شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - key - 2016-06-08 12:21 AM

(2016-06-07 05:49 PM)Shatur نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان ایا فنر و پیستون نیاز به گریس یا روغن دارند؟ یعنی اگر فنر و پیستون هیچ روغنی نزنم اشکالی بوجود نمیاد؟؟؟

فرستاده شده از GT-I9192ِ من با Tapatalk

به طور کلی و استاندارد نیاز به روغن نیست ولی اگه قصد تیون دارید نیاز به تجربه داره. بستگی به نوع اسلحه شما هم دارهKhansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Shatur - 2016-06-08 01:06 AM

سلام .اخه یه کلیپ دیدم طرف دقیقا اسلحه رو باز کرد به پیستون و فنر گریس زد و دوباره بست و شلیک کرد.اسلحه مگنوم350

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Marksman - 2016-06-08 12:07 PM

بله استفاده می شه ولی نه هر گریسی و نه هر جایی.بیشتر این کارا تجربه و مطالعه می خواد و اگه واقعا درست انجام نشه به تفنگ آسیب زیادی میزنه.Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Shatur - 2016-06-08 12:26 PM

من میخوام یه لایه خیلی نازک گریس المانی skf که درجه حرارتش 250 هستش به پیستون و فنر بزنم و به خود واشر روغن تردمیل بزنم دوستان راهنمایی کنند که ایا همچین کاری انجام بدم یا خیر

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Marksman - 2016-06-08 12:34 PM

خیر!Khansariha (226)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - tirdad - 2016-07-08 03:34 AM

عرض سلام خدمت دوستان و اساتید و پوزش از غیبت چند ساله که اگه خدا بخواد بیشتر تز از اول مهر امسال طول نخواهد کشید. تو این استرس و وایلایی که طی چند ماه آینده باید تحمل کنم یه شب از بی خوابی به سرم زد و انواع اندازه های فنر اصلی زیرتاشوی چینی، کرال (مدل های غیر سافاری) و مگنوم 350 رو از نظر طول کلی بعد از جا زدن، قطرهای داخلی و خارجی و اندازه ی سیلندر این سلاح ها بررسی کردم. به نظر میرسه از نظر تءوری بشه فنر شادو هزار یا کرال رو روی بادی چینی نصب کرد (کاری به دوام قطعات ماشه ندارم که البته مدل اصل شانگهای احتمالا بد جواب نمیده) و همینطور فنر مگنوم 350 (اگه ضرورت پیدا کنه یا حداکثر 4-3 دور کم کردن) به کرال کاناس بخوره. کاناس کیفیت ماشه ش بد نیست و کاری که لازم دازه فولادی کردن لول پشت فنر در صورت پلاستیکی بودنه که هزینه اش زیر 10 تومنه و اگه میله سر فنر هم براش بتراشیم که دیگه بهتر. من آدم با تجربه ای در این زمینه نیستم ولی اگه دوستان تایید کنن هر کدومش شدنیه زحمتشو میندازم گردن یکی از دوستان دست به آچار تا ببینیم چی از آب در میاد.
ببخشید اگه در عصر اشتایر و FX و ..... صحبت از زیرتاشوی چینی به میان آوردم.
ارادتمند همه دوستان و به امید روزهایی با فراقت بیشتر جهت فعالیت در این سایت دوست داشتنی.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - sadeghhutsan - 2016-07-21 03:41 PM

دوستان سلام . هنگامی که میخوام تفنگ رو کوک کنم احساس میکنم که بدنه پیستون و فنر خشکه و میخوام لوله خم کنم که تفنگ رو کوک کنم گیر میکنه و نمیزاره کاملا خم بشه لوله . دلیلش از نظر شما چی میتونه باشه؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - climber7043 - 2016-07-21 05:11 PM

(2016-07-21 03:41 PM)sadeghhutsan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سلام . هنگامی که میخوام تفنگ رو کوک کنم احساس میکنم که بدنه پیستون و فنر خشکه و میخوام لوله خم کنم که تفنگ رو کوک کنم گیر میکنه و نمیزاره کاملا خم بشه لوله . دلیلش از نظر شما چی میتونه باشه؟
سلام.
اگه تفنگت اصلا کوک نمیشه یه مشکلی واسه قطعاتش پیش اومده. دقیق نمیشه گفت چه مشکلی واسش پیش اومده. به نظر من تفنگت را یه بار باز کن و دوباره ببند ببین درست میشه یا نه. چون خودم قبلا یه تفنگ چینی b11 داشتم که تا وسط بیشتر لولش خم نمیشد یعنی اجازه کوک شدن کامل را نمیداد و بعد از باز کردن متوجه شدم که پیستون تفنگ گیر کرده یا به اصطلاح خودمون جام کرده که با چند ضربه تونستم پیستون را خارج کنم و اجزار رو دوباره بستم و دیدم که مشکل حل شد. خب حالا تفنگ رو یه بار باز کن شاید چنین مشکلی داشته باشه یا مثلا لول فنری چیزی شکسته شده باشه. Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - sadeghhutsan - 2016-07-21 10:33 PM

(2016-07-21 05:11 PM)climber7043 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-07-21 03:41 PM)sadeghhutsan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.
اگه تفنگت اصلا کوک نمیشه یه مشکلی واسه قطعاتش پیش اومده. دقیق نمیشه گفت چه مشکلی واسش پیش اومده. به نظر من تفنگت را یه بار باز کن و دوباره ببند ببین درست میشه یا نه. چون خودم قبلا یه تفنگ چینی b11 داشتم که تا وسط بیشتر لولش خم نمیشد یعنی اجازه کوک شدن کامل را نمیداد و بعد از باز کردن متوجه شدم که پیستون تفنگ گیر کرده یا به اصطلاح خودمون جام کرده که با چند ضربه تونستم پیستون را خارج کنم و اجزار رو دوباره بستم و دیدم که مشکل حل شد. خب حالا تفنگ رو یه بار باز کن شاید چنین مشکلی داشته باشه یا مثلا لول فنری چیزی شکسته شده باشه. Khansariha (8)

ممنون . درست شد

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Aminsina - 2016-07-28 10:59 PM

باسلام خدمت دوستان.ویسپریکس با فنر ۵۲ دیانا البته بابرداشتن بوش لوله داری که پشت پیستون واز طرفی داخل فنر میره،با کمی فشار مسلح میشه وقدرتی تقریبا کمتر از ۳۵۰ شده،البته کرنو ندارم،ولی با تیر زدن به ام دی اف هر دودر یک زمان این نتیجه حاصل شد.البته قصد قوی کردن وتیون نداشتم،بنظر دوستان که اطلاعات بیشتر از من دارند لطمه ای به تفنگ الخصوص پیستون وارد خواهد شد،متشکرم