha (367) Khansariha (367) Khansariha (367)
از دوستان عزیزی که میتونن راهنماییم کنن ممنون میشم که ما رو از این اعصاب خورد کنی در بیارن مخصوصا آقا مسیح عزیز .
با تشکر . Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - LITKOH - 2012-10-14 04:03 PM

ببخشید شماره 7 رو ندیدم و فکر کردم منظورتون همین حالته که لوله به اهرم وصله، چون شیار جوریه که تو این حالت باید پین در بیاد ، بعد جابره و دوباره پین گذاری بشه

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - old.hunter - 2012-10-14 05:18 PM

(2012-10-14 12:11 PM)rezakaraj نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ولی واشری که به عنوان اصلی میفروشن به رنگ مشکی است من 6 ماه پیش از اقالو گرفتم 14 هزار تومان.متفرقه هم هست به قیمت های پایین تر ولی دوام چندانی ندارند.
----------------------------------------------------------------------------------------------
والله رضا جان
وقتي چند سال پيش مثلا 10 الي 12 سال پيش
تفنگ خراب مي شد واشر سه گل و واشر پيستون به اين شكل بود
يعني تفنگي كه نو مي خريد و بعد از چند سال واشر سه گل يا پيستون عوض مي كرديد به اين
شكل كهنه كارخانه بود Khansariha (8)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

---------------------------------------------------------------------------------
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

البته ببخشيد چون نتونستم رنگش رو درست توضيح بدم
گفتم عكسش رو بزارم شايد بتونم منظورم رو برسونم Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - tika - 2012-10-19 08:38 PM

سلام

من یک تفنگ بی 3 دارم یعنی زیر شکن چینی
الان 11 ساله که خریدمش
همون ابتدا که گرفتمش چرم پیستونشو عوض کردم و یه فنر طرح دیانا زدم
با قدرت و دقت عالی واسم کار میکرد
حدود 7 ماهه قبل یک فنر نو روش انداختم
قدرتش مثله اول شد و با دقت کافی برای من برای شکار تا 25 یا 30 متز با مگسک
اما طمع کردم بازش کردم و سر چرمشو با گریس چرب کردم
البته بگم گریسشم معمولی بود
نتونستم درست ببندمش بردم بیرون
بعد بستن آوردم خونه دقتش بد شد و پرت و پلا میزد
سرعت تیر افتضاح شد و با چشم میشد دیدش
بردم چرم سر پیستون رو بعده 11 سال عوض کردم
الان قدرتش عالی شده و ساچمه هارو میزنه پودر میکنه
اما دقتش دیگه مثله قبل نیست
تو 10 متری گروپ 3 سانتی میده
البته با یه ساچمه 5 سانتی و با ساچمه بیژن 5.5 گروپ 3 سانتی میده
این تفنگ کارمو عالی راه مینداخت
با این دقت ترجیح میدم بفروشمش
از فنی کارای سایت کسی میتونه راهنماییم کنه مشکل چیه؟

آیا با افزایش سرعت و قدرت با گرفتن ساچمه بهتر دقت میره بالا

آیا ممکنه چرب موندن گریس تو سیلندر باعث بی دقتی شده باشه

ایا لوله تفنگ و گام خان ها برای این سرعت طراحی نشده
آخه قبلا خوب میزد باتوجه به تقویتش
چون قدیمی و جنس خوبه دلم نمیاد ردش کنم

عاشقشم

این همه سال بدون حتی یک بار خرابی یا ایراد کوچولو با حداقل بیست هزار شلیک
کمکم کنید
نیاز به راهنمایی دارم
تفنگی بود که تا 20 یا 30 متری باهاش کبوتر و پرنده های کوچیک تر با مگسک میزدمKhansariha (226)
همیشه ساچمه شکارو رد میکردKhansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - old.hunter - 2012-10-20 06:54 PM

دوست عزيز Khansariha (8)
متاسفانه واشر چرمي رو نبايد روغن يا گريس بزنيد
داخل سيلندرو با تينر تميز كنيد كه ديگه چرب نباشه
واشر سه گل تفنگ رو هم عوض كن
از تير سبك هم استفاده نكنيد
البته به فنر هم يك مقدار زمان بدين تا جا بيوفته ( رام بشه ) Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - SOHEIL-GUNSMITH - 2012-10-20 07:56 PM

دوست عزیز
اول به شما تبریک میگم بعد از حدود 10 سال اولین کسی هستی که از چینیتون راضی بودی
دوم
با توجه به ازدیاد قدرت پس همه واشرهات فعلا سالم هست ونیازی به تعویض نیست

مشکل شما

در درجه اول اینه که لوله سلاح شما انقدر کیفیت نداره که بتونه تو سرعتهای بالا ساچمه رو درست هدایت کنه

دوم همون استفاده از ساچمههای بی کیفیت هست
سوم - اون روغنی که بهش زدی سرعت ولگد رو افزایش داده و دقت رو کم کرده
راه حل
1- اول داخل لوله تفنگ رو با بنزین یا نفت یا تینر خوب بشور و با سمیه یا یه تکه کهنه که سر یک میله نازک بستی خوب داخل لوله رو تمیز کن

2- از ساچمه های سگین تر مثل گامو پرو مگنم استفاده کن

3- در نهایت اگه درست نشد یا باید صبر کنی که فنر نرم بشه و روغن سر واشرت هم تموم بشه یا باید تفنگ باز کنی و سر واشر و داخل پیستون رو تمیز کنی