شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ehsannikoo - 2012-02-15 05:30 PM

با سلام خدمت دوستان عزیز با اجازه از دوستان عزیز تجربه ای که در رابطه با این مطلب رو دارم در اختیار دوستان میزارم.(خوب در ومدن کار و یا ماندگاری و زیباشدن به تجربه و تمرین نیاز دارد به قول معروف باید قلقش بیاد دستتون)
آبکاری نقطه ای و لکه گیری با رادیوم
رادیوم مایعی است که برای لکه گیری فلزات زینتی مثل انواع زیوریجات و نقاط حساس استفاده میشود.
[تصویر: Rhodium_Rhodium_Plating_Solutions_.jpg]
البته برای کار بهتر باید دستگاه فابریک که برای اینکار درست شده را استفاده کنید که کمی گران است ولی با کمی تمرین وسایل دست ساز در برخی موارد بهتر جواب گو میباشندبا هزینه کمتر و وسایل ساده.
1-تهیه آب رادوم به رنگ دلخواه(سیاه قلم - زرد- طلای سفید)
2-تهیه قلم آند و کاتد(مثبت و منفی)
مثبت:
[تصویر: %D9%82%D9%84%D9%85_%D9%85%D8%AB%D8%A8%D8%AA.jpg]
منفی:
[تصویر: %D9%82%D9%84%D9%85_%D9%85%D9%86%D9%81%DB%8C.jpg]
3-یک آداپتور 1 آمپر با ولتاژ متغیر
روش آبکاری:
ابتدا قلم باسیم مشکی را به قطب منفی آداپتور متصل میکنیم (توجه داشته باشید قسمتی که انبرک دارد برای اتصال به کار میباشد و طرف سوزنی را به سیم منفی متصل کنید.
سیم قرمز را به قطب مثبت وصل میکمیم
قسمتی که میخوایم آبکاری کنیم رو از هر گونه چربی و چرک با صابون(فقط باصابون)کامل پاک کرده و خشک کرده.
قسمت گیره منفی رو به نزدیک ترین محلی که میخوایم آبکاری کنیم متصل مکنیم.
آداپتور برای مرحله بعدی باید روشن باشد و ولتاژ آن از 3 ولت تا 6 ولت متغیر است و بستگی به جنس کوپ و ماشه یا دنباله با هر مکانی که شما میخواهید آبکاری کنید دارد.(ماشه جون تقریبا جنس ثابتی داره رو من روی 6 ولت آبکاری کردم شما میتونید ولتاژو بالا یا پایین کنید تا به کار دلخواه برسید)(توجه داشته باشید اگر ولتاژ درست نباشد باعث تیره شدن کار میباشد البته در مواقعی که از رنگ زرد یا سفید استفاده کنید.
آداپتور را روشن کرده و ماژیک قرمز رنگ را که نوک سفید آن قبلا کاملا شسته و تمیز است داخل رادیوم میزنیم بطوری که فقط نوک آن کمی به رادیوم آغشته است را روی مکان مورد نظر به آرامی میکشیم تا فلزمان رنگ بگیرد.
(در پایان عرض کنم که چون رادیوم مایعی گران قیمت است شما باید آن را به صورت میلی لیتر تهیه کنید و راه بهتر آن است که شما به یک آبکاری طلا یا بدلیجات مراجعه کنید و آنها با مهارت هر جایی که میخواهید را براتون روکش بدن البته مقاومت این روش در مقابل فرسایش البته در جاهایی مثل ماشه و یا دنباله کم میباشد و اگر میخواهید هم زیبا شود هم مقاوم میتوانید با مراجه به همان آبکاری ها یک روکش نیکل(نیکل نوعی آبکاری است که مقاوتش زیاد است و نیاز به دستگاهای زیادی میباشد که در خانه امکانپذیر نیست) روی ماشه یا دنباله بدهید که زمان زیادی براتون کار میکنه.)ولی برای کوپ سلاح همین رادیوم مناسب است.
Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ehsannikoo - 2012-02-15 06:04 PM

(2012-02-15 05:44 PM)masih.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تشکر احسان جانKhansariha (8) قیمت رادیوم برای هر میلی لیتر چقدر هستش ؟؟؟
والا قبل اینکه دلار به این وضع دربیاد 60 میل 280000 بود ولله تازه گیا نگرفتم.ولی هر چقدم گرون شده باشه فکر نکنم یه میل گرون دربیاد یه میل واسه لکه گیری یه سال کار میکنه.

(2012-02-15 06:01 PM)aghajoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پس اون آبکار طلا و بدلیجات که گفتید بهش مراجعه کنیم هم پیدا شد.
ای بابا ما در خدمتیم ولی من خودم از یه همشهری شما این کارو یاد گرفتم و تا آخر عمر هم شاگردشم.Khansariha (8) اصفهان که خودش مرکز هنره:Khansariha (256)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ehsannikoo - 2012-02-15 08:59 PM

(2012-02-15 07:42 PM)sadra9496 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
احسان جان ممنون.خیلی لطف کردی.فقط اون قسمت لکه گیری با بقیه رنگ یکپارچه میشه یا مشخصه لکه گیری شده؟اگه خودتون تجربش رو داشتید یه عکسی ازون محل بگیرید ممنون میشم
خواهش میکنم.در مورد پیدابودن عرض کنم خدمتتون اگر رنگی که پریده باشه رنگ میکرونی باشه یعنی رنگش ضخامت داشته باشه خیلی کم رنگ پله میکنه ولی از نظر اختلاف پرده رنگ زده شده رو میتونید خودتون با رنگ اطراف تنظیم کنید که یعنی هرچی بیشتر روش بکشید پررنگتر میشه و هرچی کمتر بکشید روش کمرنگ تر میشه ولی در کل اگر اندازه دستتون باشه اختلاف رنگ ندارید

