شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - aloneboy - 2011-10-02 08:28 PM

خسته نباشي دوست عزيز
ممنون از زحماتتون
به نظر من نوع ماشه نميتونه تو شكل واشر تاثير داشته باشه
شما واشر تفنگهاي كمر شكن مثل مگنوم 350 رو ديدين؟
ميگم شايد اين واشرهايي كه دو طرفشون تخت هست مال اون تفنگها باشن

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ARROW - 2011-10-02 09:09 PM

دوستان چون اون واشر اولی هیچ وقت خراب نمیشه احتمالا واسه همینه که اشاره ای به اون نشدهKhansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ALIANA-54-T06 - 2011-10-03 04:38 PM

ممنون aloneboy جان
منظور خود ماشه نیست بلکه احتمال دادم مال سریهای هست که ماشه t06 را داره چون چندجا دیدم که اون واشر گود را مخصوص t05 اعلام کرده البته یک احتمال ضعیف دادم و الان بنظرم موضوع روشن شده و اون مورد ممکنه ردباشه Khansariha (214)
نه قطعا مال کمر شکنها نیست مال اونها کمی گرد (اورینگی مانند) هست
[تصویر: 5_Detent_web.jpg]
یک یادآوری بدوستان Khansariha (256)
اورینگها کاربردشان بستن یا حائل شدن فضای بین دو استوانه هست که در قطعاتی مانند پمپها بیشتر بچشم می آیند
مانند شکلهای زیر
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و واشرها بعنوان واسط بین دو شیئ هستند .
[تصویر: images_jpeg_2.jpeg]

خب بگذریم
اینم بگم که احتمال دو واشر داشتن سیلندر هم زیاده بخاطر این بررسی

اول ببینید واشر اولی یا جلوئی که نمیتونه تخت باشه چون لوله دیانا (سیلندر متحرکها) ابتدای لوله که جان لوله هم نام داره کمی نوک تیز و کونیک شده هستند
این نمونه را دقت کنید
نمونه یک لوله با سطح صاف و واشر صاف (وایرخ 97 هست )
[تصویر: 08_04_10_06_HW_97_breech.jpg]
[تصویر: 08_04_10_07_HW_97_chamber.jpg]

حتما باید واشر بشکل گود یا حالت جا گرفتن لوله را داشته باشه و نه تخت
یک نمونه لوله دیانا مدل 52
[تصویر: diana52l.jpg]

در تمام عکسها و توضیحات شکل واشر گود را نشان داده
[تصویر: 303691.jpg][تصویر: laufd4.jpg]

و اما واشر تخت (سه گل) و مورد مناقشه ما خخخخخ
[تصویر: default_1.jpeg]
دوم به احتمال زیاد برای جلوگیری از ضربه لوله به انتهای سیلندر(این خیلی مهمه چون لوله نوک تیز هست ) در صورت خرابی واشر جلوئی برای احتیاط نیاز هست یک واشر تخت هم در زیر واشر گود باشه اما از جنس دیگری که کمتر در معرض دید و تعویض قرار میگیرد چون جنسش هم کاملا از تفلون خشک هست (همونی که الان تو بازار هست و من هم دو عدد ازش خریدم ) . Khansariha (256)

این سایت حیف که پیلتر بود چون هم واشر تخت درش هست و هم واشر گود البته توی عکس اشاره ای به مدلهای 470 و 48 کرده شاید معما راحت حل میشد و مطمئن تر نظر میدادیم . فعلا Khansariha (256)
[تصویر: Neu_1_DSCF2722.jpg][تصویر: Neu_1_DSCF2724.jpg]
فکر کنم ماجرا کمی حل شده و دوستانی که حدس زدند دو عدد واشر درکاره بنظرم منطقی میاد و درست گفتند .Khansariha (256)

البته طرحهای زیادی را دیدم که میتواند تداعی بهتر شکل و جایگزین مناسبی در صورت گیر نیاوردن واشر اصلی هم باشند منظور برای معاوضه یا ساخت هست
این شکلها
[تصویر: 3429611_4e3955e69b0c2.jpg][تصویر: ring1s.jpg]

]

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ARROW - 2011-10-03 05:34 PM

من برای احتیاط از سمسار دو تا واشر خریدم.یکی تخت و دیگری گود.در ضمن از توضیحات جناب علی اقا نهایت تشکر را دارمKhansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - aloneboy - 2011-10-03 09:46 PM

(2011-10-03 05:34 PM)faraz_diana نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من برای احتیاط از سمسار دو تا واشر خریدم.یکی تخت و دیگری گود.در ضمن از توضیحات جناب علی اقا نهایت تشکر را دارمKhansariha (8)

