شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - homayonfar - 2011-10-06 09:37 AM

اقا سهیل منو امروز حسابی شرمنده کردیKhansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ALIANA-54-T06 - 2011-10-06 11:44 AM

(2011-10-04 01:44 AM)SOHEIL-GUNSMITH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان روی تفنگ فقط یک واشر هست اونهم همون واشر تخت هست
که البته بعد ار مدتی کمی گود میشه
البته واشر گود نو رو هم من در بازار دیدم
فرقی با تختش نداره فقط رگلاژ دسته عوض میشه
الان هم روی تفنگهای دیانا جدید که باز کردم همه واشر تخت بود
روی دیانا 20 سال پیش هم تخت بود
به هر حال چه تخت چه گود یک واشر بیشتر روی سلاح نیست .
ممنون سهیل جان
خب پس اگر یک واشر در کاره (که نظر اول و قبلی خودم این بود) پس چطور تو کاتالوگ دو واشر را نشان داده بنظرم دوباره معما برگشت بحالت قبل که خخخخخخ Khansariha (214)
این قطعه 19و 19a

((الان معما را خودم حل میکنم دارم مسندات را سیو میکنم .صبر کنید ))

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ALIANA-54-T06 - 2011-10-06 02:52 PM

خب دوستان طبق قولی که دادم و با پیگیریهای که انجام دادم به این نتایج رسیدم Khansariha (256)
[تصویر: file.php?id=11157]
واشر کوچیک سر سیلندرهای مدلهای 48/52/54/56 کلا به دو دسته تقسیم میشوند
گروه قدیمی که از سریهای ماشه T01 به قبل تولید شدند همشان از یک واشر گود بهره میبرند
[تصویر: laufd4.jpg]
کاتالوگهای سری T01
تنها یک واشر (قطعه شماره BS018 )

مدل 48 سری T01
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مدل 52 سری T01
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مدل 54 سریT01

کاتالوگهای سری جدید T05 , T06
از دو واشر بهره میبرند 19و 19a

[تصویر: default_1.jpeg][تصویر: laufd4.jpg]
به شماره های 19و 19a(احتمالا یکی تخت و یکی گود هست)
مدل 48 سری T06

مدل 52 سری T06

مدل 52 سری T05

مدل 54 از سری T06

خب بنظرم که معما حل شده Khansariha (256)
این سایت هم سئوال و توضیحی داده (زبان آلمانی)
[تصویر: Neu_1_DSCF2722.jpg][تصویر: Neu_1_DSCF2724.jpg]

این سایت هم هست (زبان ایطالیائی )

برای علاقمندان به داشتن کاتالوگهای قدیمی و جدید تمام مدلهای دیانا و وایرخ و سایر ایرگانزها این سایت هم تقدیم به دوستان عزیزان

میمونه فقط اینکه دوستان بدونند که سیلندرشان از کدام مدل میباشد همین کافیه . فعلا Khansariha (214)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - SOHEIL-GUNSMITH - 2011-10-07 12:59 AM

(2011-10-06 09:37 AM)homayonfar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خواهش میکنم داداش قابلی نداشت
علی جان
ممنون از پیگیری عالیتونKhansariha (8)
در خصوص اینکه واشر گود مربوط به سریهای قدیم هست موافقم
اما 2 واشر بودن در سریهای جدید معقول به نظر نمیاد
و اون 19 و 19 a باید توضیح دیگه ای داشته باشه

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ALIANA-54-T06 - 2011-10-07 11:00 AM

(2011-10-07 12:59 AM)SOHEIL-GUNSMITH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-10-06 09:37 AM)homayonfar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خواهش میکنم داداش قابلی نداشت
علی جان
ممنون از پیگیری عالیتونKhansariha (8)
در خصوص اینکه واشر گود مربوط به سریهای قدیم هست موافقم
اما 2 واشر بودن در سریهای جدید معقول به نظر نمیاد
و اون 19 و 19 a باید توضیح دیگه ای داشته باشه
باز ممنون سهیل جان Khansariha (8)
آقا یک نکته و یک احتمال Khansariha (214)
اینکه دو قظعه 19 و 19a داره با دو شکل تولید میشه که شکی نیست چون دو کد و شناسه مجزا داره ولی اینکه فقط یکیش بیشتر اونجا جا نمیگیره باید بررسی بشه که البته از نحوه شکل و قرار گرفتن توی کاتالوگ بعید بنظر میرسه وگرنه تو کاتالوگ میتونست بشکل 19or19a نشان داده بشه و نه پشت سر هم بهر صورت این موضوع هم میتونه بیشتر بررسی بشه ؟ Khansariha (256)

[تصویر: M54_T05.png]

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - masih.hunter - 2011-10-26 12:13 PM

اینهم لینکی که باز کردن وایروخ 97 رو اموزش میده

[تصویر: image008.jpg]

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - HALFMAN2010 - 2011-11-10 09:32 PM

سلام بر دوستان
سوالم خدمت دوستان این هست که از کجا می تونیم بفهمیم واشر پیستون دچار مشکل شده؟
یعنی منظور از مکش باد چیه

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - SOHEIL-GUNSMITH - 2011-11-11 12:41 AM