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - hamed22 - 2012-02-22 12:55 PM

سلام دوستان
من با bt65 به مشكل برخوردم .
نشان دهنده ي فشارهواي روي سلاح خراب شده چيكار بايد بكنم لطفا راهنماي كنيد.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - viper22 - 2012-02-22 01:17 PM

اگر از ذکر علی گرفتی که میشه تعویض کرد در غیر اینصورت یا باید از خود ترکیه اقدام کنی یا دیگه کاری باهاش نداشته باشی
البته اگر فنی باشی ممکنه بتونی تعمیرش کنی ولی ممکنه لبه قاب دور طلق کمی خراب بشه چون بعد از قرار گیری اجزا داخلی دور اون پرس میشه و دیگه قابل دسترسی نیست و برای باز کردن درجه هم به آچار بکس 22 نیاز داری که دورش رو باید بدی به تراشکار تا کمی بتراشه و نازک کنه ولی حواست باشه که درجه نباید ضربه بخوره

اون طلق عقربه رو نگه میداره و وقتی میگردونی اعداد هم میگردن بنابر این قبل از اینکه به طلق دست بزنی بهتره روی اون و بدنه علامت بزنی تا مجددا همونجا قرار بگیره
البته توضیحات بیشتره و اگر خواستی بازش کنی اعلام کن تا بیشتر راهنماییت کنم

موفق و سربلند باشید

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - severus snape - 2012-02-22 04:06 PM

(2012-02-22 01:27 PM)donkhoze نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من شرمنده بد نوشتم شما اون جمله شکار رو نخون
منظورم اینه تو این نوع تفنگها که زیر یا کنار با باز کردن اهرم مسلح میشن اگه بعد از ساچمه گذاری و موقع بستن اهرم دکمه رو نگه نداری بلایی سر اسلحه میاد؟

اگه منظورتون رو درست فهمیده باشم باید بگم که در مد های اینچنینی دیانا مثل 460 یا 470 یا 54 و 56 یه سیستم محافظ وجود داره
که میبینید
[تصویر: 1.jpg]

و هدفش هم اینه که از رهاشده پیستون به هنگام ساچمه گزاری جلوگیری بشه که در غیر این طورت میتونه موجب ب آسیب جدی انگشت یا قطع اون بشه

و در دیانا ها که تا این دستتگیره که فلش زدم رو به پایین فشار ندید که باعث میشه دندانه های محافظ کنار بیان بستن اهرم ممکن نیست!! و اگر هم زیاد به این کار اسرار کنید باعث میشه که ربات کوکین (همون میله که به دستگیره وصله و پیستون رو عقب میکشه) کج بشه و کج شدنش باعث میشه که کوکین در جای خودش بسته نشه یا گیر نکنه
و خیلی راحت هم بادست میشه حالتش رو برگردوندKhansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - foolad - 2012-03-09 10:52 PM

دوستان .یک اسلحه پنج و نیم چینی(شانگهای 62) دستمه .ساچمه ی پرومگنوم گامو که روش می گذارم. ساچمه رو شلیک نمی کنه و ساچمه همونجا می ممونه ولی بیژن ایرانی که می گذارم میزنه.البته بعضی وقتها ایرانی رو هم رد می کنه.مجبورم با یک میله ی باریک ساچمه رو هل بدم.دوباره مسلح کنم تا پرتش کنه بیرون. خواهشا کمک کنید چون اسلحه ی خودم نیستKhansariha (368)
اگر جایی موضوع شبیهش هست اطلاع بدید که حذف کنم چون گشتم نبود

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - foolad - 2012-03-10 09:45 PM

بازش کردم .هم فنرش مشکل داشت هم واشر پیستونش.فنرش سه سانت کوتاه شده بود!
الان موندم تو بستن پیم ماشه اش.اینقدر که شما نوشتید باز و بسته کردیم ، فکر کردم کار آسونیه.هرچی بابام فنر رو فشار داد آخر نتونستم پیم ماشه رو جا بندازم.
زورم میاد10 تومن بدم به تعمیرگاه واسه یه پیم!Khansariha (290)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - rezakaraj - 2012-03-10 09:53 PM

(2012-03-10 09:45 PM)foolad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
الان موندم تو بستن پیم ماشه اش.اینقدر که شما نوشتید باز و بسته کردیم ، فکر کردم کار آسونیه.هرچی بابام فنر رو فشار داد آخر نتونستم پیم ماشه رو جا بندازم.

میتونی از یک تخته برای هل دادنش استفاده کنی؟http://www.iran-airrifle.com/uploadcenter/uploads/13314036661.jpg
ولی اگر بخوای این کار رو درست انجام بدی فنر جمع کن میخوای این عکس فنر جمع کنه من هست.
(2012-03-10 09:53 PM)rezakaraj نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-03-10 09:45 PM)foolad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

میتونی از یک تخته برای هل دادنش استفاده کنی؟[تصویر: 13314039951.jpg]
ولی اگر بخوای این کار رو درست انجام بدی فنر جمع کن میخوای این عکس فنر جمع کنه من هست.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - foolad - 2012-03-10 10:09 PM

متوجه منظورت نمیشم. یعنی چی از یک تخته استفاده کنم؟ من ته اش رو هل می دم روی موزاییک تا فنر بره سر جاش.تخته رو کجا بگذارم؟
این وسیله رو اگه بخوام بسازم که هزینه اش بیشتر ده تومن میشه عزیز!