شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - aloneboy - 2011-04-03 07:57 PM

سلام
من ديانا 52 خودمو دست دو گرفتم و شكاف درجه اصليش تعويض شده بود و اوني كه الان روشه ساخت شركت سمس هست
من يه مشكل اساسي با اين تفنگ داشتم اونم اينكه در فواصل نزديك مثلا زير 10 متر دو سه سانت زير هدف ميزد كه براي اصلاحش مجبور بودم شكاف درجه رو بيش از حد بالا ببرم تا اينكه امروز چشمم افتاد به اين نقشه مونتاژي ديانا 52 و فهميدم اشكال از كجاست
تفنگ من اين قطعه كه زير شكاف درجه قرار ميگيره و تو نقشه با شماره 109 مشخص شده رو نداره
از دوستاني كه 52 دارن خواهش ميكنم جنس اين قطعه و چند تا عكس از اون و در صورت امكان اندازه هاشو برام بفرستن تا يكي برا خودم بسازم
ممنون

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - aghajoon - 2011-04-03 08:39 PM

(2011-04-03 03:18 PM)masih.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اولا" تشکر از داداش اسماعیل که همیشه منو به یاد داره . مهدی جان نگران پوسته لول نباش من بارها گفتم بازم میگم

52 .54. 56. لولهاشون سه پوست هستش و وچرخش پوست لول طبعی هستش . درخصوص اون قسمتهای که مهدی جان

هم با قرمز نشون دادان باید بگم مشگل خواصی نیست یکم لقی عادیه شما حساس شدی مشگلی نیست

درخصوص سوال علی اقا گل همشهری عزیزم هم باید بگم مشگل نیست من سلاح شمارو دیدم ولی نیاد میله به هیچ

طرفی کج باشه شما میتونید اون( بازو )رو باز کنید مشگلشو برطرف کنید سپس نسبش کنید درخدمت همگی هستم

مسیح . Khansariha (256)
قربان شما مسیح جان شما به ما لطف دارید
ولی سوال من در مورد کج شدن اون میله(بازو) 52 که خودتون اشاره کردید نیست ،سوال من در مورد لوله گوهر

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ALIANA-54-T06 - 2011-04-04 09:22 AM

(2011-04-03 07:57 PM)aloneboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من ديانا 52 خودمو دست دو گرفتم و شكاف درجه اصليش تعويض شده بود و اوني كه الان روشه ساخت شركت سمس هست
من يه مشكل اساسي با اين تفنگ داشتم اونم اينكه در فواصل نزديك مثلا زير 10 متر دو سه سانت زير هدف ميزد كه براي اصلاحش مجبور بودم شكاف درجه رو بيش از حد بالا ببرم تا اينكه امروز چشمم افتاد به اين نقشه مونتاژي ديانا 52 و فهميدم اشكال از كجاست
تفنگ من اين قطعه كه زير شكاف درجه قرار ميگيره و تو نقشه با شماره 109 مشخص شده رو نداره
از دوستاني كه 52 دارن خواهش ميكنم جنس اين قطعه و چند تا عكس از اون و در صورت امكان اندازه هاشو برام بفرستن تا يكي برا خودم بسازم
ممنون
سلام aloneboy دوست من از خوش شانسی من بخاطر دوربین باز شدش دم دستم بود چند تا عکس ازش گرفتم که دوتاشو فکر کنم بهتر بوده را میزارم خدمتتان . جنسش از پلاستیک خشک است و قطر مرکزی (فاصله بین بدنه تفنگ با روزنه) یک میل است و از زیر بصورت کمان است که قطر حداکثری کناریش هم دو میلیمتر است . امیدوارم موفق باشی . فعلا
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ARROW - 2011-04-06 11:18 AM

سلام دوستان.میله اهرم تفنگ دیانای 54 یکی از دوستای من شکسته(همون که دو طرفش پیچییه),میشه منو راهنمایی کنین که فابریک این قطعه رو چجوری باید پیدا کنم, اخه اینجا تو شهرمون حتی یه دونه مغازه تفنگ بادی هم وجود نداره.امروز صبح زنگ زدم مغازه سمسارزاده تو اصفهان, اونا هم این قطعه رو نداشتن.ممنون میشم اگه در این مورد به من کمکی کنین.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - SOHEIL-GUNSMITH - 2011-04-07 01:32 AM

