شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - saeedkarimima - 2017-03-11 07:05 PM

دوستان راهنمایی بابت باز کردن شادو هزار وو تعویض فنر و واشر ها میخواستم.کسی هست بصرت تصویری (عکس یا فیلم) کمکم کنه؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - fkh - 2017-03-11 08:47 PM

سلام دوستان.Khansariha (48)
واسه شستوشو داخل سیلندر و قطعات تفنگ از نفت استفاده کنم؟
واسه سیقل دادن بدنه تفنگ.قسمتی که احرم کوکینگ خراشه انداخته از سمباده با چه شماره ای استفاده کنم؟
واشر دور لوله ذو میتونم خودم عوض کنم یا دس نزنم که خراب تر نشه؟
با تشکرKhansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - rezarebel - 2017-03-25 07:36 PM

سلام دوستان یدونه تفنگ دیانا مدل 25D (خیلی قدیمیه ) دارم که مسلح نمیشه مشکل از کجاست

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - saeedkarimima - 2017-03-26 08:07 PM

دوستان برای نگهداری قنداق تفنگ از چی استفاده کنم،اکه مارکی هست بکید بگیرم،برای نگهداری لوله هم بکید برای جلو گیری از زنگ زدگی و از بین رفتن زاج چه روغن یا مایعی پیش نهاد میفرمایید, تفنگم دیانا 52

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - garshasb - 2017-03-27 09:02 PM

(2017-03-25 07:36 PM)rezarebel نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان یدونه تفنگ دیانا مدل 25D (خیلی قدیمیه ) دارم که مسلح نمیشه مشکل از کجاست

سلام
به احتمال قوی ناخنی تفنگ شکسته. با تعویض این قسمت از ماشه مشکل شما حل خواهد شد.
(2017-03-26 08:07 PM)saeedkarimima نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان برای نگهداری قنداق تفنگ از چی استفاده کنم،اکه مارکی هست بکید بگیرم،برای نگهداری لوله هم بکید برای جلو گیری از زنگ زدگی و از بین رفتن زاج چه روغن یا مایعی پیش نهاد میفرمایید, تفنگم دیانا 52

چون قنداق چوب هست میتونید از پارافین و یا روغنهای مخصوص چوب استفاده کنید. پیشنهاد میکنم از روغن قرمز رنگ sedrex استفاده کنید که در مبل فروشیها موجوده و کاربریهای زیاد دیگری هم داره.
برای مراقبت از زاج از جلا دهنده های خنثی میتونید استفاده کنید. مثل انواع روغنهای مختص تفنگ و یا حتی روغن سیلیکون.
(2017-03-11 08:47 PM)fkh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان.Khansariha (48)
واسه شستوشو داخل سیلندر و قطعات تفنگ از نفت استفاده کنم؟
واسه سیقل دادن بدنه تفنگ.قسمتی که احرم کوکینگ خراشه انداخته از سمباده با چه شماره ای استفاده کنم؟
واشر دور لوله ذو میتونم خودم عوض کنم یا دس نزنم که خراب تر نشه؟
با تشکرKhansariha (8)

سلام
برای شستشو میتونید از نفت استفاده کنید اما ابتدا واشر سر پیستون را درارید. اگر خراش درون سیلندر نباشد مشکلی نخواهد بود و خراشهای دیگر جاها روی پکینگ اثری نخواهد داشت. اما بسته به عمق خراش از سنباده های 100 تا حداقل 2500 میتوانید استفاده کنید.
مثلا اگر خراش ها عمیق نیست و با سنباده 400 از بین میرود ابتدا سنباده 400 سپس 1000 و سپس 1500 و الی 2500 استفاده کنید تا سطح ان مثل اینه صاف شود.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - hoseinm0324 - 2017-03-29 07:26 PM

سلام دوستان می خوام داخل لوله سلاح رو تمیز کنم لطفا راهنمایی کنید

فرستاده شده از HUAWEI G525-U00ِ من با Tapatalk

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - garshasb - 2017-03-29 11:33 PM

