شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - whisper - 2012-09-21 10:46 PM

سلام دوستان
امروز وقتی مثل همیشه داشتم تیراندازی می کردم ، شلیک فکر کنم 20 بود که ناگهان یک قطعه از تفنگ پرید تو صورتم ، تیراندازی رو متوقف کردم و دیدم پیچی که تصویرش را در زیر گذاشتم از وسط شکسته و نصفش تو کاره نصفش هم پریده بیرون ، با کلی زحمت و مته کار توانستم بدون اسیب زدن به سلاح اون ته پیچ رو بکشم بیرون و کلا کار تعمیرش داره تمام می شه ولی سوالی دارم اینه که ایا این قطعه نقش مهمی رو تفنگ ایفا می کنه و کلا روی دقت و قدرت تاثیر نداره ؟ خیلی نگران هستم ، چون این تفنگ رو من مثل جونم ازش محافظت می کنم

[تصویر: 2012_09_21_22.jpg]

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - alborzshop - 2012-09-22 11:53 AM

اين قطعه به عنوان ضربه گير دوربين استفاده ميشه و از حركت دوربين جلوگيري ميكنه.
اگه خواستيد دوربين ببنديد ميتونيد از پايه يك تيكه استفاده كنيد كه ديگر نيازي هم به اين قطعه نيست. Khansariha (256)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - old.hunter - 2012-09-22 11:59 AM

سلام دوست عزيز
اگر اشتباه نكنم اين پيچ در زير شكاف درجه قرار داره
سعي كن حتما حتما يك پيچ مثل خودش گير بياري
مخصوصا هم رزوه با پيچ خراب شده Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Vicxtor - 2012-09-22 12:16 PM

(2012-09-21 10:46 PM)whisperx نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
امروز وقتی مثل همیشه داشتم تیراندازی می کردم ، شلیک فکر کنم 20 بود که ناگهان یک قطعه از تفنگ پرید تو صورتم ، تیراندازی رو متوقف کردم و دیدم پیچی که تصویرش را در زیر گذاشتم از وسط شکسته و نصفش تو کاره نصفش هم پریده بیرون ، با کلی زحمت و مته کار توانستم بدون اسیب زدن به سلاح اون ته پیچ رو بکشم بیرون و کلا کار تعمیرش داره تمام می شه ولی سوالی دارم اینه که ایا این قطعه نقش مهمی رو تفنگ ایفا می کنه و کلا روی دقت و قدرت تاثیر نداره ؟ خیلی نگران هستم ، چون این تفنگ رو من مثل جونم ازش محافظت می کنم

سلام فربد جان...
همونطور که دوستمون Alborzshop فرمودن این قطعه همون ترمز پایه ی دوربین هست (دقیقا مثل شادو هزار) که اگه بذاری سرجاش و یه پیچ فولادی عین خودش براش گیر بیاری عالیه. اگه هم میخوای کلا برداریش روی سوراخ پیچ یه تیکه چسب فشار قوی مشکی بذار که ذرات غبار یا آب تو سیلندر وارد نشه... دوربین هم اگه بخوای ببندی یه پایه ی یک تیکه ی چهار پیچه (با استپ مثل پایه های لئوپولد یا گامو) بذار و پیچ ها رو محکم ببند که حرکت نکنه.
موفق باشی... Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - whisper - 2012-09-22 01:39 PM

ممنون دوستان
می خواهم یک پیچ فولادی مثل خودش بندازم تا مثل روز اولش بشه ، پیچ آلن هم دارم که جنس واقعا عالی هست

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - gilemard - 2012-09-22 01:51 PM

با سلام خدمت دوستان.يه تفنگ بادى چينى دارم زود به زود فنر ميشکونه.ميشه راهنمايى کنيد که مرضش چيه.جالب اينه هر دو هفته باهاش تير ميندازم و اصلأ مداوم استفاده نميکنم.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - viper22 - 2012-09-22 02:13 PM

(2012-09-22 01:51 PM)gilemard نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان.يه تفنگ بادى چينى دارم زود به زود فنر ميشکونه.ميشه راهنمايى کنيد که مرضش چيه.جالب اينه هر دو هفته باهاش تير ميندازم و اصلأ مداوم استفاده نميکنم.

مشکل شما استفاده از ساچمه خیلی سبک یا پرت هوا از واشر سر لوله یا سر پیستون هست که باعث تراکم کم و ایجاد تنش زیاد در فنر میشه

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - alborzshop - 2012-09-22 03:22 PM

(2012-09-22 01:51 PM)gilemard نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
براي تعويض فنر از چه فنري استفاده ميكني؟؟
شايد فنر بلند ميندازي كه در هنگام مسلح شدن فنر تاب برمي دارد و به مرور زمان ميشكند.
اگر تفنگ شما كمرشكن است بايد طول فنر 29 تا 31 حلقه و اگر زيرتاشو است 32 تا 34 حلقه باشد.
ضخامت مفتول فنر هم مهم است كه نبايد زياد نازك يا ضخيم باشد.
بهتر است به فنر كمي گريس بمالي تا نرمتر شود (البته نظر بعضي دوستان است!)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - old.hunter - 2012-09-22 07:08 PM

دوست عزيز من يك تفنگ b1 چيني دارم كه
متاسفانه همين مشكل براش پيش ميومد
اون مال قطعه پلاستيكي كه پشت فنر قرار مي گرفت
هم فنر مي شكست هم قطعه پلاستيكي
رفتم پيش تراش كار اون قطعه رو فلزي ساختم
كه ديگه درست شد تا الان يكسالي هست كه نشكسته Khansariha (8)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

----------------------------------------------------------------------------------
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

----------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------
البته لازم به ذكر هست كه من از سايت خارجي اينو بر داشتم ايده خودم نيست Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - alborzshop - 2012-09-23 09:26 AM

در حالت عادي نبايد لول فنر يا فنر بشكنه.
اگر لول فنر شما مي شكسته ايراد از فنر بوده چون در همه اين نوع اسلحه ها همين قطعه وجود داره ولي نميشكنه.
البته لول فنر فلزي كه شما درست كرديد ودر بازار هم موجوده بهتر از پلاستيكيه ولي فكر نكنم مشكل شكستن فنر از اون باشه.!Khansariha (256)