شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - arash1324 - 2012-09-23 10:02 AM

سلام خدمت دوستان

يه سوال داشتم يكي از دوستان يه ديانا داره كه براش باز كرديم داخلي سيلندر بوسيله فنر و احتمالا يه شيئي خش افتاده البته قبل از واشر پيستون . حال باتوجه به اين موضوع آيا تاثيري در عملكرد تفنگ دارد ؟ مثل كاهش قدرت و پرت رفتن باد سر واشر پيستون . Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ALIANA-54-T06 - 2012-09-23 10:39 AM

(2012-09-23 10:02 AM)arash1324 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان

يه سوال داشتم يكي از دوستان يه ديانا داره كه براش باز كرديم داخلي سيلندر بوسيله فنر و احتمالا يه شيئي خش افتاده البته قبل از واشر پيستون . حال باتوجه به اين موضوع آيا تاثيري در عملكرد تفنگ دارد ؟ مثل كاهش قدرت و پرت رفتن باد سر واشر پيستون . Khansariha (8)
اگر این خط و خش داخل سیلندر باشه یعنی در محلی هست که واشر پیستون رفت و آمد میکنه خب باعث میشه واشرخراب بشه و 100% محل اشکال هست و باید بدید تراشکار و یا خودتون با سنباده های مناسب کاملا خط و خش را برطرف کنید ولی اگر مربوط به بخش سیلندر نبود فقط دلیلش را بررسی و اشکال را برطرف کنید Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - arash1324 - 2012-09-23 12:04 PM

ممنون علي جان از پاسختون
نه داداش خراشش برآمدگي نيست كه لبه واشر رو خراب كنه تو رفتگي هست يه شيار به طول نيم سانت هست و قبل از واشر پيستون در قسمت فنر هست Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - gilemard - 2012-09-23 03:53 PM

دوست عزيز viper22شايد حق با شما باشه.چون بيشتر از ساچمه هاى ايرانى استفاده کردم که کيفيتشم خودتون ميدونيد.به کلاغ زاغى از 7 مترى تيز زدم اصلأ اثر نکرد.از واشر سرپيستون فکر نکنم باشه.دايى بنده چند ساله تفنگ هاى روستا رو تا جايى که در توانش هست درست ميکنه.بهش بگم شايد از اين که گفتيد باشه.خيلى ممنون.
دوست عزيز alborzshop.از اون طول فنرى که شما گفتيد يک حلقه بلندتر هست و ضخامتش دقيقأ به اندازه همون فنرى هست که old-hunter عزيز تصويرشو قرار دادن هست.قيمت فنرهايى که ميگيرم معمولأ حدود13 تومن هست.متأسفانه به مارک فنر توجه نميکنم.به نظر شما از چه مارکى استفاده کنم خوبه؟
دوست عزيز old hunter.تفنگ من اصلأ قطعه پلاستيکى مانند اين چيزى که شما لطف کردين قرار دادين نداره.به جاش در انتهاى اون ميله اى که تو عکس هست يه قطعه پهن دايره اى شکل جوش داده شده که البته کار خوده کارخونه سازنده هست نه اينکه دست ساز باشه.در واقع اون قطعه پلاستيکى که فکر کنم بايد در تفنگ شما يک تکه باشه توى تفنگ من از دو قسمت جدا از هم تشکيل شده که هر دو قسمت فلزى هستند.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - old.hunter - 2012-09-23 07:33 PM

والله من يه احتمال مي دم
اگر قطر داخلي فنر با قطر بيروني اون لوله فلزي يكسان نباشه و جاي بازي داشته باشه
و گريس (خيلي كم) به فنر نزنيد با عث شكستن فنر ميشه Khansariha (8)
بعضي از فنر ها گوشت نازكي دارند و سبك ،كه پيشنهاد من اينكه استفاده نشه
بعضي از فنر ها گوشتي هستن و سنگين تر كه بهتره از اين مدل استفاده كنيد
ممكنه جمع بشه اما شكستن در كارش نيست Khansariha (8)
اتفاقا امشب دارم يه تفنگ b1 لنگه مال خودم رو باز مي كنم Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - gilemard - 2012-09-23 11:45 PM

