شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ghavidel98 - 2017-05-01 10:26 PM

دوستااااان. هل مِن ناصر یَنصُرنیییی شفهي!!! ؟کسی هست مرا حضوری یاری کند! ؟ بنده تهران هستم.
دوربین و پایه هارو که کامل یاز میکنم. تفنگ رو تو حالت تراز قرار میدم. هر کاری میکنم پایه دوربین روش تراز نمیشه. Khansariha (290)
یعنی وقتی میبندمش. تفنگ ترازه ولی پایه تراز نیست. اینجوری اگه دوربین رو هم ببندم و تراز نباشه. کج در کج میشه.
واسه همین هر چقدر فاصلم دورتر میشه با هدف شلیکم به راست میره.
یعنی یه جورایی خط شلیک و خط دوربین به شکل ضربدری همدیگرو قطع میکنن. تو یه فاصله صفره. تو یه فاصله به چپ میزنه و از نقطه صفر به بعد به راست میخوره. هرچی دورتر راست تر. Khansariha (290)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ghavidel98 - 2017-05-02 08:35 PM

حداقل این یکی سواللو جواب بدین.
پایه دوربینم یه تیکه لئوپولد هستش.
وقتی میزازمش زمین سمت چپش بلنتره. کج وایمیسته. حدود 1یا ص میل کجه. این عادیه!!! ؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - shahsavar - 2017-05-02 09:00 PM

(2017-05-02 08:35 PM)ghavidel98 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
وقتی میزازمش زمین سمت چپش بلنتره. کج وایمیسته. حدود 1یا ص میل کجه. این عادیه!!! ؟
پایه دوربین مشکل داره . یکی از دوستان همین مشکل رو داشت . با یه نمونه با کیفیت تر تعویض کن . sk یا hawke . این برند ها پایه های با کیفیتی دارن

Sent from my HUAWEI MLA-L11 using Tapatalk

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ghavidel98 - 2017-05-02 09:52 PM

(2017-05-02 09:00 PM)shahsavar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2017-05-02 08:35 PM)ghavidel98 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پایه دوربین مشکل داره . یکی از دوستان همین مشکل رو داشت . با یه نمونه با کیفیت تر تعویض کن . sk یا hawke . این برند ها پایه های با کیفیتی دارن

Sent from my HUAWEI MLA-L11 using Tapatalk

اره پایه کجه.
میبزم اول یه میل از اون،ظرفی که بلنده تراش میدم صاف میکنم اگه درست نشد باید یه پایه بگیزم. محل زندگیمم فاصله داره با فردوسی تهران. اخرین مرحله رو باید بزازم واسه خرید واسه متاسفانه

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - AXA - 2017-05-03 06:28 AM

سلام،ghavidel جان اول بدون دوربین در یک فاصله که باچشم بتونی هدف رو ببینی حدود۱۰ متری ۵ شلیک با رست خوب داشته باش تا اول ببینیم خود تفنگ مشکل نداره ،کج بودن پایه اونهم یک تکه باید دلیلی مثل ضربه خوردن داشته باشه،ولی اگر عدسی های دوربین مخصوصا دوتا عدسی زوم شل شده باشند امکان این رفتار از تفنگ میباشد،به نظرمن دوربین مشکل پیدا کرده،موفق باشید.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ghavidel98 - 2017-05-03 10:10 AM

(2017-05-03 06:28 AM)AXA نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام،ghavidel جان اول بدون دوربین در یک فاصله که باچشم بتونی هدف رو ببینی حدود۱۰ متری ۵ شلیک با رست خوب داشته باش تا اول ببینیم خود تفنگ مشکل نداره ،کج بودن پایه اونهم یک تکه باید دلیلی مثل ضربه خوردن داشته باشه،ولی اگر عدسی های دوربین مخصوصا دوتا عدسی زوم شل شده باشند امکان این رفتار از تفنگ میباشد،به نظرمن دوربین مشکل پیدا کرده،موفق باشید.

پایه دوربین.
سمت چپش حدود یه میل بلندتر انگار.
قشنگ وقتی میبندمش رو تفتگ حس میکنم که کجه.
الان میبرم تراشکاری دو طرفش رو اندازه بگیره ببینم چند میله.
به نظرم یه میل از سمت چپش بگیرم حل میشه . دوربین و تفنگ سالمن. چون گروپ خوبی میده تو هر فاصله ای.
اما چون پایه کجه دوربین هم حهت با مسیر ساچمه نمیشه.
دوربین یکم به سمت راست کجه. و هر چه فاصله دور تر میشه تیر به راست تر میخوره.

به این عکس دقت کنین. تو حالتی که پایه تراز و صرف هست.
سمت چپه پایه چسبیده به میز و سمت راست رو هواست اندازه یکی دومیل. یعنی سمت چپ بلندتره.
[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - AXA - 2017-05-03 11:21 AM

سلام همه پایه ها همینطوری هستند

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ghavidel98 - 2017-05-03 11:26 AM

(2017-05-03 11:21 AM)AXA نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام همه پایه ها همینطوری هستند

عع. خب اینکه صاف واینمیسته. چیکار کنم صاف بشینه رو تفنگ

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ghavidel98 - 2017-05-03 02:23 PM

دوستان اللن رفتم پایه رو درست نصب کردم و تو 10 متری و چهل متری تست کردم دقیق میزد.
اما مشکل اینجاست که یه گروپ میگیرم همش میخوره تو هدف. بعد از ده یا پونزده تا تیر دوباره از تنظیم در میاد همشون پایین چپ یا یه طرف دیگ میخورن.
باز دوباره تنظیمش کردم اما بارون شدید اومد نشد تست کنم.
اگه باز از تنظیم در بیاد مشکل کجاست.! ؟ اصن اعصاب نمونده واسم.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - AXA - 2017-05-03 03:04 PM

سلام من تقریبا مطمعن هستم دوربین بهم میخوره،اون شیب دار بودن پایه با چرخیدن دوربین همراستا میشه،دوربین شما یکی از لنزهاش لق شده .