شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - peymanredboy - 2012-10-11 10:13 PM

سلام. بچه ها تفنگ 62 مو باز کردم ولی حالا نمیتونم فنر و پیستون و ماشرو ببندم........Khansariha (226)

ببخشید دیگه باره اول بود..... هرکاری میکنم درست در نمیاد.....

میشه روی این عکس نشون بدید که به ترتیب کدومو باید اول جا بزنم... قطعاتم شکل همیناست........ خواهشا خوب مشخص کنید.... مرسی....

[تصویر: chinese_1_.jpg]

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - old.hunter - 2012-10-11 11:45 PM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - امیرحسام - 2012-10-12 12:19 AM

(2012-10-08 12:32 PM)hsgolpa نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
فقط چند سوال :
1-این واشر سه گل در 460 معادل واشر با قطر 10mm و سوراخ 6mm و ضخامت 4mm از جنس لاستیک نرم و ضربه پذیره؟
2-قطعه 13 چیه؟ و برای تعویض واشر سه گل نیازه؟
3-با چه تستی می توان به سالم بودن واشر سه گل پی برد؟ ظاهرا در 460 مثل 52 و 54 مکانیزم متفاوتی نسبت به 350 داره. من وقتی از لوله 350 هوار را مکش میکنم واقعا بعد از آن زبانم می چسبه ولی برای 460 اینطور نیست.
فکر میکنم بعد از آزاد شدن فنر تازه این واشر خودش را نشان می دهد و اگر هوا درز کند از قدرت اسلحه می کاهد.
4-اینکه می گویند از کنار مگسک ممکنه هوا بده منظور کجاست؟ آیا بر روی پیچ 5 باید چسب آکواریوم زد (البته یک لایه دستمال کاغذی یا پنبه برای جلوگیری از پر شدن قسمت آلن خور پیچ هم بر رویش قرار دهیم)؟ به کجای مگسک باید برای آب بندی باید چسب زد؟

منتظر پاسخ دقیق شما کارشناسان هستم.

دوستان عزیز لطفا جواب این پست ما را هم بدهید. اصل آن در پست های دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
می باشد.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - old.hunter - 2012-10-12 09:58 AM

جناب peymanredboy عزیز این عکسا رو نگاه کتید امیدوارم کمکنون بکنه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

-----------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------
دوستان پیشنهاد می کنم هر وسیله ای رو برای بار اول قصد تعمییر دارید یک
موبایل دوربین دار یا یک دوربین دیجیتال بقل دستتون بزارید و از هر مرحله یک عکس بگیرید
تا برای دوباره بستن دچار مشکل نشید Khansariha (8)
shgolpa عزیز Khansariha (8)
در مورد سوال اول ابعاد واشر سه گل 460 رو نمی دونم ولی در اغلب تفنگ ها واشر نرم هست و در تفنگ های قدیمی چرم
دوم عکس رو متاسفانه برای من باز نمیشه عکی دقیق رو بزارید بتونم کمکتون کنم
سوم وقتی تفنگ واشر سه گل و واشر پیستونش تعویض میشه نیابد با مکش یا فوت کردن تردد هوا انجام بشه
زمانی که واشر پیستون زد برای تفنگم عوض کردم این طوری شد به فروشنده گفتم همین حرف مگسک رو زد
ولی خوشبختانه تو کت من نرفت Khansariha (226)
گشتم واشر پیستون فیروزه ای پیدا کردم و که یه مقدار قطور تر از اون جنس اولی بود
نه هوا می داد نه هیچ
داخل اسلحه رو با کهنه گازوئییلی تمیز کن و با یک دستمال دیگه تمیز کن
بنظرم اگه گریس هم به واشر پیستون نزنی و واشر سه گل رو دقیق جا بزنی نباید هوا بده
در مورد سوال چهارم می تونید برای اینکه شک شما به یقین تبدیل بشه
خیلی کم مایع ظرفشویی رو با آب مخلوط کنید
یکی داخل لوله فوت کنه و شما با سرنگ خیلی کم به قسمتی
که مورد نظرتون هست بزید اگه هوا می داد اون وقت هون جا رو چسب بزنید
بعد از کارتون حتما اون قسمت رو با اسپری روغن چرب کنید که باعث زنگ زدگی در دراز مدت نشه Khansariha (8)
البته من جواب ندادم چون شاگردی بیش نیستم گفتم جسارت به اساتید نکرده باشم بازم شرمنده Khansariha (226)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - masih.hunter - 2012-10-12 03:28 PM