دوست عزيز old hunter.به هر حال تجربه شما بيشتر از بنده هست.هنگام خريد فنر براى تفنگ فنر هاى چينى با مفتول نازک هم بود که طبق نظر شما من از اين فنر ها نگرفتم.ولى باز نميدونم واسه چى بعد از استفاده مداوم موقع استفاده وقتى لوله رو پايين ميارم صداى تخ تخ فنر بلند ميشه.فنر قبلى رو که خدا بيامرزه هشت تيکه شد.اين فنر هم بعد از يه هفته...
ولى به احتمال زياد علت شکستن فنر اينه که طول اون لوله فلزى در تفنگ من کوتاهه و جاى بازيش زياده.اينو از مقايسه با اون عکسى که از فنر ولوله فلزى قرار داديد فهميدم.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - old.hunter - 2012-09-24 12:09 AM

مدل تفنگ شما چی هست ؟
وقتی دارید فنر تعویض می کنید می تونید ازش عکس بزارید ؟
اگر فقط یک لا فنر بزرگ تر باشه احتمال شکستن فنر رو بده مخصوصا گوشتی باشه !!!
من الان برای تفنگ دوستم یه فنر گذاشتم نمی دونم کارش چطوره اسمش هم BUHLERهست
البته واشر پیستون و واشر سه گل تفنگ رو هم عوض کردم به فنر هم اسپری روغن رونده زدم
ولی شما این کاری که من برای تفنگم کردم انجام بده بجای گریسی که می خوایی به فنر بزنی
خیلی کم گازئییل رو با روغن 40 مخلوط کن با پارچه نخی روی فنر بمالید البته خییییییییلی کم تا اون صدا رفع بشه
اگر فنر گوشتی باشه 29 حلقه بزارید و اگر فنر تون گوشتش کم باشه 31 حلقه
متاسفانه فنر هایی که برای تفنگ های چینی در بازار یافت میشه از کیفیت خوبی بر خوردار نیستن Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - gilemard - 2012-09-24 12:26 AM

(2012-09-24 12:09 AM)old.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مدل تفنگ شما چی هست ؟
وقتی دارید فنر تعویض می کنید می تونید ازش عکس بزارید ؟
اگر فقط یک لا فنر بزرگ تر باشه احتمال شکستن فنر رو بده مخصوصا گوشتی باشه !!!
من الان برای تفنگ دوستم یه فنر گذاشتم نمی دونم کارش چطوره اسمش هم BUHLERهست
البته واشر پیستون و واشر سه گل تفنگ رو هم عوض کردم به فنر هم اسپری روغن رونده زدم
ولی شما این کاری که من برای تفنگم کردم انجام بده بجای گریسی که می خوایی به فنر بزنی
خیلی کم گازئییل رو با روغن 40 مخلوط کن با پارچه نخی روی فنر بمالید البته خییییییییلی کم تا اون صدا رفع بشه
اگر فنر گوشتی باشه 29 حلقه بزارید و اگر فنر تون گوشتش کم باشه 31 حلقه
متاسفانه فنر هایی که برای تفنگ های چینی در بازار یافت میشه از کیفیت خوبی بر خوردار نیستن Khansariha (8)

آقا دست شما درد نکنه.فقط واشر سه گل کدوم قسمت تفنگ هست و روغن 40 از کجا ميشه گير آورد؟
ببخشيد به قسمت اول توجه نکردم.مدلشو خودم هم نميدونم فقط يه مشت حروف چينى به صورت منظم روى پيستون نوشته شده.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - old.hunter - 2012-09-24 12:41 AM

دوست من شما که نگفتی تفنگت مدلش چی هست
اگر کمر شکن هست همون جایی که تیر رو در جان لوله می زاری دورش رو نگاه کنی
یه واشر هست سیاه رنگه اگه کهنه شده عوش کن
روغن 40 هم همون روغنی هست که در موتور ماشین سواری ریخته میشه مثل پیکان
البته بازم تاکید می کنم با دقت از این مواد استفاده کن
این مواد باید اسپری بشه به فنر طریقه اسپری کردنش هم اینکه بریزی تو ظرف شیشه شور
با اون یک بار اسپری کنی بزاری مازادش بره بعد فنر رو جا بزن
اون قسمتی هست که فنر رو جامیزنی اون قسمت رو هم با نفت سفید یه سرویس بکن
طریقش هم به این شکله یه سیخ بر می داری یه بارچه نخی بهش می بندی یه مقدار نفت سفید روش می ریزی
و به داخل تفنگ می کشی اگه نفت سفید گیر نیومد تینر Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - gilemard - 2012-09-24 12:45 AM

بازم ببخشيد از اين لحاظ گفتيد.کمرشکن هست.