با سلام به همه
دوستان برام سوال پیش اومده که چه طوری لوله رو تابگیری میکنند
ممنون میشم اگر دوستانی که اطلاعاتی در خصوص نحوه تابگیری لوله سلاح دارند
اینجا یه توضیح کامل در مورد روش کار بفرمایند
در ضمن تو تهران تراشکار کاردرست برای انجام کارهای سلاح سراغ دارید؟
البته اگه تراشکار قطعات موشک باشه ترجیحا اولویت دارهKhansariha (8)
به قول مهرشاد
ارادت

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - craftsman - 2011-04-07 08:34 AM

آقا فراز:
همون قطعه شكسته قابل تعميره.اگه منظورتون رو درست فهميده باشم اون اهرم كه با دست كشيده ميشه رو ميگيد.كه شكلش شبيه ناودونيه؟
اون قسمتي كه شكسته شده دو دا ورق به ضخامت 2.5 ميليمتر و عرض يكسانت بطول 5-7 سانت تهيه كنيد(ورق استيل يا فولاد باشه بهتره)بعد اين دو قطعه رو مثل آتل به دو طرف اين ناودوني جوش بزنيد دقت كنيد در راستاي طول بايد جوش بخوره نه عرضي و مجددا جاي سوراخ قبلي رو سوراخ كنيد اضافات جوش رو با سوهان يا سنگ برقي بسابيد.من همينكارو حدود 6-7 سال قبل براي يك 52 انجام دادم هنوز داره درست و بدون مشكل كار ميكنه اگه تونستم با شكل براتون توضيح ميدم.
آقا سهيل در مورد تابگيري لوله:تراشكاريها يك سر لوله رو به سه نظام دستگاه تراش وصل ميكنن يه سر ديگه شو به يه ميله مخروطي هرزگرد كه دقيقا در راستاي وسط سه نظام هست (اهرم شكاف درجه و مگسك رو از لوله بايد جدا كنيد)با چرخيدن دستگاه يه ميله مسي يا برنجي رو به وسط لوله درحال چرخش نزديك ميكنن اگه جايي تاب داشته باشه روي لوله خط ميفته هرجا كه خط افتاد رو با چكش (در اصل بايد چكش سربي يا مس نرم باشه)ميكوبن و اونقدر اينكارو ادامه ميدن تا كل لوله يكدست بشه اين تابگيري حرفه ايه
نكته مهم:از چكش آهني يا فولادي بهيچ وجه نبايد استفاده كرد جون سطح بيروني لوله رو قر ميكنه
خودم براي تابگيري لوله تفنگي كه دارم از يه روش ديگه استفاده كردم:مگسگ و شكاف درجه و اهرم رو جدا كردم.دو تيكه چوب گردو كه براي قنداق استفاده ميكنم رو ور داشتم لوله رو از بغل رو به آسمون نگاه كردم جايي كه انحنا داشن رو روي چوب گذاشتم با يه چوب چهار تراش سنگين ديگه كوبيدمش موقعي كه فكر ميكنيد ديگه نميشه بيشتر از اون لوله رو صاف كرد ميتونيد دو تيكه چوب به ضخامت سه ميليمتر در دو طرف خميدگي بزاريد مثل يه پل بشه بعد وسطشو بكوبيد
داخل لوله رو هم بررسي كنيد رو به نور نگه داريد سايه ها و نور و انعكاس نور داخل لوله رو نگاه كنيد تا يكدست باشه
تفنگ من با اين بلايي كه بسرش آوردم گروپش تو همين سايت گذشتم و فكر نميكنم خيلي بد شده باشه كلا نيم ساعت وقتمو گرفت.
ضمنا موقع نمايشگاه كتاب تهران ميام در خدمت دوستان هستمKhansariha (8)Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ALIANA-54-T06 - 2011-04-07 08:40 AM

