شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - 300WSM - 2012-04-03 10:49 AM

فرهود عزیز علیرغم تذکر دوستان این چندمین بار هست که پستهای بی محتوا میذارین ومیتونی برای تشکر از کلید سپاس استفاده بکنی,بعضی از سوالات ومطالب رو هم میتونی در سیستم پیام خصوصی مطرح بکنی.سعی کنین مطالبی رو بنویسین که سطح معلومات دوستان رو بالا ببره نه فقط تعداد ارسالها رو!!!!!!!!!!!
Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - فرهود - 2012-04-03 11:29 AM

برای تست کردن واشر پتستون لوله رو تا آخر بشکونم یا یکم مونده به آخر برگردم؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Marksman - 2012-04-03 02:28 PM

(2012-04-03 11:29 AM)فرهود نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای تست کردن واشر پیستون لوله رو تا آخر بشکونم یا یکم مونده به آخر برگردم؟
فرهود جان این روشی که دوستان گفتن برای تست نشتی واشر پیستون کاربرد داره و شما باید انگشتتون رو در موقع مسلح کردن روی سوراخ خروج هوا از سیلندر نگه داری اگه موقعی که سلاح مسلح شده باشه انگشت شما به اون سوراخ بچسبه یعنی مکش وجود داره و نشتی مشکل اسلحه نیست فقط خیلی خیلی احتیاط کن چون اگه لوله برگرده خدای ناکرده انگشت بی انگشت!!.به نظر من اون خلاصی اول سلاح شما یه علت دیگه باید داشته باشه.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - homayonfar - 2012-04-03 04:47 PM

سلام به همگی
ی سوال از اساتید دارم راجع به روغنکاری پی سی پی
در کل کجاهای اسلحه رو حتما باید روغنکاری کرد و کجاها باید خشک و تمیز باشه؟در ضمن از پارافین واسه چرب کردن قطعات فلزی و اورینگ میشه استفاده کرد یا نه؟ اگه ممکنه به صورت کامل توضیح داداه بشه ممنون میشمKhansariha (256)
ی سوال هم راجع به تمیز کردن لوله دارم
من ی ست تنظیف مگالاین خریدم که 3 عدد سر واسه تمیز کردن داره 2 تاش فلزی هستن جنسشونم شبیه مس یا برنج یکیش هم نمدی وا... دلم نمیاد با سر های فلزی لوله رو تمیزکنم میترسم رو خان لوله خط بیفته لطفا ی راهنمایی هم واسه تمیز کردن لوله بکنید

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - SOHEIL-GUNSMITH - 2012-04-04 12:41 AM

همایونفر جان
کلیه قطعات متحرک سلاح رو باید با یک روغن بسیار سبک روغنکاری کنی
من خودم روغن چرخ خیاطی تصفیه شده استفاده میکنم
پارافین هم بدک نیست

در مورد تمیز کردن لوله همون سر نخیش کفایت میکنه

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - homayonfar - 2012-04-04 08:56 AM

آقا سهیل این اورینگ های والو هم احتیاج به چرب کردن داره ؟
راستی 3 -4 روزه تفنگم ی کوچولو باد خالی میکنه در حدود روزی 10 بار از کدوم اورینگاش میتونه باشه ؟یا اصلا مشگل از جای دیگه ای هست؟مدل sb هست و والو هم به مخزن چسبیده میشه یه مقدار راهنمایی کنیدKhansariha (256)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - فرهود - 2012-04-04 10:23 AM

برای تمیز کردن داخل لوله چیکار کنم؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - masih.hunter - 2012-04-04 11:04 AM

علی جان مشكلتون حل نشد ؟؟؟ تلفنی صحبت کردیم . Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - persiankiller - 2012-04-04 11:18 AM

(2012-04-04 10:23 AM)فرهود نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای تمیز کردن داخل لوله چیکار کنم؟

با یک چیزی مثل ادامس سر لوله رو کور کنید.مقداری مورد نیاز، نفت با سرنگ تزریق کنید.بعد با ساده ترین لوازم مثل میله بافتنی یا حتی میله معمولی که دورش پارچه ای یا بورسی هست اقدام به تمیز کردن بکنید.دقت کنید میل با سطح داخلی لوه تماس نداشته باشه و باعث ازاد کردن مانع شما در سر لوله هم نشه.همچنین خیلی خیلی دقت کنید نفت وارد تفنگ نشه..بعد از تمیز کاری مایه رو خارج کنید و با تعویض پارچه توی لوله رو خشک کنید.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - فرهود - 2012-04-04 02:24 PM

دیانا350 کالیبر4/5من از فاصله 9 متری تیرش حتی از اونطرف بدن گنجشک هم رد نمیشه به نظر شما ضعیف شده؟