دوست عزیز
منظور از مکش باد
اینه که وقتی دارید تفنگ رو مسلح میکنید و در حقیقت پیستون رو به عقب هل میدید باید هوا رو از سوراخ که هوا خارج میشه و میره پشت ساچمه به درون بکشه
این امر در کمر شکنها
به راحتی تست میشه
کافیه موقع مسلح کردن انگشتتون رو روی سوراخ خروج هوا بچسبونید وتفنگ رو مسلح کنید متوجه نیروی مکش میشید
اما در لول ثابت ها مثل 52 و 54 بهترین روش اینه در صورتی که تفنگ ضعیفتر از قبل شده
تفنگ رو. باز کنید و سیلندر متحرک و پیستون رو خارج کنید
رو سوراخهای سیلندر رو با نوار چسب بپوشونید و سپس پیستون رو با دست به عقب بکشید در صورت سالم بودن واشر
با عقب کشیدن پیستون داخل سیلندر خلا ایجاد میشه و به محض رها کردن پیستون با سرعت به انتهای سیلندر برخورد میکنه
این بهترین روش تست واشر هست

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Rabinhooood - 2011-11-25 05:00 AM

سلام به همه عزیزان قبل از مطرح کردن سوالم تبریک میگم به همتون واسه این جو صمیمانه من تازه واردم ولی خدارو شکر میکنم که با این سایت اشنا شدم بخدا انقدر حال میکنم میبینم واسه حل مشکلات چطوری همه به هم بی ریا کمک میکنن .نظر میدن بخدا دم همتون گرم انشاءا... اگه قابل بدونید منم وارد این خانواده بشم.

مشگل من واشر دور سوراخ سیلندر شادو1000 هستش بعد کم شدن قدرتش فهمیدم ایراد از اونه کلا داغون شده من تو روستا زندگی میکنم نزدیک سبزوار تو خراسان غربی خلا صه رفتم شهر که کلا یه فروشگاه داره اونم معلوم نیست اسلحه فروشیه یا بقالی البته تازگی دارو گیاهی و عرقجات هم میفروشه جدی میگم.
با زور زیاد چند تا اورینگ تهیه کردم بعلت پهن بودن واشر اصلی دو تا روی هم میزارم ولی هرنوع اورینک میزارم فقط دو تا شلیک جواب میده به سومی نمیرسه از یه جا میترکه جنس اصلیش لاستیکی بود تفلون خشک نبود .
چی میتونم جایگزینش کنم . اصلیش گیر میاد . با توجه که من تو روستام چطوری میتونم تهیش کنم. اصلا میشه ساختش. خواهش میکنم
اگه دوستان گلم منو هم صمیمانه راهنمایی کنن یه دنیا ممنون میشم
دوستتون دارم یا حق

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ALIANA-54-T06 - 2011-11-25 09:35 AM

(2011-11-25 05:00 AM)Rabinhooood نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه عزیزان قبل از مطرح کردن سوالم تبریک میگم به همتون واسه این جو صمیمانه من تازه واردم ولی خدارو شکر میکنم که با این سایت اشنا شدم بخدا انقدر حال میکنم میبینم واسه حل مشکلات چطوری همه به هم بی ریا کمک میکنن .نظر میدن بخدا دم همتون گرم انشاءا... اگه قابل بدونید منم وارد این خانواده بشم.

مشگل من واشر دور سوراخ سیلندر شادو1000 هستش بعد کم شدن قدرتش فهمیدم ایراد از اونه کلا داغون شده من تو روستا زندگی میکنم نزدیک سبزوار تو خراسان غربی خلا صه رفتم شهر که کلا یه فروشگاه داره اونم معلوم نیست اسلحه فروشیه یا بقالی البته تازگی دارو گیاهی و عرقجات هم میفروشه جدی میگم.
با زور زیاد چند تا اورینگ تهیه کردم بعلت پهن بودن واشر اصلی دو تا روی هم میزارم ولی هرنوع اورینک میزارم فقط دو تا شلیک جواب میده به سومی نمیرسه از یه جا میترکه جنس اصلیش لاستیکی بود تفلون خشک نبود .
چی میتونم جایگزینش کنم . اصلیش گیر میاد . با توجه که من تو روستام چطوری میتونم تهیش کنم. اصلا میشه ساختش. خواهش میکنم
اگه دوستان گلم منو هم صمیمانه راهنمایی کنن یه دنیا ممنون میشم
دوستتون دارم یا حق
سلام آقا رابینهوووود (اگر درست خوانده باشم) خیلی خوش آمدید به جمع ما Khansariha (8)
برای واشر اول ببین پیچ بدنه به لوله شل نشده باشه چون باعث میشه لوله خوب کیپ نشه و واشر کمی فاصله بگیره
اگر دوتا واشر خواستی بزاری بهتره که با چسب خوبی مثل چسب آهن و یا چسب کفاشها دوتا واشر را بهم و به لوله بچسبونی و مدتی هم لوله را بسته نگه دار تا چسب خشک شود
اگر هم واشر اندازش گیر نمیاری مینونی از هر واشر جنس خوبی که گیر آوردی با برش و قیچی اندازه کنی و چسب بزنی تا بعد که اصلیش را گیر بیاری کار میده تفنگ نوریکای خودم سالهاست که اینطوری کار میکنه و مشکلی نداشته Khansariha (256)