شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - alborzshop - 2012-06-12 09:32 PM

درود به همه دوستان و شب به خير Khansariha (8)
براي تعويض فنر تفنگ احتياج به يك فنر جمع كن دارم كه قابليت اينو داشته باشه تا براي انواع مختلف تفنگها قابل استفاده باشه !!
البته دو نمونه از اونارو در سايتهاي مختلف ديدم ولي نتونستم بسازمشون.
اگه راهنماييم كنيد ممنون ميشم. Khansariha (48)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - esijoon - 2012-06-12 09:59 PM

(2012-06-12 09:32 PM)alborzshop نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
براي تعويض فنر تفنگ احتياج به يك فنر جمع كن دارم كه قابليت اينو داشته باشه تا براي انواع مختلف تفنگها قابل استفاده باشه !!

دوست عزیز فنر جمع کن نمی خواد بسازی....از جک ماشین استفاده کن...دو تا تیکه چوب صاف هم برا سر و ته لوله استفاده کن تا خش روشون نیوفته....بعد میتونی از یه راهرو تو خونتون یا از دهنه یک در استفاده کنی برا جمع کردن فنر وبستن اون...
جک رو بزار بین بدنه اسلحه و دیوار...بعد با باز کردن جک فنر در داخل بدنه اسلحه جمع میشه...در همون حالت ته لوله رو ببند و پین ها رو جا بزن.....فقط مراقب باش فنر و لوله در نرن که بد میشه...باید حتما بدنه و جک در یک راستا باشن

اگه سوالی بود در خدمتم
یا علی

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - rezakaraj - 2012-06-12 10:35 PM

(2012-06-12 09:32 PM)alborzshop نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام بچه محل
پیغام بده اگر خواستی من چند نمونه تا حالا ساختم میگم چجوری باید بسازی تا هر تفنگی رو بتونی باز بکنی؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - alborzshop - 2012-06-13 03:48 PM

(2012-06-12 09:59 PM)esijoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزیز فنر جمع کن نمی خواد بسازی....از جک ماشین استفاده کن...دو تا تیکه چوب صاف هم برا سر و ته لوله استفاده کن تا خش روشون نیوفته....بعد میتونی از یه راهرو تو خونتون یا از دهنه یک در استفاده کنی برا جمع کردن فنر وبستن اون...
جک رو بزار بین بدنه اسلحه و دیوار...بعد با باز کردن جک فنر در داخل بدنه اسلحه جمع میشه...در همون حالت ته لوله رو ببند و پین ها رو جا بزن.....فقط مراقب باش فنر و لوله در نرن که بد میشه...باید حتما بدنه و جک در یک راستا باشن

اگه سوالی بود در خدمتم
یا علی
ممنون از كمكتون Khansariha (8)
اين روش خوبيه ولي فكركنم كمي خطرناك باشه و با در رفتن فنر به اسلحه و شخص صدمه بزنه. دو نمونه فنر جمع كن از سايتهاي ديگه گرفتم ولي درست نكردم چون خوب توضيح نداده بود.
باز هم از شما سپاسگزارم

(2012-06-12 10:35 PM)rezakaraj نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام بچه محل
پیغام بده اگر خواستی من چند نمونه تا حالا ساختم میگم چجوری باید بسازی تا هر تفنگی رو بتونی باز بکنی؟
سلا بچه محل Khansariha (48)
من يه فنر جمع كن مي خوام كه انواع تفنگهارو بشه تعمير كرد چون همه جور اسلحه پيش من ميارن. منتظر هستم تا زيارتتون كنم و بيشتر راهنماييم كنيد.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - alborzshop - 2012-07-04 10:51 AM

گاهي اوقات به دليل ضعيف بودن فنر يا خرابي تفنگ ساچمه داخل لوله گير ميكنه .
بهترين روش براي خارج كردن اون چيه؟؟؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - HALFMAN2010 - 2012-07-04 11:05 AM

بهترین راه در اوردن با یه سیم نوار پیچ شده هست
در ضمن باید از گرم کردن خودداری کنید چرا که به شدت به خان لوله آسیب میزنهKhansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - viper22 - 2012-07-04 11:06 AM

(2012-07-04 10:51 AM)alborzshop نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
گاهي اوقات به دليل ضعيف بودن فنر يا خرابي تفنگ ساچمه داخل لوله گير ميكنه .
بهترين روش براي خارج كردن اون چيه؟؟؟

اولین کاری که نباید بکنید اینه که سنبه نزنید چون باعث پرس شدن ساچمه میشه و اون رو به لوله و خان میچسبونه
دومین کار که باید انجام بدین اینه که تفنگ رو تعمیر کنید و بعد ساچمه رو شلیک کنید
البته این مورد در PCP با فنری متفاوت هست ولی بهر حال بهتره به ساچمه فشار نیارید
این مورد درصوتی سخت میشه که چند ساچمه داخل لول گیر کرده باشه که اونوقت چاره ای جز مته زدن ندارید که با دقت زیادی باید انجام بشه تا به خان ها صدمه نخوره
برای اینکار باید یک مته 40 CM بگیرید و غاز اون رو از 1 cm سر به بعد رو با کشیدن سنگ و سنباده نرم کنید که خان رو نخوره و بعد با دور آروم سرب رو دریل کنید و خرده خرده بکشید بیرون و بعد از اون یک تکه دستمال کاغذی رو روغنی کنید و در حالی که فیت لوله شده در داخل اون چندین بار سنبه کنید تا تکه های سرب داخل خان ها رو تمیز کنه و بعد چربی داخل لول رو پاک کنید

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - alborzshop - 2012-07-04 11:14 AM

ببخشيد كه زياد سئوال ميكنم.منظورتون از دريل كردنو نفهميدم و اينكه مته چه جوري بايد به ساچمه برسه؟؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - viper22 - 2012-07-04 11:19 AM

شما تا هر وقت که دوست داشتی سوال کن دوست عزیز اینجا برای همینه
منظورم از دریل یعنی همون عمل چرخوندن مته هست که میتونه بصورت دستی یا ماشینی باشه مثل دریل های دستی که دور متغییر هستن
در مورد رسیدن مته به ساچمه هم روشن توضیح دادم شما 40 cm مته رو از یکی از طرفین که داخل لوله بکنی به ساچمه میرسی مگر اینکه لوله بالای 60 سانت باشه و ساچمه هم دقیقا وسط گیر کرده باشه

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - alborzshop - 2012-07-04 11:25 AM

ممنون وايپر عزيز
آخه مته 40cm نديدم و به خاطر همين متوجه نشدم.اين ابزارو از كجا ميشه تهيه كرد؟؟