(2012-10-12 12:19 AM)hsgolpa نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-10-08 12:32 PM)hsgolpa نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
فقط چند سوال :
1-این واشر سه گل در 460 معادل واشر با قطر 10mm و سوراخ 6mm و ضخامت 4mm از جنس لاستیک نرم و ضربه پذیره؟
3-با چه تستی می توان به سالم بودن واشر سه گل پی برد؟ ظاهرا در 460 مثل 52 و 54 مکانیزم متفاوتی نسبت به 350 داره. من وقتی از لوله 350 هوار را مکش میکنم واقعا بعد از آن زبانم می چسبه ولی برای 460 اینطور نیست.
فکر میکنم بعد از آزاد شدن فنر تازه این واشر خودش را نشان می دهد و اگر هوا درز کند از قدرت اسلحه می کاهد.
4-اینکه می گویند از کنار مگسک ممکنه هوا بده منظور کجاست؟ آیا بر روی پیچ 5 باید چسب آکواریوم زد (البته یک لایه دستمال کاغذی یا پنبه برای جلوگیری از پر شدن قسمت آلن خور پیچ هم بر رویش قرار دهیم)؟ به کجای مگسک باید برای آب بندی باید چسب زد؟

دوستان عزیز لطفا جواب این پست ما را هم بدهید. اصل آن در پست های دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
می باشد.

سلام

در خصوص سوال اولتون باید بگم جنس اون واشر از پلی امید هستش که جنسش نرم نیست

سوال دوم من تا به حال این قطعه 13 رو ندیدم شاید اشتباه چاپی بوده یا .... چون فقط داخل اون قسمت واشر سه گل قرار

میگیره. و سوال سومتون شما اون استابلیزر سر رو باز کنید و بعد هوا رو از داخل لوله مکش کنید چون لوله تفنگ حدودا" 4میل

عقبتر هستش وامکان این هستش هوای بیرون هم مکش کنید . احساستون بهتون چی میگه اسلحه ضعیف شده ؟؟ اگه هنوز فنر با قدرت مقاومت میکنه برای لود شدن و قدرت اسلحه کاهش یپدا کرده! مشگل میتونه از واشر سر سیلندر باشه .

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - stalker - 2012-10-13 11:19 AM

دوستان من تازه یه وایرخ 80 دسته 2 گرفتم کسی هست برام فنرشو عوض کنه و همین طور یه چک کنه اسلحه رو؟

دوربینش رو هم برای تنظیم کنه؟تهران باشه راحتر تحویل بدم

لطف کنید شمارتون رو هم بدین

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - alborzshop - 2012-10-13 04:10 PM

اگه بتونين بياريدش كرج برات رديفش ميكنيم.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - LITKOH - 2012-10-13 04:36 PM

(2012-10-11 11:45 PM)old.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ببخشیدولی اگه بدون جداکردن اهرم تسلیح اول لوله رو جا بزنه ، اون اهرم دیگه جا نمیره! ، یا باید آخر لوله رو ببندن یا اهرم رو جدا کننKhansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - old.hunter - 2012-10-13 06:28 PM

LITKOH جان Khansariha (8)
اون بدنه اسلحه كه روش نمره 2 رو زدم برعكس بايد ببينيد
شما از نمايي داريد مي بينيد كه ممكنه گمراه كننده باشه
اون طرف بدنه سلاح (شماره دو)، يك شيار داره براي جا زدن دسته مسلح كن
اول لوله رو جا گذاري مي كنيم و بعد پين لوله رو جا مي زنيم و بعد
پيستون رو جا مي زنيم كه شيار پيستون با شيار بدنه يكي بشه
اون وقت مي توان مسلح كن رو با كمي جلو عقب كردن جا بندازيد
بعدش مي تونيد سيستم ماشه رو جا بزنيد و بعد فنر الا آخر
اگه دوستمون از اون طرف لوله شماره 2 عكس بگيره فكر كنم دقيق تر
متوجه منظورم بشيد Khansariha (8)
البته من همبشه قبل از جا زدن فنر اون مسلح كن رو جا مي زنم Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - SOHEIL-GUNSMITH - 2012-10-13 10:50 PM

فقط چند سوال :

یا علی مدد
مخلص شما حامد
Khansariha (256)Khansariha (256)

حامد جان
در مورد واشر سه گل جنسش از نوعی پلی امید خشک هست و در 460 و 52 و 54 یکسان هست
در مورد تست این واشر بهترین روش در اوردن پیستون و معاینه چشمی هست به این صورت که اگه لب پر شده باشه یا بیش از حد گود شده باشه باید تعویض بشه
مکیدن یا دمیدن هوا از نوک لوله تا حدی میتونه سلامتش رو نشون بده
چون اگه هوا نشت کنه ممکنه از واشر پیستون باسه ونه از واشر سه گل
در ضمنموقع تعویض حتما از جنس اصلی استفاده کنید سایر جنسها دوام خوبی نداره