شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - amir74 - 2012-05-04 07:20 PM

تو گوگل بزن راهنما فنر تفنگ بادی میاد همه جا دارن 10 تومن هست فقط اگه این شیکسته بود نمونه شکسترو ببر کوچیک بهت ندن

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - صادق قرنجیکی - 2012-05-11 08:11 PM

دوستان سلام
امروز حس کنجکاوی به سرمون زد و کار دست دیانا 350 مگنوم دادم
اسلحه رو برای اینکه راحت تر حملشکنم و بذارم تو یه جعبه کوچیکتر بازش کردم ، خوب بعدش خواستم ببینم ماشه چجوری از بدنه جدا میشه که با فشار دوتا پین ماشه ها رو بیرون آوردم ،موقع بیرون آوردن پین دوم میله ای که برای این کار استفاده می کردم درگیر شد و کمی به بدنه ماشه آسیب رسوند
[تصویر: a2_1.jpg]

به نظر اساتید موردی پیش میاره ؟
البته الان با بیرون آوردن فنر موندم به چه صورتی جاش بندازم !!!!؟؟
[تصویر: a1_2.jpg]
کسی از دوستان راهنمایی داره؟
خودم بهتر ببینم به همین صورت ببرم تمیرگاه؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - rezakaraj - 2012-05-11 09:19 PM

من چند روش رو برای جا زدن فنر میگم.
1. راحت ترین استفاده از جک خودرو باید تفنگ و جک ماشین رو بین دو دیوار که فاصله کمی دارن قرار بدی و فنر رو جا بزنی
2.روش دوم استفاده از یک کمک است با استفاده از یک چوب فنر رو هول بدی و کمکت پیمها رو جا بزنه
3.روش سوم ساخت فنر جمع کن هست یک عمر راحت میشی.
فکر نمیکنم مشکلی پیش اومده باشه (یک نصیحت اونهای که اسمش رو تعمیر کار گذاشتن ولشون کن)
عکس فنر جمع کن[تصویر: 13367582541.jpg]

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - esijoon - 2012-05-11 09:22 PM

نه عزیز جان اون شاسی ماشه هست و با اون خراش مشکلی براش پیش نمیاد

اول فنر رو جا بزن....البته درست جا بزنیا...دسته پیستون باید از وسط فنر رد بشه
در ضمن حتما قبل از همه این کارا چکاننده رو از بدنه ماشه جدا کن چون پلاستیکی هست و ممکنه دستت در بره بخوره بهش و بشکونتش..البته فنرش ممکنه چسب شده باشه که باید چسبش رو بکنی
از این بیشتر هم ماشه رو باز نکن
لوله اسلحه رو هم باید از لولاش جدا کنی...آخه باید محل اتصال کپ به بدنه رو بزاری رو زمین و اگه لوله روش باشه کج میشه...اول پیچ اتصال لوله رو باز کن و بعدش یه پین داخلشه که تو خالیه...اونم باید در بیاری

بعدش از یکی دیگه کمک بگیر....
اون قسمت از بدنه که به کپ وصل میشه و قبلا گفتم جداش کن رو بزار رو زمین..... بدنه ماشه رو درست بزار پشت لوله فنر داخل بدنه اصلی سلاح...(لول فنر همون لوله پلاستیکی داخل فنر هست) بعدش دهنه یه انبر دست رو باز کن و از پهلو بزار پشت شاسی ماشه....بعدش صاف بهش فشار بیار....مواظب باش دستت در نره و اگر نه هم دستت داغون میشه هم سیستم ماشه
مراقب باش با فشاری که میاری ضامن پلاستیک رو نشکونی
به صورت کاملا عمود به پشت بدنه سیستم ماشه فشار بیار تا فنر رو جمع کنه و بره داخل بدنه اصلی سلاح

بعدش هم به یکی بگو همینطور که شما بدنه ماشه رو روی فنر فشرده کردی پین ها رو جا بزنه.
بعد از اینکه پین ها رو جا زدی چکاننده ماشه که قبلا جداش کرده بودی رو بزار سر جاش و پینش رو جا بزن و فنرش رو با چند قطره چسب قطری ای تو جاش بچسبودن

بعدش هم دوباره لوله اسلحه رو به بدنه ببند و اسلحه رو بزار تو قنداق و پیچش کن.

