شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - alimoradiali - 2021-04-19 01:12 PM

با سلام بنده چند روز پیش یه اسلحه شاهین خریدم که صفره و داخل کارتن بود ولی بچه قنداقش یه مقدار کمی لقی داره چطور رفع میشه ممنون میشم راهنمایی کنید
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - mehdiamanii - 2021-07-08 10:21 AM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوستان.بچه ها از ته این فنر عکس گرفتم .این فنر ۳۱ حلقس برای دیانا ۳۶ هستش .بنظرتون اصله؟؟؟ و میشه راهنمایی کنید چطور متوجه بشین فنر اصله ؟؟ فنر دیانا البته و ب دیانا ۳۶ فنر ۳۵ حلقه میخوره بنظورن ۳۵ حلقه دیانا ساخت ایران منظورمه

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Kolahi - 2021-07-10 06:20 PM

تعمیر کار سلاح من سیستم ماشه نوریکا رو پیاده کرده بود و بعد از ده روز کلنجار رفتن دست آخر داده بود یک تعمیرکار دیگه ماشه رو جمع کنه . توصیه میکنم دست نزنید . من به تعمیر کار سلاح شکاری هم دادم بعدها که واشر پیستون رو تعویض و حساسیت ماشه رو بیشتر کنه ، به ماشه دست نزد .

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - mehdiamanii - 2021-07-21 11:51 PM

(2011-04-03 08:39 PM)aghajoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-04-03 03:18 PM)masih.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اولا" تشکر از داداش اسماعیل که همیشه منو به یاد داره . مهدی جان نگران پوسته لول نباش من بارها گفتم بازم میگم

52 .54. 56. لولهاشون سه پوست هستش و وچرخش پوست لول طبعی هستش . درخصوص اون قسمتهای که مهدی جان

هم با قرمز نشون دادان باید بگم مشگل خواصی نیست یکم لقی عادیه شما حساس شدی مشگلی نیست

درخصوص سوال علی اقا گل همشهری عزیزم هم باید بگم مشگل نیست من سلاح شمارو دیدم ولی نیاد میله به هیچ

طرفی کج باشه شما میتونید اون( بازو )رو باز کنید مشگلشو برطرف کنید سپس نسبش کنید درخدمت همگی هستم

مسیح . Khansariha (256)
قربان شما مسیح جان شما به ما لطف دارید
ولی سوال من در مورد کج شدن اون میله(بازو) 52 که خودتون اشاره کردید نیست ،سوال من در مورد لوله گوهر

سلام منظورتون از سه پوسته چیه دقیقن؟؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Marksman - 2021-07-22 09:40 PM

منظورشون دو تا روکش اولیه لوله هست که با بدنه اصلی لوله می شه سه لایه.دو لایه بیرونی فقط نقش پوشش دارن و متحرکن.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - zavar - 2021-07-25 08:57 PM

سلام خدمت دوستن
چنتا سوال داشتم دوستان اهل فن اگه لطف کنن بنده رو راهنمایی کنن ممنون میشم
اسلحه من تک لول نخجیر هست دوتا ایراد داره .
اولین ایراد اینکه وقتی سلاح میشکنم که فشنگ گذاری کنم لول کم خم میشه و موقع فشنگ گذاری نمیشه فشنگ گذاری کرد .برای فشنگ گذاری باید با فشار لول خم کنم تا بتونم فشنگ گذاری کنم.
مشکل دوم سلاح اینکه چاشنی زرد رو خیلی راحت میترکونه اما چاشی سفید هارو اصلا
دوستان میتونن راهنمایی کنن این دوتا مشکل چجوری برطرف میشه

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - alimoradiali - 2021-08-28 10:31 PM

سلام خدمت دوستان عزیز من جدیدا متوجه شدم روی کپ اسلحه ام لکه های زرد مانند شکل گرفته که هرچی با پارچه پاکشون میکنم تمیز نمیشن لطفا راهنمایی کنید که چی هستن و چی باعث شده به وجود بیان و چطور برطرف میشن باتشکر از شما

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - aminps - 2021-08-29 12:08 PM