(2017-03-29 07:26 PM)hoseinm0324 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام
تنظیف لوله مراحل و مراتب مختلفی دارد. شما خیلی کلی سوال کردید.
اگر لوله مدتهاست تمیز نشده و یا زنگ زدگی دارد میتوانید از اسپری های زنگ بر و یا انژکتور شور استفاده کنید. مثلا اسپری wd40 را داخل لوله اسپری کنید و بعد از مدتی با فرچه یا برس مخصوص تنظیف که با همین اسپری چرب شده اقدام به تنظیف بفرمایید. این مدل تنظیف فقط جهت موارد خاصی که گفتم استفاده میشود مثل زنگ زدگی یا ماسیدگی شدید سرب و یا بعد از خارج کردن ساچمه های گیر کرده داخل لوله تفنگ! وگرنه اسیب رسان است و اگر بطور مرتب استفاده کنید دقت لوله شروع به افول خواهد کرد همچنین ممکن است لوله تفنگ به این مدل تنظیف اسیب رسان عادت کند یعنی فقط بعد از این مدل تنظیف دقت مطلوب بدهد که متاسفانه هر دفعه دقت به دفعه قبلتر کمتر خواهد بود. اما برای موارد یاد شده و فقط یکبار یا دوبار مشکلی پیش نخواهد امد و یا بهتر بگم راندمان مثبت خواهد بود. یعنی نسبت اسیب به بهبود!
برای لوله تفنگهایی که این مقدار ماسیدگی ندارند بهتر است از اسپری ناهید ابی استفاده کنید. این اسپری کمی چرب است و خاصیت خورندگی کمی دارد. بعد از اسپری با ست تنظیف مثل سنبه های غیر فلزی یا فلزی که روکش شده اند یا نخ ماهیگیری و پارچه یا طنابهای مخصوص تنظیف لوله را تمیز کنید. این مدل تنطیف برای تعداد نامحدود یعنی بصورت مداوم و زود به زود هم اسیب رسان است و باید تعداد تنظیف از حدی بیشتر نباشد و دوره ای صورت گیرد.
اگر وسواس تنظیف دارید و باید بصورت مداوم تنطیف انجام دهید مثل بعضی از دوستانی که به تمرین مسابقاتی مشغولند و تنطیف را مکرر و روزانه انجام میدهند بهتر است از اسپری ناهید قرمز استفاده کنید که بعد از خشک شدن اثر چربی باقی نمیگذارند. مجدد به همان طریقی که گفته شد میتوانید تنطیف کنید.
بهتر است در حد امکان عمل اسپری کردن از محل ساچمه گذاری انجام شود نه از سر لوله .
بهتر است ستهای تنطیف را حتی الامکان از محل ساچمه گذاری وارد و از سر لوله خارج کنید و از جلو و عقب کردن بپرهیزید.
بهتر است از اسپری هایی که گفته شد استفاده کنید یا اسپری های مخصوص تفنگ بادی و از اسپریها و روغنهای اسلحه های گرم استفاده نکنید.
بهتر است اگر مجبور به تنطیف از سر لوله هستید یک موزال بریک یا ایر استریپر سر لوله ببندید که ست تنظیف شما با چوک لوله برخورد ناجوری نداشته باشد. این قسمت از لوله های تفنگهای بادی که به چوک مرسوم شده!!! بیشترین میزان حساسیت و استهلاک را دارند و همچنین بیشترین میزان تاثیر بر دقت تفنگ.
بهتر است نگذارید کثیفی به حدی برسد که مجبور شوید از دو روشی که ابتدا گفته شد مجبور به استفاده شوید.
بهتر است ساچمه های خود را با ریکا و اب گرم شستشو دهید و بعد خشک کنید تا کثیف شدن لوله را به حداقل برسانید.
بهتر است همیشه از یک نوع ساچمه که بیشترین دقت را با تفنگ شما دارد استفاده کنید و از تعویض مداوم ساچمه ها بپرهیزید.
Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - romin - 2017-03-30 12:29 AM

واقعا جناب شقاقی زحمت می کشید و تمام موارد رو بدون کم کاستی تا یپ می کنید و در اختیار دوستان قرار می دهید . مرحبا به این همه حو صله Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - hoseinm0324 - 2017-03-30 08:50 PM