(2011-04-06 11:18 AM)faraz_diana نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان.میله اهرم تفنگ دیانای 54 یکی از دوستای من شکسته(همون که دو طرفش پیچییه),میشه منو راهنمایی کنین که فابریک این قطعه رو چجوری باید پیدا کنم, اخه اینجا تو شهرمون حتی یه دونه مغازه تفنگ بادی هم وجود نداره.امروز صبح زنگ زدم مغازه سمسارزاده تو اصفهان, اونا هم این قطعه رو نداشتن.ممنون میشم اگه در این مورد به من کمکی کنین.
دوست من تا اونجائی که من میدانم این قطعات بصورت فابریک نیست و باید بگردی تو تعمیرکارها برای یک دست دوم یاشایدم از قسمت شکسته شده بشه تعمیرش کرد (البته آقا مسیح ما وارده این کاره) من تو اهواز خ امام کلبه شکار یک دسته یدکی دیدم که خیلی شبیه به 54 بود ولی فروشنده آقای رسولی گفت مال 54 نیست دیگه من سئوال نکردم مال کدوم تفنگه شاید بشه با تغیراتی به 54 بخورونیش و میشه با تماس تلفنی ازش پرسید . (تلفن مغازه برادرش که اونهم مغازه شکاره روی پاکت پلاستیکی زیر 5 نمونه ساچمه های آزمایش شده من افتاده ) . فعلا Khansariha (214)

دوستان ببخشید تا ما بتایپیم آقا جاوید عزیز زحمت پاسخ را کشیده بودند . شرمنده
سهیل جان قدیما من دیده بودم یک تعمیرکار اسلحه لوله را لای پارچه وگیره میگذاشت و بصورت تجربی بهش نیرو میداد و داخل لوله را نگاه میکرد تا بلاخره لوله را صاف میکرد Khansariha (256)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - craftsman - 2011-04-07 09:02 AM

آقا فراز فكر ميكنم تو اين تصوير بشه بطور ساده توضيح بدم
دو نقطه كه با سبز ضربدر داره نقطه ايه كه احتمالا شكسته شده.
اين دو ورق كه با رنگ خاكستري تيره نشون دادم رو به دو طرف اهرم جوش ميزنيد جايي كه بايد جوش بخوره رو با لكه هاي قرمز نشون دادم اون خط كاملا بايد جوش بخوره هم از زير هم رو جاي ديگه نبايد جوش بخوره با اينكار خيالتون راحت راحت باشه كه براتون سالها كار ميكنه
دوستاني كه 52 يا 54 دارن براي جلوگيري از شكستن احتمالي ميتونن اينكارو انجام بدن اين نقطه پاشته آشيل تفنگهاي دياناي با اهرم كناريه (شايد دلتون نياد اين بلا رو سر تفنگ گرونقيمتتون بياريد)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - masih.hunter - 2011-04-07 09:51 AM

(2011-04-07 09:02 AM)craftsman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا فراز فكر ميكنم تو اين تصوير بشه بطور ساده توضيح بدم
دو نقطه كه با سبز ضربدر داره نقطه ايه كه احتمالا شكسته شده.
اين دو ورق كه با رنگ خاكستري تيره نشون دادم رو به دو طرف اهرم جوش ميزنيد جايي كه بايد جوش بخوره رو با لكه هاي قرمز نشون دادم اون خط كاملا بايد جوش بخوره هم از زير هم رو جاي ديگه نبايد جوش بخوره با اينكار خيالتون راحت راحت باشه كه براتون سالها كار ميكنه
دوستاني كه 52 يا 54 دارن براي جلوگيري از شكستن احتمالي ميتونن اينكارو انجام بدن اين نقطه پاشته آشيل تفنگهاي دياناي با اهرم كناريه (شايد دلتون نياد اين بلا رو سر تفنگ گرونقيمتتون بياريد)
اقا جاوید منظور فراز بازو هستش نه دسته سایدش . فراز جان من میتونم نو و فابریکشو

برات گیر بیارم . خواستی پی ام بزن درضمن شما میتونید از خودتون هم درستش کنید

البطه باید جوش co2 داده بشه تا مشگل 100/. هل بشه . درخصوص سوال داد سهیل

هم باید بگم اینا فوتای گوزهگریه اگه قرار باشه فاش بشه که دیگه فوت نیست داداشمKhansariha (6)

ولی اگه مایلی بام تماس بگیر برات توضیح میدم Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ARROW - 2011-04-07 10:01 AM

دوستان شما قطعه ای که من گفتم رو اشتباه متوجه شدید,من قطعه شماره 27 در گاتالوگ دیانا 54 یا 52 رو میگم همون میله ای که اون بازوی ناودانی شکل رو به سیلندر وصل میکنه.با اینکه میشه تعمیرش کرد اما این دوست من یکم وسواس داره و میخواد میله فابریک و دست نخورده رو تفنگش باشه.