شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - فرهود - 2012-03-30 10:17 AM

salam be hamegi kasi hast ? man ye soal daram dar morede350
سلام aghajoon

آیا میشه لقی لوله رو درست کرد؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - فرهود - 2012-03-30 12:46 PM

لوله تفنگ{350}وقتی میشکونمش اون یکی دو سانت اولش با فشار پایین نمیره نمیدونم طبیعیه یا نه چون از اول به این اتفاق دقت نکردم
لطفا راهنمایی کنید دوستان

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - rezakaraj - 2012-03-30 01:26 PM

خوب چون هنوز فنر فشرده نشده وبلندی لوله مگنوم 350 که مثل اهرم عمل میکنه باعث بشه فکر کنی که راحت شکسته میشه اگر موقع شکستن صدای خر خر یا صدای دیگه بده غیر طبیعی است.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - فرهود - 2012-03-31 07:57 AM

ممنون.یه مشکل دیگه که هست اینه چند وقتیه که سرعت تیر پایین اومده و به قول معروف ضعیف شده ایراد از کجا میتونه باشه؟ اگه قطعه ای که لازم داره رو بخرم خودم میتونم عوضش کنم؟؟ و سوال دیگه اینکه وقتی با دوربین نشونه میرم+ فوق العاده کمرنگ میشه تا جایی که اصلا واضح میشه لطفا راهنمایی کنید ممنون.
Khansariha (219)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - rezakaraj - 2012-03-31 08:53 AM

(2012-03-31 07:57 AM)فرهود نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون.یه مشکل دیگه که هست اینه چند وقتیه که سرعت تیر پایین اومده و به قول معروف ضعیف شده ایراد از کجا میتونه باشه؟ اگه قطعه ای که لازم داره رو بخرم خودم میتونم عوضش کنم؟؟ و سوال دیگه اینکه وقتی با دوربین نشونه میرم+ فوق العاده کمرنگ میشه تا جایی که اصلا واضح میشه لطفا راهنمایی کنید ممنون.
Khansariha (219)

سلام
خرای سه قسمت میتونه باعث کاهش قدرت بشه:
1.ضعیف شدن فنر
2.خرابی واشر سر پیستون
3.خرابی اورینگ لوله
اگر فنر جمع کن و ابزارودانش لازم رو داشته باشی خودت میتونی انجام بدی.
برای داشتن تصویر شفاف باید فوکوس و زوم رو تنظیم کنی. در فاصله های مختلف نیاز به تنظیم مناسب داره ولی باید جوری تنظیم کنی در کل برای فاصله 20 تا 50 متر خوب باشه.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - فرهود - 2012-03-31 01:28 PM

مرسی آقا رضا حالا از کجا بدونم عیب از کدوم یکی از این سه مورد هست؟ منظورتون از اورینگ لوله همون واشر کوچیکه اونجایی که تیر میزاریم هست؟؟؟ چطور به واشر سر پیستون دسترسی پیدا کنم؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - فرهود - 2012-03-31 04:10 PM

راستی چند بار بدون اینکه تیر بزارم فقط لول رو شکوندم و با باد خالی ماشه رو چکوندم به نظر شما ضعیف شدن تفنگ میتونه بخاطر این باشه؟ اگه میتونه کجاش آسیب دیده. ممنون

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Don Corleone - 2012-03-31 04:17 PM

توصیه اینه که هیچ وقت با سلاح فنری خالی شلیک نکنید.و از ساچمه های خیلی سبک و غیر استاندارد هم استفاده نشه.در سلاح های با کیفیت شلیک کردن به صورت خالی و در دفعات محدود عموما مشکلی رو ایجاد نمیکنه اما در صورت تکرار باعث ضعیف شدن سلاح و اسیب به واشر سرپیستون و فنر میشه.و حتی در دراز مدت ممکنه به قنداق سلاح{در صورت چوبی بودن}نیز اسیب بزنه.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - rezakaraj - 2012-03-31 04:21 PM

شلیک بدون ساچمه باعث شکستن فنر میشه.ولی دیانا به این سادگی ها خراب نمیشه.برای بازدید باید اسلحه کامل باز بشه که بهت توصیه نمیکنم.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - THUNDER - 2012-04-01 07:20 PM

سلام به همه ی اساتید خوبم
شادو هزار بنده از دیروز یک ایرادی به هم زده: در هنگام مسلح کردن صدای ساییده شدن میده و فکر کنم ساییده شدن یک قطعه ی فلزی به یک قطعه ی پلاستیکی باشه ولی هر چقدر دقت میکنم نمی فهمم از کجاست؟!؟!؟ اساتید لطفاً راهنمایی کنند که اول این ایراد از کجاست؟ و دوم اینکه آیا خودم میتونم برطرف کنم یا باید بدم تعمیر کار؟