شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - talebeamoli - 2016-11-30 12:44 PM

بله دوست عزیز
شدنی هست و از نظر استاندارد هیچ مشکلی نداره
من یه تفنگساز میشناسم تو امریکا
این کار رو قبلا انجام میداد از نظر قانون اونجا مشکل نداره
ولی تو کشور ما منع قانونی داره
ولی از لحاظ تکنیکی و سلامت سلاح
هیچ مشکلی نداره
به شرط اینکه اولا قانون ما اجازه بده که نمیده
و ثانیا یه تعمیرکار و یه کارگاه در حد تفنگسازی در امریکا با اون امکانات و تجهیزات گیر بیاری که برات انجام بده
من فیلمشم تو یوتیوب دیدم حتی
حرارت نمیدن
از داخل لول رو میتراشن
رزوه میکنن و چوک خورش میکنن
البته کلی کار دیگه هم انجام میدن من یادم نیست
موفق باشید

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - arashkian - 2016-11-30 12:47 PM

Khansariha (8)Khansariha (256)در كل كه ما كجا و كشورهاي پيشرفته دنيا كجا...ما تا به اونجا برسيم خيلي كار داره.Khansariha (8)Khansariha (256)

راهنمایی برای تعمیر سلاح - pooyanfar - 2016-11-30 06:18 PM

سلام دوستان. من يه اف ايكس ايمپكت دارم كه در زمان بلا استفاده بودن باد خالى ميكنه. از دوستان كسى ميتونه راهنمايى كنه؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - bahrammr - 2016-11-30 08:52 PM

سلام مجدد talebeamoli
باتشکر از شما و سایر دوستان .پس با توجه به فرمایش شما گذشته از منع قانونی تعمیرکار وارد در این زمینه وتجهیزات و دانش فنی مورد نیاز در کشور ما موجود نیست و کلا باید بیخیالش بشیم؟ بنده تصمیم انجام این کار رو داشتم ولی با توجه به توضیحات شما کاملا منصرف شدم.لطفا راهنمایی کنید؟ ضمن اینکه حق رو به شما میدم چند وقت پیش از روبروی مرکز تعمیرات وچند تا کارگاه تعمیر اسلحه رد میشدم و به جز صاحب کارگاه با چند تا میز و صندلی چیزی اون داخل ندیدم

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - کوهنورد - 2016-11-30 10:08 PM

با سلام :
دوست عزیز اقا بهرام ، اولین مشکل در این راه همونطور که دوستان گفتند منع قانونی است .
گذشته از اینها نبود امکانات حرفه ای ئ دقیق است . ممکن است خیلی ها بگویند فلان کارگاه ماشینسازی یا ... براحتی میتواند این کار را انجام دهد ولی آیا شخص با دانش فنی اسلحه سازی هم در ان کارگاه حضور دارد ؟
مسئله بعدی جنس خود سلاح و لوله ان است آیا اصولا آلیاژ لوله قابلیت لازم برای قبول چوک و انقباض- انبساط در هنگام شلیک را دارد ؟ بعد از 50-60 شلیک رزوه اش لق نمیشود ؟ از بغل جر نمیخورد ؟ و................
اگر اسلحه خوب و مناسبی دارید شاید ارزش این ریسکها را نداشته باشد و اگر اسلحه تان خوب نیست شاید تعویض ان مقرون به صرفه تر باشد .
البته اینها نظر بنده است شاید درست هم نباشد ولی در هر صورت یک دیدگاه است .
موفق باشید

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - karbakhsh - 2016-12-02 11:29 PM

[تصویر: CAM03214.jpg]
سلام. بنده گفتم سر قنداق شکسته که شنیده بودم ولی قسمت رزوه سر لوله که مهره سر قنداق روش بسته میشه(بالای لوله سفید رنگ)کنده شده و شکسته. ایا گیر میاد ؟؟یا میشه درست کرد؟تراش کار میتونه ولی بصرفه هسته؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - کوهنورد - 2016-12-03 12:51 AM

با سلام :
کاربخش جان اصلا نیازی به تعویض و دسته دوم و اینها نیست .
اگر درست فهمیده باشم ، بالای لوله خشاب که رزوه داره و مهره نگهداری لول بهش بسته میشه ، ترک خورده یا شکسته . اگر یک جوشکار وارد ، (نه اینکه با الکترود 5 بزنه لوله خشاب رو ذوب کنه !!!! یا با سر پک آونقدر حرارت بده لوله رو کج کنه !!!خخخخ ) دور و برتون هست بدید جوش بده بعد با ظرافت کم -کم با سنباده روش کار کنید تا فرم بشه . البته یکم سخته ولی میشه درستش کرد .
حیف که گرفتن مجوز تعمیر گاه به این راحتی ها نیست وگرنه من سرم درد میکنه واسه این کارها ........

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - koh - 2016-12-03 01:08 AM

سلام به دوستان. جناب کوهنورد عزیز فک کنم منظور دوستمون لوله خشاب نباشه روی لوله خشاب یه لوله ی بزرگتر هست که بازوهای دستکش به تهش وصله و بچه قنداق روش سوار میشه و اون پیچ حلقه شکل (اون که درتصویر بالا جلو بچه قنداقه) روش بسته میشه. ولی در کل جوش که شما پیشنهاد دادین ایده خوبیه اگه بتونن ظریف بزنن کارسازه

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - کوهنورد - 2016-12-03 01:24 AM

با سلام :
اگر اینطوری که شما میفرمایید باشه که چه بهتر .... خب راحت تر شد کار
راستی کاربخش جان اگر همونطور که گفتید تراشکار و ... اینها هستند که میتونند درستش کنند بده همونها و قال قصه رو بکن ...
موفق باشید

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - faridbabaei - 2016-12-03 10:40 AM

با سلام.
اگر از دوستان و اساتید محترم شماره های جدید واحد های خدمات پس از فروش و گارانتی سازمان جنگ افزارسازی را دارند لطفا جهت بهره برداری در راستای سلاحهای آکار و نخجیر قبول زحمت نموده و در اختیار قرار دهند.شماره های قدیمی هیچ کدام کار نمیکند و احتمالا قطع هستند.در گذشته آقایان صالحی و میرزائی پاسخگو بودند ولی اکنون معلوم نیست.Khansariha (226)