شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ROOBAH - 2018-04-03 07:19 PM

سلام دوستان
مشکل نازل شارژ و اورینگ حل شد . وایتون انداختم . ممنون از راهنمایی دوستان .
موفق و پیروز باشید [تصویر: khansariha%20(256).gif]
[تصویر: khansariha%20(8).gif]

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - danialii - 2018-04-30 01:48 PM

سلام
دوستان کسی میدونه پیچ میزان قدرت تفنگ اگه بیرون بیاد چه جوری باید جا بزنیم؟
ایا باید تفنگ رو باز کنیم؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - anconda - 2018-05-22 01:41 PM

سلام
برای تعویض اورینگهای دور لوله تفنگ کرال جامبو آموزشی هست؟ممنون میشم قرار بدید

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - anconda - 2018-05-23 11:52 AM

سلام
دوستان کسی آموزش تعمیر تفنگهای pcp رو که به زبان فارسی روی سی دی ی به صورت ویدیوی یا به صورت کتاب یا فایل pdf یا هر چیز دیگه ای میشناسه معرفی کنه اصلا برای آموزش تعمیر تفنگهای pcp باید به کجا مراجعه کنیم

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - anconda - 2018-05-30 02:18 PM

برای بازو بسته کردن گیج مخزن پی سی پی از چه آچاری باید استفاده کنیم و از کجا باید تهیه کنیم؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - aliihadii - 2018-08-12 02:57 PM

سلام خدمت دوستان
من یه کرال پانچر پرو دارم که تازه خریدم
الان که کپسول رو به سلاح وصل می کنم و اسلحه رو شارژ می کنم ، بادی که وارد اسلحه میشه از لوله خارج میشه و بعد از چند دقیقه سلاح کاملا تخلیه میشه
کسی می تونه منو راهنمایی کنه که مشکل از کجاست و چه طور برطرف میشه؟
سلام خدمت دوستان
من یه کرال پانچر پرو دارم که تازه خریدم
الان که کپسول رو به سلاح وصل می کنم و اسلحه رو شارژ می کنم ، بادی که وارد اسلحه میشه از لوله خارج میشه و بعد از چند دقیقه سلاح کاملا تخلیه میشه
کسی می تونه منو راهنمایی کنه که مشکل از کجاست و چه طور برطرف میشه؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - siavashpayam - 2018-08-13 06:39 AM

درود،ابدا نگران نشید،خرابی در پی سی پی ها عمدتا از اورینگ هست که با دو سه هزار تومن حل میشه،در مورد شما،اگر باد از لوله خارج بشه اورینگ ریزی روی سوزن خروجی هست،احتمالا اون خراب شده،سیلندر رو باز کنید،درپوشهای دو طرف با دست به آسونی باز میشن،اورینگ سوزن رو چک کنید اگر خراب بود تعویض کنید،به رزوه ها و اورینگها روغن سیلیکون بزنید دوباره ببندید

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - aliihadii - 2018-08-13 10:57 PM

ممنون دوست عزیز
به نظر شما کسی که تا حالا پی سی پی باز نکرده مثل من می تونه که خودش این کار رو انجام بده یا نه ؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - siavashpayam - 2018-08-15 06:33 AM

باز کردن پی سی پی خیلی ساده تر از اون چیزی است که تصور میکنید،فقط باید کمی بقول معروف دست به آچار باشید،ابتدا باد سیلندر رو کاملا تخلیه کنید یا صبر کنید تخلیه بشه،قنداق پرو با یه پیچ آلن بزرگ از زیر،بعد از حفاظ ماشه به کوپ وصل میشه،اون پیچ رو باز کنید احتمالا یخورده باید قنداق رو جابجا کنید تا کوپ رو رها کنه،زیر کوپ دوتا پیچ آلن کوچک میبینید که سیلندر رو نگه داشته،اونها رو کاملا شل کنید،نیازی نیست حتما درشون بیارید،وقتی حسابی شل شد سیلندر رو به چپ و راست بچرخونید و همزمان به بیرون بکشیدش،وقتی سیلندر رو درآوردید در حد بیست سی بار بادش کنید،بعد دو سر سیلندر رو به نوبت بذارید توی یه لیوان آب،هرجا حباب داشت نشتی میده،با این کار از باز کردن اون سمت سیلندر که سالم هست جلوگیری میکنید، باقی ماجرا رو هم که بالا توضیح دادم،برای بستن هم همه مراحل رو به ترتیب انجام بدید،فقط موقع باز کردن حواستون باشه اورینگها آسیب نبینن چون تا زمانی که بادگیری نکردین متوجه نمیشین و دوباره کاری میشه.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - soroshenike - 2018-08-27 08:25 AM

(2018-08-13 06:39 AM)siavashpayam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود،ابدا نگران نشید،خرابی در پی سی پی ها عمدتا از اورینگ هست که با دو سه هزار تومن حل میشه،در مورد شما،اگر باد از لوله خارج بشه اورینگ ریزی روی سوزن خروجی هست،احتمالا اون خراب شده،سیلندر رو باز کنید،درپوشهای دو طرف با دست به آسونی باز میشن،اورینگ سوزن رو چک کنید اگر خراب بود تعویض کنید،به رزوه ها و اورینگها روغن سیلیکون بزنید دوباره ببندید

سلام دوست عزیز
روغن و گریسی که برای تفنگها و اصولا pcp استفاده میشه میگن که باید گریس پایه مسی یا چیزی غیر از پایه نفتی باشه اگه زحمتی نیست بفرمایید کجا میشه تهیه کرد و غیر از پایه مسی انواع دیگه ای هم اگه می شناسید معرفی بفرمایید.
سپاسگزارم