شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - climber7043 - 2016-07-29 12:39 AM

(2016-07-28 10:59 PM)Aminsina نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام خدمت دوستان.ویسپریکس با فنر ۵۲ دیانا البته بابرداشتن بوش لوله داری که پشت پیستون واز طرفی داخل فنر میره،با کمی فشار مسلح میشه وقدرتی تقریبا کمتر از ۳۵۰ شده،البته کرنو ندارم،ولی با تیر زدن به ام دی اف هر دودر یک زمان این نتیجه حاصل شد.البته قصد قوی کردن وتیون نداشتم،بنظر دوستان که اطلاعات بیشتر از من دارند لطمه ای به تفنگ الخصوص پیستون وارد خواهد شد،متشکرم
سلام Khansariha (8)
به نظر من احتیاجی نبود واسش فنر دیانا ۵۲ بخری چون یه فنر نخجیر کفایت میکرد و کیفیتش هم عالی بود. در مورد کمی با فشار مسلح شدن که مشکلی نیست ولی اگر هنگام شلیک لگد تفنگ زیاد باشه غیر عادیه و باعث استهلاک و شل شدن پیچها میشه و اگه لگد متوسطی داره مشکلی نیست. در مورد قدرت این تفنگ هم بگم که در صورت تیون شدن با فنر نهایتش تا ۵ ژول افزایش قدرت پیدا میکند و حدود ۲۳ ژول انرژی داره و اصلا به پای ۳۵۰ مگنوم نمیرسد.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - mohammadfaragi - 2016-07-29 11:21 AM

دوستان این مشکل یکی از همشهری ها است که به من مراجعه کرد وقتی یک تیر می اندازد و اسلحه پوکه را از لوله در آورده و بیرون نمی اندازد وفشنگ بعدی که باید آماده شلیک شود زیر آن می ماند وباید با دست پوکه را بیرون انداخت لطفاً راهنمایی کنین مشکل این دوست هم حل بشه یاحق
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Aminsina - 2016-07-30 12:35 AM

با سلام خدمت دوستان،بخصوصclimber7043 عزیز،نخجیر خیلی نرم بود،البته تست دستی ونظری،وفنری در این حدود دردسترس نبود.میخواستم چند حلقه از فنر رو ببرم ولی دقیق نمیدونستم چنددور،بخاطر همین بوش لوله داری که بین فنروپیستون هست رو برداشتم.از نظر قدرت هم عرض کردم یک سرو کردن از مگنوم پایینتر،امروز در محیط باز حدود ۱۲۰ شات داشتم.که در فاصله۱۲ متری گروپ حدود۲ سانت با مگسک میداد.با این که از صدای برخورد پیستون دلم ریش میشد ولی بعد از مدتها تیر زدن با پی سی پی،خیلی حال میداد( البته من تازه کارم) فقط میخوام بدونم دخل ویسپریکس میاد یا تحمل این فشارروداره.معذرت،متن زیاد شد.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - climber7043 - 2016-07-30 11:43 AM

(2016-07-30 12:35 AM)Aminsina نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان،بخصوصclimber7043 عزیز،نخجیر خیلی نرم بود،البته تست دستی ونظری،وفنری در این حدود دردسترس نبود.میخواستم چند حلقه از فنر رو ببرم ولی دقیق نمیدونستم چنددور،بخاطر همین بوش لوله داری که بین فنروپیستون هست رو برداشتم.از نظر قدرت هم عرض کردم یک سرو کردن از مگنوم پایینتر،امروز در محیط باز حدود ۱۲۰ شات داشتم.که در فاصله۱۲ متری گروپ حدود۲ سانت با مگسک میداد.با این که از صدای برخورد پیستون دلم ریش میشد ولی بعد از مدتها تیر زدن با پی سی پی،خیلی حال میداد( البته من تازه کارم) فقط میخوام بدونم دخل ویسپریکس میاد یا تحمل این فشارروداره.معذرت،متن زیاد شد.
دورود بر شما Khansariha (8)
خب برای اینکه مطمئن بشی که فنر به تفنگت آسیب نمیرسونه یک بار تفنگت را کوک کن بعد از اینکه ماشه با پیستون درگیر شد و به قول خودمون تفنگ باد شد بازم سعی کن لول را به سمت پایین خم کنی و ببین فنر خلاصی داره یا نه و تشخیصش اینه که لول کمی پایین تر بره اگه اینطور بود یعنی فنر خلاصی داره و هیچ مشکلی واسه تفنگت به وجود نمیاد و برو حالشو ببر ولی اگه دیدی بعد از کوک کردن تفنگ دیگه لول با نیرویی که بهش وارد میکنی حتی یک مقدار جزئی هم پایین نمیاد یعنی فنر تفنگ خلاصی نداره و در اینصورت ماشه تفنگ به شدت دچار استهلاک میشه که باید تفنگ را باز کنی و دو حلقه از فنر را کم کنی تا این خلاصی فنر به وجود بیاد. به خاطر همین موضوع هست که کارخانه برای فنر تفنگ بادی یه خلاصی در نظر میگیره تا تفنگ مستهلک و خراب نشه.Khansariha (214)
موفق باشی Khansariha (256)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - mahmoodi - 2016-07-30 12:13 PM

