شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - lockal - 2011-12-24 08:13 AM

آموزشش رو اگر امروز فردا بارید خیلی توپ میشه

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - said - 2011-12-24 10:26 AM

با سلام ، در مورد 350 اگه منظور يك آموزش مدون هست كه احتمالا كسي نداره مگر يكي از دوستان مثل آقا سهيل استاد كه وارد ترن و آمادگي اين كار رو بيشتر دارن لطف كنن از طرفي 350 نسبتا راحت هست مثلا به علت بزرگتر بودن فنر خيلي راحت تر از 52 جا ميفته و .... شما اگه تا حالا هيچ تفنگي رو باز نكردين بهتره به همراه يكي از دوستان كه قبلا اين كار رو كردن اين كار رو انجام بدين در غير اينصورت اگه در مورد قطعه خاصي سوال دارين همون قسمت رو بفرماييد .با تشكر

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - lockal - 2011-12-24 01:19 PM

من اين چيني هارو باز كردم تا دلت بخواد الان من اين 2 تا پين روي سيلندر پشت ماشرو باز كنم پك ماشه هم باز ميشه اصلا پك ماشرو هم بايد باز كنم ؟؟؟
اين 2 تا پين رو بيارم بيرون ديگه حله پك پيستون و فنر مياد بيرون؟
براي بستنش چيكار كنم چون فنر جمع كن ندارم

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - said - 2011-12-24 01:39 PM

با سلام ....دوست عزيز اگه هدف شما تعويض فنر هست در 350 خيلي راحته بله كلا ماشه بايد بياد بيرون حتي چكاننده هم جدا ميشه براي تعويض فنر هم در 350 نيازي به فنر جمع كن نداري چون با كمي فشار 2 تا بين ميان بيرون و بعد هم براحتي با فشار دست ميتوني فنر رو جا بزني من خودم به همين شكل عوض كردم برعكس قدرت 350 جا زدن فنرش راحته چون فنرش بلندتر و نرمتره ) البته سعي كن يك نفر دم دستت باشه و كمك كنه تا راحت تر باشي .

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - lockal - 2011-12-24 08:54 PM

دمت گرم بعد اینکه روی ماشه 3 تا پین هست اون رو نیازی نیست باز کنم که؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ALIANA-54-T06 - 2011-12-24 11:00 PM

(2011-12-24 08:54 PM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دمت گرم بعد اینکه روی ماشه 3 تا پین هست اون رو نیازی نیست باز کنم که؟
دوست من توی این فروم نحوه باز کردن 350 را توضیح میده (خیلی راحت و ساده هست )
البته همانطور که دوستان گفتند با فشار دست و با یک تکه تخته هم میشه فنر را جا زد
[تصویر: rws_350_air_rifle2.jpg]
[تصویر: airgun_spring_compressor_shoe.jpg]
[تصویر: rws_350_air_rifle_spring_guide.jpg]
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - lockal - 2011-12-24 11:18 PM

مشکل ضامن هست موقعی که 2 تا پین رو باز میکنم پک ماشرو باید کامل بیارم بیرون یا اونم باید پکش باز بشه؟؟؟؟
موقعی که پین خارج میشه پک ماشه نمیپره یا میپره باید با یه چیزی جلوشو گرفت؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ALIANA-54-T06 - 2011-12-25 12:16 AM

(2011-12-24 11:18 PM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشکل ضامن هست موقعی که 2 تا پین رو باز میکنم پک ماشرو باید کامل بیارم بیرون یا اونم باید پکش باز بشه؟؟؟؟
موقعی که پین خارج میشه پک ماشه نمیپره یا میپره باید با یه چیزی جلوشو گرفت؟
موقع در آوردن پینها باید کمی به قسمت فلزی ماشه مثلا با یک تیکه تخته به دستگاه ماشه فشار بیاری تا پینها راحت در بیان ودر ضمن آرام و کنترل شده فشار را کم کن تا دستگاه ماشه خارج بشه برعکسش هم صادقه یعنی بوسیله همون تخته میتونی دوباره دستگاه ماشه را پشت لول فنر قرار بدی و با فشار تخته دستگاه ماشه را سرجاش ببری تا پینها جا بروند مواظب باش ماشه بهم نریزه و قظعاتش جدا نشه (یعنی پینهای کوچکش در نروند) . موفق باشی
مثل عکس زیر عمل کن
[تصویر: 13248280641.png]

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - lockal - 2011-12-25 08:44 AM

ضامن که پلاستیکی هست رو چیکار کنم؟؟؟؟؟؟
تخته احتمال داره بشکنش

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ALIANA-54-T06 - 2011-12-25 10:00 AM

اين چوب و يا تخته به قسمت ضامن كاري نداره بلكه كمي پائينتر و روي بدنه پائيني دستگاه ماشه گذاشته ميشود به عكس دقت كنيد .
[تصویر: 13248280641.png]

دقيقا در اين عكس نشان دادم كه تخته را براي فشار كجا قرار ميگيره . Khansariha (214)
[تصویر: 13248280642.jpg]