ولي من داخل ديانا 52 خودم محلي براي واشر دوم يا همون واشر تخت نديدم
ضخامت واشر كونيك تا جايي كه يادمه 4 ميليمتر بود كه دقيقا در جاي خودش قرار ميگرفت و پشتشم فضايي براي واشر ديگه اي نبود
راستي دوست عزيز ميشه بگين ضخامت واشر كونيك كه شما خريدين حدودا چقدره؟
شايد در مدل هاي جديد به جاي يه واشر با ضخامت زياد از دو واشر با ضخامت كمتر استفاده ميشه
ضمنا اگه ممكنه بگين از سمسارزاده به چه قيمتي خريدين چون اون موقع كه من دنبال واشر بودم چند بار با سمسارزاده تماس گرفتم و براي واشر قيمتهاي متفاوتي از 5 تومن تا 12 تومن بهم دادن كه منو به شك انداخت كه اصلا نميدونن چي ميخوام و برا همين بيخيال خريد شدم و خودم ساختمش

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ARROW - 2011-10-03 10:41 PM

دوست عزیز من هر یک از این واشرها رو یه هفته پیش 5 تومن خریدم.ضخامت هر یک از واشرها هم 4 mm بود.در ضمن واشرها هم از نوع سه گل و اصل بودن.اینم عکسش

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - SOHEIL-GUNSMITH - 2011-10-04 01:44 AM

دوستان روی تفنگ فقط یک واشر هست اونهم همون واشر تخت هست
که البته بعد ار مدتی کمی گود میشه
البته واشر گود نو رو هم من در بازار دیدم
فرقی با تختش نداره فقط رگلاژ دسته عوض میشه
الان هم روی تفنگهای دیانا جدید که باز کردم همه واشر تخت بود
روی دیانا 20 سال پیش هم تخت بود
به هر حال چه تخت چه گود یک واشر بیشتر روی سلاح نیست .

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - amircpu - 2011-10-05 10:45 PM

سلام به همه استادهای گرامی
برای گرفتن لقی بین لوله پیستون ولوله تفنگ چکار باید بکنم البته اینم بگم لقی زیاد نیست ولی من وسواس دارم
مدل تفنگم هم چینی 55
با تشکر

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - homayonfar - 2011-10-05 11:58 PM

از دوستان و استادان کسی میتونه مراحل تعویض اورینگای رین استورم رو توضیح بده؟
روی عکسو فیلم باشه که عالی میشه
والا تو تبریز تعمیرکار درست حسابی که نمیشناسم
باید خودکفا شدKhansariha (256)
دست مسیح جون و اقا دیوید میبوسه

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - SOHEIL-GUNSMITH - 2011-10-06 01:31 AM

دوست عزیز
در صورتیکه تفنگتون مشکل نشتی باد نداره فعلا برای تعویض اورینگ زوده
اما اگر نیازی به تعویض میبینید
تو تاپیک تجربیاتی ازبلیزارد(مکانیزم هردو سلاح بلیزارد و رین استرم یکسان هست)
عکسهای باز کردن رین هست
1- پیچ الن زیر قنداق رو باز کنید تا تفنگ از قنداق جدا بشه
2-2 پیچ الن ریز(پیچ شماره 30 و 32 در نقشه) که مخزن رو به بدنه تفنگ میبنده باز کنید و مخزن رو بیرون بکشید
3-با یک سوزن بزرگ یا یک پیچ گوشتی ریز
به ترتیب اورینگهای شماره 56 و 58 رو بیرون بیارید
4- در صورتیکه نیاز به تعویض اورینگ روی والو بود قسمت فولادی والاو رو با یک پارچه درون گیره ببندید و مخزن رو بچرخونید تا باز بشه و از والو جدا بشه
اونموقع میتونید اورینگ والو یعنی شماره 59 و اورینگ انتهای مخزن یعنی شماره 65 رو عوض کنید

نکته اول : جهت جا زدن اورینگها ابتدا یک لبه رو جا زده و بعد با فشار قسمت نرمه انگشت و نه ناخن اورینگ رو جا بزنید
در صورتیکه موقع جا زدن اورینگ تاب افتاد میتونید با یک سوزن نازک که زیر اورینگ میندازید و دور داخلی اورینگ میچرخونید اونو تاب گیری کنید
نکته دوم
قبل از باز کردن تفنگ از وجود اورینگهای فشار بالا با سایزهای کوچک در شهرتون اطمینان حاصل کنید

[تصویر: EvanixBlizzardS10Exploded.png]