دوستان سلام،
چرا تفنگم رو باد میکنم تا دویست بار شروع به شلیک میکنم از 200 تا تقریبا 170 بار قدرتش پایینه از اون به بعد خوب میشه؟علت فنر چکشه یا چیزی دیگه میتونه باشه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. وایرخ صد

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Shatur - 2016-07-31 10:45 PM

سلام دوستان
یکی از دوستانم که 54 داره و بعد از شلیک دسته کوکینگ فاصله میگیره از بدنه.یعنی کیپ و فیت سر جاش نمیمونه. به حالت نیم باز قرار میگیره.ممنون میشم اگر راهنمایی کنید تا مشکل این دوستمونم حل بشه.تشکر

فرستاده شده از GT-I9192ِ من با Tapatalk

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Marksman - 2016-08-01 10:47 AM

(2016-07-31 10:45 PM)Shatur نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
یکی از دوستانم که 54 داره و بعد از شلیک دسته کوکینگ فاصله میگیره از بدنه.یعنی کیپ و فیت سر جاش نمیمونه. به حالت نیم باز قرار میگیره.ممنون میشم اگر راهنمایی کنید تا مشکل این دوستمونم حل بشه.تشکر

فرستاده شده از GT-I9192ِ من با Tapatalk

اون دسته احتیاج به رگلاژ داره.البته نمی دونم چقدر کار کرده ولی شاید قبل تنظیم مجدد دسته بهتر باشه واشر سه گل رو عوض کنید.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - mohammadfaragi - 2016-08-01 03:16 PM

(2016-07-29 11:21 AM)mohammadfaragi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان این مشکل یکی از همشهری ها است که به من مراجعه کرد وقتی یک تیر می اندازد و اسلحه پوکه را از لوله در آورده و بیرون نمی اندازد وفشنگ بعدی که باید آماده شلیک شود زیر آن می ماند وباید با دست پوکه را بیرون انداخت لطفاً راهنمایی کنین مشکل این دوست هم حل بشه یاحق
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوستان کسی نیست به سوال ما جواب بده

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - romin - 2016-08-31 11:39 PM

hdk rslj سلام این قسمت حرکت دهنده لورد لوور گالاتیان یا همون خشاب است که گود کرده چگونه می تونم این مشکل رو حل کنم ؟؟ ایا پیچی برای جمع یا باز شدن فنر چکش وجود داره از کجا به پیچ تنظیم فنر باید برسم

ممنون .

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - garshasb - 2016-09-02 03:13 AM

جناب rominعزیز سلام
شما چون بدون مخزن یا با مخزن خالی شلیک کردید این اتفاق افتاده.
در حالت عادی که مخزن روی تفنگ هست هیچ وقت اون تلاقی پیش نمیاد که دفرمگی بوجود بیاره. در واقع اون بوش روی پیچ هیچ وقت به انتهای مسیرش نمیرسه.

(2016-07-30 12:13 PM)mahmoodi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سلام،
چرا تفنگم رو باد میکنم تا دویست بار شروع به شلیک میکنم از 200 تا تقریبا 170 بار قدرتش پایینه از اون به بعد خوب میشه؟علت فنر چکشه یا چیزی دیگه میتونه باشه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. وایرخ صد

سلام
اینکه در فشار بالا ضعیف میزنه یعنی چکش زورش نمیرسه والو رو باز کنه لذا یا پیچ ولومی در کاره که خودبخود جابجا شده یا فنر فرسوده شده یا درصورت وجود رگولاتور " رگولاتور کارایشو از دست داده
کاش مدل تفنگ رو میگفتید تا بهتر بتونم کمکتون کنم.