(2017-03-29 11:33 PM)garshasb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2017-03-29 07:26 PM)hoseinm0324 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام
تنظیف لوله مراحل و مراتب مختلفی دارد. شما خیلی کلی سوال کردید.
اگر لوله مدتهاست تمیز نشده و یا زنگ زدگی دارد میتوانید از اسپری های زنگ بر و یا انژکتور شور استفاده کنید. مثلا اسپری wd40 را داخل لوله اسپری کنید و بعد از مدتی با فرچه یا برس مخصوص تنظیف که با همین اسپری چرب شده اقدام به تنظیف بفرمایید. این مدل تنظیف فقط جهت موارد خاصی که گفتم استفاده میشود مثل زنگ زدگی یا ماسیدگی شدید سرب و یا بعد از خارج کردن ساچمه های گیر کرده داخل لوله تفنگ! وگرنه اسیب رسان است و اگر بطور مرتب استفاده کنید دقت لوله شروع به افول خواهد کرد همچنین ممکن است لوله تفنگ به این مدل تنظیف اسیب رسان عادت کند یعنی فقط بعد از این مدل تنظیف دقت مطلوب بدهد که متاسفانه هر دفعه دقت به دفعه قبلتر کمتر خواهد بود. اما برای موارد یاد شده و فقط یکبار یا دوبار مشکلی پیش نخواهد امد و یا بهتر بگم راندمان مثبت خواهد بود. یعنی نسبت اسیب به بهبود!
برای لوله تفنگهایی که این مقدار ماسیدگی ندارند بهتر است از اسپری ناهید ابی استفاده کنید. این اسپری کمی چرب است و خاصیت خورندگی کمی دارد. بعد از اسپری با ست تنظیف مثل سنبه های غیر فلزی یا فلزی که روکش شده اند یا نخ ماهیگیری و پارچه یا طنابهای مخصوص تنظیف لوله را تمیز کنید. این مدل تنطیف برای تعداد نامحدود یعنی بصورت مداوم و زود به زود هم اسیب رسان است و باید تعداد تنظیف از حدی بیشتر نباشد و دوره ای صورت گیرد.
اگر وسواس تنظیف دارید و باید بصورت مداوم تنطیف انجام دهید مثل بعضی از دوستانی که به تمرین مسابقاتی مشغولند و تنطیف را مکرر و روزانه انجام میدهند بهتر است از اسپری ناهید قرمز استفاده کنید که بعد از خشک شدن اثر چربی باقی نمیگذارند. مجدد به همان طریقی که گفته شد میتوانید تنطیف کنید.
بهتر است در حد امکان عمل اسپری کردن از محل ساچمه گذاری انجام شود نه از سر لوله .
بهتر است ستهای تنطیف را حتی الامکان از محل ساچمه گذاری وارد و از سر لوله خارج کنید و از جلو و عقب کردن بپرهیزید.
بهتر است از اسپری هایی که گفته شد استفاده کنید یا اسپری های مخصوص تفنگ بادی و از اسپریها و روغنهای اسلحه های گرم استفاده نکنید.
بهتر است اگر مجبور به تنطیف از سر لوله هستید یک موزال بریک یا ایر استریپر سر لوله ببندید که ست تنظیف شما با چوک لوله برخورد ناجوری نداشته باشد. این قسمت از لوله های تفنگهای بادی که به چوک مرسوم شده!!! بیشترین میزان حساسیت و استهلاک را دارند و همچنین بیشترین میزان تاثیر بر دقت تفنگ.
بهتر است نگذارید کثیفی به حدی برسد که مجبور شوید از دو روشی که ابتدا گفته شد مجبور به استفاده شوید.
بهتر است ساچمه های خود را با ریکا و اب گرم شستشو دهید و بعد خشک کنید تا کثیف شدن لوله را به حداقل برسانید.
بهتر است همیشه از یک نوع ساچمه که بیشترین دقت را با تفنگ شما دارد استفاده کنید و از تعویض مداوم ساچمه ها بپرهیزید.
Khansariha (8)Khansariha (8)

سلام اقا گرشاسب ممنون از راهنماییتون من خودم قبلا نخ نرمی را از داخل لوله عبور دادم و چند گره پشت سرو روی هم زدم طوری که از داخل لوله به راحتی عبور کنه سپس دستمال کاغذی به دور گره پیچوندم و روش روغن چرخ ریختم واز داخل لوله عبور دادم واین کار را چند بار تکرار کردم وهر دفعه دستمال کاغذی به رنگ سیاه در می امد می خواستم بدونم این کار کافی است یا نه ممنون میشم جواب بدین

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - garshasb - 2017-03-31 02:29 PM

اقا حسین سلام
شما از پارچه ای که پرز نده استفاده کنید. خودم که همیشه وقتی از نخ و پارچه استفاده میکنم حتما از تکه های پارچه ابریشمی استفاده میکنم که پرزی داخل لوله باقی نزاره. پارچه های نایلونی هم خوب هستن. اما دستمال کاغذی چون تا مقدار زیادی توانایی کوچک شدن دارند انچنان که باید قادر به تمیز کردن لوله در اثر فشرده شدن نیستند. ضمنا پرز هم باقی میگذارند که خوب نیست.