سلام خدمت همه دوستان خوبم
من ی مشکلی برای دوربین تفنگم پیش اومده که به علت کرونا نمیتونم ببرم تعمیر و یا جدیدشو بخرم برای همین گفتم اینجا مطرح کنم تا شاید کسی بتونه راهنماییم کنه .
تفنگ من مارشال المپیوس و دوربینش از این دوربین های ارزون هستش . این دوربین رتایکل رو خوب نشون میده اما هدف رو تار تار نشون میده بصورتی که اصلا دیده نمیشه . این مشکل از وقتی پیشش اومد که یکی از بستگان دوربین رو یکم دست کاری کرد.[/font]
ممنون میشم راهنمایین کنید
با تشکر

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - amn - 2021-10-13 08:15 PM

(2021-07-25 08:57 PM)zavar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستن
چنتا سوال داشتم دوستان اهل فن اگه لطف کنن بنده رو راهنمایی کنن ممنون میشم
اسلحه من تک لول نخجیر هست دوتا ایراد داره .
اولین ایراد اینکه وقتی سلاح میشکنم که فشنگ گذاری کنم لول کم خم میشه و موقع فشنگ گذاری نمیشه فشنگ گذاری کرد .برای فشنگ گذاری باید با فشار لول خم کنم تا بتونم فشنگ گذاری کنم.
مشکل دوم سلاح اینکه چاشنی زرد رو خیلی راحت میترکونه اما چاشی سفید هارو اصلا
دوستان میتونن راهنمایی کنن این دوتا مشکل چجوری برطرف میشه

سلام دوست عزیز اگه سلاح شما نو هست سفت بودن لول عادیه اگه نه یکم روغن اسلحه یا چرخ خیاطی به لولا سلاح بزنید فکر میکنم مشکل حل بشه.
در خصوص چاشنی هم فکر میکنم فنر چخماق ضعیفه یه فنر قوی تر بزارید ببینید درست میشه

فعلا خداحافظ.
(2021-08-28 10:31 PM)alimoradiali نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان عزیز من جدیدا متوجه شدم روی کپ اسلحه ام لکه های زرد مانند شکل گرفته که هرچی با پارچه پاکشون میکنم تمیز نمیشن لطفا راهنمایی کنید که چی هستن و چی باعث شده به وجود بیان و چطور برطرف میشن باتشکر از شما

سلام این مشکل برای تمام سلاح های منم پیش اومده چیز مهمی نیست فکر میکنم یه جور زنگ زدگی خفیف باشه و راهی برای پاک کردنش منم بلد نیستم.
فعلا.
(2021-08-29 12:08 PM)aminps نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت همه دوستان خوبم
من ی مشکلی برای دوربین تفنگم پیش اومده که به علت کرونا نمیتونم ببرم تعمیر و یا جدیدشو بخرم برای همین گفتم اینجا مطرح کنم تا شاید کسی بتونه راهنماییم کنه .
تفنگ من مارشال المپیوس و دوربینش از این دوربین های ارزون هستش . این دوربین رتایکل رو خوب نشون میده اما هدف رو تار تار نشون میده بصورتی که اصلا دیده نمیشه . این مشکل از وقتی پیشش اومد که یکی از بستگان دوربین رو یکم دست کاری کرد.[/font]
ممنون میشم راهنمایین کنید
با تشکر

سلام دوست عزیز اگه دوربینتون زوم متغیر داره شاید زومش دست کاری شده چون فک کنم اینا زوم دار هستش. با زومش بازی کنید شاید درست بشه. مگرنه فکر نمیکنم مشکل دیگه ای باشه و اینکه بهتره یه دوربین با کیفیت تر برای تفنگتون بخرید چون این دوربین های ارزون 300 تمنی روی چینی هم دوام ندارن.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Marksman - 2021-10-13 11:03 PM

(2021-08-28 10:31 PM)alimoradiali نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یه مقدار روغن مثل دبلیودی ۴۰ به اون قسمتها بزنید و بعد با یه پارچه تمیزش کنید.
در صورت نیاز بعد از پاکسازی زنک زدکیها با زاج مناسب به صورت نقطه ای لکه گیری انجام بدین.
البته این کار دوم در صورتی که تجربه لازم رو ندارین توصیه نمی شه.