شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - adelrenjer - 2012-04-20 08:58 PM

سلام کسی از مراحل باز کردن ar1000magnom عکس داره ممنون میشم بزارین؟Khansariha (367)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - rezakaraj - 2012-04-20 09:02 PM

(2012-04-20 07:00 PM)Don Corleone نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز کافیست دسته مسلح کننده رو ریگلاژ کنید تا مشکل برطرف شه.با تنظیم کردن مهره انتهای اهرم مسلح کننده درست میشه.Khansariha (8)
اگه نتونستید کافیه پیم های دسته مسلح کننده رو باز کنید{مواظب باشید گم نشه} و بعد تنظیم کنید.

مشکل بر طرف شد از راهنمایی شما متشکرم.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - seeker - 2012-04-21 10:56 AM

با سلام من یک دیانا 50 دارم که حدود 30 سال از عمرش میگذرد و مشکلی که پیدا کرده این است که محل اتصال نگه دارنده پمپ به بدنه که با پیچی به قنداق متصل می شود و در ضمن قفل ماشه در زمان پر کردن هم هست از بدنه جدا شده و نمی دانم چگونه باید این اتصال را برقرار نمایم از دوستان تشکر می کنم اگر راهنمایی بفرماییند

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - rezakaraj - 2012-04-22 06:48 AM

دیروز دوستم وقتی میخواست با 52 من شلیک بکنه فکر کنم ساچمه رو درست جا نزده بود وقتی تفنگ شلیک کرد ساچمه شلیک نشد و رفت داخل سوراخ سیلندر و له شد هر کار کردم با پنس و میله نوک تیز نشد دربیاری بد جور چسبیده .اگر با یک میله داغ یا هویه گرمش کنم به نظرتون شدنی هست؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ALIANA-54-T06 - 2012-04-22 10:15 AM

(2012-04-22 06:48 AM)rezakaraj نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیروز دوستم وقتی میخواست با 52 من شلیک بکنه فکر کنم ساچمه رو درست جا نزده بود وقتی تفنگ شلیک کرد ساچمه شلیک نشد و رفت داخل سوراخ سیلندر و له شد هر کار کردم با پنس و میله نوک تیز نشد دربیاری بد جور چسبیده .اگر با یک میله داغ یا هویه گرمش کنم به نظرتون شدنی هست؟
نه دوست عزیز بهتره هیچ شلیکی انجام ندید بهترین راه اینه که سیلندر را باز کنید و داخل سیلندر را کاملا با مواد نفتی شسته و و دور پیستون را نیز تمیز کنید چون کوچکترین ذرات سرب باقی مانده در سیلندر هم باعث پارگی و هم لب پر شدن واشر پکینگ میشود . Khansariha (214)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - rezakaraj - 2012-04-22 01:09 PM

روش اصولی برای باز کردن واشر درون سیلندر (واشر سه گل) چیه؟ساچمه بد جوری چسبیده تا واشر در نیاد جدا نمیشه؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ALIANA-54-T06 - 2012-04-22 01:46 PM

(2012-04-22 01:09 PM)rezakaraj نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
روش اصولی برای باز کردن واشر درون سیلندر (واشر سه گل) چیه؟ساچمه بد جوری چسبیده تا واشر در نیاد جدا نمیشه؟
توی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نحوه تعویض واشر سر لوله یا سه گل توضیح داده شده و بدون باز کردن سیلندر هم ممکنه .
(البته این واشر بجای قرار گرفتن در سر لوله در طرف دیگه یعنی داخل روزنه خروجی هوا در سر سیلندر قرار داده شده)
ولی بظرم این ساچمه از داخل به دور روزنه خروجی باد پرچ شده و نه به واشر سه گل برای همین باید سیلندر باز بشه و از طرف دیگه ساچمه خارج بشه .

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - rezakaraj - 2012-04-22 03:18 PM

(2012-04-22 01:46 PM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-04-22 01:09 PM)rezakaraj نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
توی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نحوه تعویض واشر سر لوله یا سه گل توضیح داده شده و بدون باز کردن سیلندر هم ممکنه .
(البته این واشر بجای قرار گرفتن در سر لوله در طرف دیگه یعنی داخل روزنه خروجی هوا در سر سیلندر قرار داده شده)
ولی بظرم این ساچمه از داخل به دور روزنه خروجی باد پرچ شده و نه به واشر سه گل برای همین باید سیلندر باز بشه و از طرف دیگه ساچمه خارج بشه .

تو تایپیک 54 نگفته بود از چه ابزاری برای خارج کردن ساچمه استفاده کرد.اگر بشه نمیخوام تفنگ رو باز کنم.من ساچمه له شده رو در انتهای روزنه میبینم ولی اونجا پرس شده و دسترسی به اون سخته برای این گفتم واشر سه گل رو در بیارم.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ALIANA-54-T06 - 2012-04-22 05:48 PM

باید امتحان کنید ببینید با یک آچار آلن یا یک پیچ گوشتی چهارسو میتوان واشر را به چرخش درآورد یا نه اگر چرخید براحتی و به آرامی میاد بیرون و اگر نچرخید کار کمی سخت میشود و ممکنه واشر با خرابی بیرون بیاد که در این صورت اول ببینید واشر سه گل یدکی دارید؟
از ایزارهای مثل قلاب بافتنی و یا پیچگوشتی باریک و کوچک هم میشود برای حرکت دادن وخارج کردن واشر استفاده کرد در ضمن قبلش تفنگ را مسلح کنید تا سیلندر براحتی عقب بایستد . Khansariha (214)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - rezakaraj - 2012-04-25 08:18 AM

سلام.میخواستم بدونم واشر سه گل به کار رفته در دیانا 52 با 54 تفاوت داره؟
و دارای سایز های مختلف است یا نه؟