شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - AXA - 2016-11-20 03:27 PM

(2016-11-20 12:57 PM)xport نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان کسی میدونه چطور باید قفل لوله دیانا 350 رو تعویض کرد؟

لطفا پاسخ

سلام اگر اشتباه نکنم،یک قطعه یو شکل که دوطرف قنداق بهش پیچ میشه زیر سیلندر، پیچ چهارسو بازکنید.بعد با دم باریک زبانه قفل رااروم بچرخونید.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - karbakhsh - 2016-11-20 09:57 PM

در مورد رنگ قنداق بنظر حقیر بهترین لاک الکل هسته. پلی استر یا نیم پلی استر(مات یا براق) من شخصا نمیپسندم. اگه لاک الکل با حوصله و دقت بزنید عالی در میاد. یاحق

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - askariII - 2016-11-21 12:35 PM

سلام دوستان
بنده یه مدل هاتسان 1250 که تازه اومده بازار خریدم که به جز قنداق فرقی با 125 هاتسان نداره فقط یه مشکلی هست.موقع شلیک به محض شلیک ماشه اسلحه قفل(به ضامن)میشه ودوم انگار ماشه اسلحه هم لگد داره موقع شلیک طوری که انگشت ادم درد میگیره.ممنون میشم اساتید راهنمایی کنن

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - AXA - 2016-11-21 01:04 PM

(2016-11-21 12:35 PM)askariII نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
بنده یه مدل هاتسان 1250 که تازه اومده بازار خریدم که به جز قنداق فرقی با 125 هاتسان نداره فقط یه مشکلی هست.موقع شلیک به محض شلیک ماشه اسلحه قفل(به ضامن)میشه ودوم انگار ماشه اسلحه هم لگد داره موقع شلیک طوری که انگشت ادم درد میگیره.ممنون میشم اساتید راهنمایی کنن

سلام ماشه یک پیچ الن خور داره باکمی حساس کردن ماشه احتمالا برطرف میشه،البته روغنکاری بعضی قطعات هم هست ،ولی بازو بسته کردن ماشه کمی دردسر داره.مواظب وموفق باشید

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - askariII - 2016-11-21 08:05 PM

سلام اتفاقا امشب همین کار روانجام دادم وتغییری نکرد.داخل ماشه هم یه مقدار گریس زدم ولی ....

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - AXA - 2016-11-21 11:17 PM

(2016-11-21 08:05 PM)askariII نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام اتفاقا امشب همین کار روانجام دادم وتغییری نکرد.داخل ماشه هم یه مقدار گریس زدم ولی ....

سلام دوست خوبم من۱۲۵ اسنایپر داشتم بتازگی فروختم،البته بعد از یکسری کارها مثل سوراخ کردن سیلندر تعویض واشروزدن گریس پایه مس ودراخر کوتاه کردن۱/۵ حلقه از فنر خیلی خوب شده بود ویکی ازاقوام بخاطر همین تغییرات تفنگ رابرد،ولی ۱۲۵۰ رانمیدانم وشما بهتر است کمی حوصله بخرج دهید تافنر رام شود،درضمن اگرگارانتی دارد استفاده کنید.جناب شقاقی بانام کاربری گرشاسب درخصوص تفنگ های هاتسان همیشه کمک حال همه بوده اند که شخصا کمال تشکر راازایشان دارم.موفق باشید

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - askariII - 2016-11-22 12:06 AM

سلام دوباره
باتشکر از کاربر محترم axa .اقا لوله سلاح روباز کردم وبه پیشنهاد اقای یکی از اساتید که فک کنم جناب شقاقی هم هستند خروجی هوای سیلندر رویخوره تنگ تر کردم و اسلحه رو بدون قنداق امتحان کردم که مشکل حل شد.ولی چون دیروقت هست نتونستم باقنداق هم امتحان کنم.فقط میخواستم بدونم تا چه اندازه میشه قطر خروجی هوای سیلندر روکوچیک کرد یعنی حداقل وحداکثرش چقدرهست
مال بندخ 4میلیمتر بود که کردمش3 میلیمتر .میخواستم ببینم اگر سوراخ رو 3.5 بزنم موردی نداره

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - garro - 2016-11-23 09:51 PM

(2016-11-22 12:06 AM)askariII نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوباره
باتشکر از کاربر محترم axa .اقا لوله سلاح روباز کردم وبه پیشنهاد اقای یکی از اساتید که فک کنم جناب شقاقی هم هستند خروجی هوای سیلندر رویخوره تنگ تر کردم و اسلحه رو بدون قنداق امتحان کردم که مشکل حل شد.ولی چون دیروقت هست نتونستم باقنداق هم امتحان کنم.فقط میخواستم بدونم تا چه اندازه میشه قطر خروجی هوای سیلندر روکوچیک کرد یعنی حداقل وحداکثرش چقدرهست
مال بندخ 4میلیمتر بود که کردمش3 میلیمتر .میخواستم ببینم اگر سوراخ رو 3.5 بزنم موردی نداره

سلام دوست عزیز چطور دهنه خروجی سیلندر رو تنگ کردین؟Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - askariII - 2016-11-24 04:56 PM

سلام
دوست عزیز توضیح که دادم
این کار تراش کار هست.شما اسلحه رو باز میکنیداگر وارد هستید اوراق کنید اسلحه رو.اگر که وارد نیستسد فقط لوله اسلحه روباز کنید.حالا مرحله دوم شما با یه کولیس قطر سوراخ خروجی هوای سیلندر روبدست میارید.بر فرض مثال مال بنده 4 میلیمتر بود.بعد از اندازه گیری میرید پیش یه تراشکار خبره وحرفه ای میگیدبراتون یه بوش ازجنس برنج یا برنز بتراشه که قطر بیرونی بوش مثلا4.10صدم میلیمتر باشه دقت کنید صدم بگو نه دهم . قطر داخلی بوش 3میلیمتر.وقتی تراشید وخواستید جا بزنید اگر فقط لوله رو باز کردید اسلحه رو بخوابونید روی زمین وجا بزنید اگر که اوراق بود هرجور دوست داشتید در نهایت اگر اوراق بود داخل سیلندر رو تمیز کنید که براده ای نریخته باشه.
نکته:هنگام جا زدن دهنه بوش یه خورده اگر ضربه بزنید جمع تر میشه بهتره با یه تیکه سیمی چیزی یخورده اتو دهنه بوش وقتی رفت روکار بگردونید تا پلیسه هاش ازبین بره
نکته 2:موقع تراش بگید یه سر بوش رویخورده زاویه دار بتراشه تا موقع جا زدن اذیت نشید
نکته3:حتما عمق خروجی سیلندر یا به عبارتی بلندی بوش رو حتما اندازه بگیرید که معمولا 1 سانتی متر هست ولی حتما اندازه بگیرید باهمون کولیس واینکه قطر خروجی هر سیلندر متفاوته ونهایتا باید یک میلیمتر خروجی روتنگ تر کرد وگرنه با افت قدرت شدید مواجه میشید

[تصویر: a1tebcaziogj.png]

[تصویر: a1tebcaziogj.png]

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - bahrammr - 2016-11-29 11:44 PM

سلام دوستان.

ایا امکانش هست تفنگ ساچمه زنی با چوک ثابت رو تبدیل به چوک متحرک کرد؟یعنی یه جورایی لوله رو دستکاری کرد تا چوک خور بشه؟