شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - omid54 - 2011-08-15 09:50 PM

دوستان دو تا عکس براتون میزارم که جالبه یکی از مکانیزم پی سی پی که فکر کنم مدل bt65 هاتسانه و دومی یه عکس از قطعات همین اسلحه است کسانی که به مشکل میخورن این عکسها حتما کمکشون میکنه

[تصویر: images.jpeg]
[تصویر: 2_3.jpeg]

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - david - 2011-08-15 11:10 PM

ممنون دوست خوب اگر امکان دارد عکس را در تاپیک هاتسان بی تی65 گذارید Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - searcher - 2011-08-20 11:47 PM

دوستان سلام
کسی میدونه که به جای پیستون تفنگ کرال که میله وسط نداره چه پیستون دیگه ای میشه جایگزین کنیم؟
توجه داشته باشیم که میله وسط پیستون در هنگام باز شدن فنر به فنر کمک میکند تا کج نشود و نیروی باز شدن به طور یکنواخت در سطح فنر تقسیم شود.
به همین دلیل فنر کرال معمولا خیلی زود میشکند یا انتهای آن کج میشود
دقیقا همان دو بلایی که سر تفنگ من اومد

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - SOHEIL-GUNSMITH - 2011-08-21 02:08 AM

یه عکس از پیستون بذار اگه بتونم کمکت میکنم

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - searcher - 2011-08-26 11:10 PM

سلام دوباره
این دو تا طرح تفاوت این دو پیستون رو نشون میده
[تصویر: %D8%AF%DB%8C%D8%A7%D9%86%D8%A7.jpg]
[تصویر: %D9%BE%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%88%D9%86%20%...%D9%84.jpg]
کسی میتونه کمکی کنه؟
یا شاید اصلا من اشتباه فکر میکنم و دلیل آسیب دیدن فنر کرال این نیست؟
ضمنا دوستان
یه مشکلی که با ماشه کرال دارم اینه که ماشه خیلی سفته و توی تیر اندازی تو فاصله 15 متری حدود 2 سانت خطای تیراندازی ایجاد میکنه
دوستان پیشنهادی برای نرم شدن ماشه و یا تعویض ماشه کرال دارن؟
دوستان لطفا پیشنهاد نکنید تفنگ رو عوض کنم چون من هر چند وقت یه بار تفنگ رو باز میکنم و چیزای جدیدی که به فکرم میرسه روش تست میکنم و اگه تفنگ گرونی بخرم دلم نمیاد این بلاها رو سرش بیارم

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - SOHEIL-GUNSMITH - 2011-08-27 12:16 AM

دوست عزیز
با توجه به طرح شماتیکی که گذاشتید نظر خاصی نمیتونم بدم هر چند اگه عکس میذاشتید بهتر بود
اما در مورد فنر کرال طبق صحبتی که با وارد کننده این تفنگها داشتم میگفت علت زود شکستن فنرهای این تفنگ اینه که جنس ارزونتر کارخونه رو وارد کردن و این مشکل با تعویض فنر با یه فنر با کیفیت قابله حله

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - searcher - 2011-08-27 12:24 AM

(2011-08-27 12:16 AM)SOHEIL-GUNSMITH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز
با توجه به طرح شماتیکی که گذاشتید نظر خاصی نمیتونم بدم هر چند اگه عکس میذاشتید بهتر بود
اما در مورد فنر کرال طبق صحبتی که با وارد کننده این تفنگها داشتم میگفت علت زود شکستن فنرهای این تفنگ اینه که جنس ارزونتر کارخونه رو وارد کردن و این مشکل با تعویض فنر با یه فنر با کیفیت قابله حله

ممنونم داداش

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - craftsman - 2011-08-27 07:56 AM

دوست عزيز
علت شكستن فنر ممكنه بعلت عدم وجود ميله وسط نباشه!چون فنر از بيرون توسط قسمت داخلي پيستون مهار ميشه
ضمن اينكه اين مدل پيستون رو توي تفنگهاي زير واشوي چيني هم استفاده ميكنن البته با كيفيت پايينتر
ظاهرا بايد اين مدل پيستون بايد سبكتر از مدلي باشه كه ميله وسط داره اما اون پيستون كه من ديدم چيز ديگه اي ميگفت!!!

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - searcher - 2011-08-27 01:28 PM

(2011-08-27 07:56 AM)craftsman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزيز
علت شكستن فنر ممكنه بعلت عدم وجود ميله وسط نباشه!چون فنر از بيرون توسط قسمت داخلي پيستون مهار ميشه
ضمن اينكه اين مدل پيستون رو توي تفنگهاي زير واشوي چيني هم استفاده ميكنن البته با كيفيت پايينتر
ظاهرا بايد اين مدل پيستون بايد سبكتر از مدلي باشه كه ميله وسط داره اما اون پيستون كه من ديدم چيز ديگه اي ميگفت!!!

اون پیستون چی میگفت آقا جاوید؟
منم با آزمایش فهمیدم که علت کج شدن فنر کیفیت پایین اونه
ان شاالله با فنر خوب آلمانی عوضش میکنم
در مورد کارکرد سفت ماشه چی کار کنم؟
واقعا دقت تیر رو پایین آورده

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - craftsman - 2011-08-27 02:04 PM

اون پيستون حرفاي خوبي نميزد!!!وزنش زياد بود يا من پير شدم Khansariha (214)
ماشه كرال اگه از نوعي باشه كه شبيه ماشه شادو هزاره شايد با تعويضش بشه يكم درمونش كرد