دیگه هم از این شیطونیا با 350 نکن...چون فنرش خیلی قویه و به راحتی نمیشه باز و بستش کرد

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - صادق قرنجیکی - 2012-05-11 09:44 PM

از راهنمایی دوستان متشکر ! از اینجا به سایر دوستان هم توصیه می کنم بدون نداشتن تجربه و شناخت قطعات اصلی سلاح را باز نکنین! خودم پشیمون شدم . بی تجربگی بود !!!
Khansariha (172)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - esijoon - 2012-05-11 10:03 PM

(2012-05-11 09:44 PM)salaeddin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از راهنمایی دوستان متشکر ! از اینجا به سایر دوستان هم توصیه می کنم بدون نداشتن تجربه و شناخت قطعات اصلی سلاح را باز نکنین! خودم پشیمون شدم . بی تجربگی بود !!!
Khansariha (172)

صلائدین جان غصه نخور عزیزم...درست میشه...بستنش خیلی راحته....تا چیزی رو تجربه نکنی که یاد نمیگیری

این برات میشه تجربه تا اسلحت و عیوبی که براش پیش میاد رو بهتر بشناسی و انقد پول نریزی تو جیب تعمیرکارا

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - mostafab - 2012-05-12 04:30 PM

سلام. من یه دیانا 35 دارم شکاف درجه اش کنده شده و فنرشم ضعیف شده. بقیه قطعات فابریکی روز اوله. آیا این دو قطعه اصلشون گیر میاد ؟ با چه قیمتی و آیا ارزش تعمیر داره تفنگ؟ و یه چیز دیگه اینکه با دوربین اصلا خوب نمیزنه و مدام تنظیمش به هم میخوره. اگه ممکنه یه دوربین خوب با پایه مناسب واسه این مدل معرفی کنید. ضمنا یه ساچمه 4.5 خوب هم واسه این مدل اگه میشه. مرسی

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Marksman - 2012-05-12 04:40 PM

بله دوست عزیز هر دو تاش موجوده و می تونین از یکی از فروشگاههای آقالو و ساحل تهیه کنین.4.5 خوب برای 35 زیاده شما می تونین گامو مچ و پرومگنوم استفاده کنی تا جی اس بی.بسته به این که چقدر بخوای هزینه کنی.Khansariha (8)
دوربین خوب فعلا یه کم کمیابه ولی بی اس آ بد نیست. پایه هم برای مدلهایی مثل 35 ترجیحا یه تیکه کوتاه استفاده کنین.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - esijoon - 2012-05-14 09:21 AM

(2012-05-14 09:03 AM)soheil5tir نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به دوستان و اساتید
من دیروز دیانا 35 خودم را باز کردم جهت گریس کاری و تمیز کردن.تا اینجا مشکلی نداشتم
اما موقع بستن لول به مشکل برخوردم بوش کوچیکی که توی لولای لول هست جا نمیره،آخه سوراخها درست روبه روی هم قرار نمیگیرن به خاطره ساچمه زیر لول و o ریننگی لول.
یه راهنمایی کنید لطفا باید چیکار کنم؟باید چطوری تحت فشار قرار بدم ؟
من فنر را جا زدم و بستم،باید قبلش این کار را میکردم؟

سهیل جان دلیل جا نرفتن لوله تحت فشار بودن فنر و عدم حرکت اهرم مسلح کننده هست

شما باید اهرم رو از لوله جدا کنید....لوله رو متصل کنید و سپس دوباره اهرم رو سر جاش بزارید

فقط امیدوارن با واشر اهرم به مشکل نخورید...آخه پینی که اهرم رو به کپ متصل میکنه خیلی شل هست و یک ضامن به شکل واشر خورشیدی نصفه داره...امیدوارم بتونی اونو راحت جا بزنی..سخت نیستا...فقط باید بفهمی چطور جاش بزنی....من که 1 ساعت معطل شدم تا یاد گرفتم

البته میگم شاید بتونی از حرفام متوجه بشی

بعد از جا زدن لوله سر اهرم رو بزار توی شکافی که قبلا بود....بعدش محل اتصالش به کپ رو هم بزار سر جاش و پین رو بزار سر جاش....تا اینجا راحته...ولی اگه پینت از نوع قفل دار باشه مثل اسلحه من باید از شکاف اهرم ...( جایی که میشه پین رو دید)... قسمت باز واشر رو بزاری رو پینی که داخل اهرم رفته....بعدش باید با سر پیچ گوشتی دو پخ و با حوصله اونو فشار بدی تا بره دور پین و قفل بشه...البته برای محکم کاری قبل از جا زدن واشر با انبر دست یکم دهنه واشر رو تنگ کن تا پین محکم بشه...فقط دقت کن اون واشر باید برا دوره کمر پین که وثل شیار گود هست

امیدوارم اینایی که گفتم کمکت کنه....مشکلی بود بگو تا اگه تونستم بازمکمکت کنم

یا علی

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - masih.hunter - 2012-05-14 10:23 AM

سهیل جان برای جا زدن اون پین و بوش لول اسلحه رو مثل موقعه ای که قصد ساچمه گذاری دارید

کمرشو بشکنید به راحتی پین و بوش در جاشون قرار میگیرن .