شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - vsninja - 2016-05-13 06:54 PM

(2016-05-13 04:44 PM)mohsen7043 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-05-13 02:43 PM)vsninja نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-05-13 02:27 PM)garshasb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
جناب vsنینجا عرض ارادت
لوله ای که تاب داره احتیاج به تابگیری داره که بهتره بجای یک تراشکار به یک متخصص در این کار جهت تابگیری مراجعه کنید.
برای مگسک میتوانید از مگسک وایرخ ها یا دیانا مگنوم 350 یا از مگسک تفنگهای چینی استفاده کنید. با چسب اهن یا جوش ارگون ثابتش کنید.

ببخشید.از کجا باید بفهمم که مگسک در موقع جوش دادن یا پرس کردن ،تراز هست با شکاف درجه و هدف گیری خراب نمیشه؟
و یه مشکل دیگه هم هست.
این اسلحه،ریل دوربین نداره.
در عکس هم مشخصه.
میخواستم ببینم میشه براش ریل دوربین هم کار گذاشت؟
مثلا یه تراشکار هست داخل شهرضا که این کار رو میکنه و دو تا شیار برای دوربین تراش میده.
ولی میخواستم بدونم ضرری به تفنگ نمیزنه؟
یا لگد تفنگ باعث جابجایی دوربین نمیشه؟

فرستاده شده از H30-U10ِ من با Tapatalk
سلام خدمت شماKhansariha (8)
در رابطه با مگسک یه گیره با فکر خودت و خلاقیتت درست کن و مگسک رو به طور موقت نگهش دار و تنظیم کن طوری که وقتی شکاف درجه کاملا در وسط قرار گرفته یعنی از چپ و راست صفر هست بزنه وسط خال که دیگه کار تمومه و ببر پیش جوشکار که واست جوشش بده.
یه کار راحت تر هم میتونی بکنی که از مگسک شادو ۱۰۰۰ استفاده کنی که پرسی جا میره و بعد خودت میتونی با کمی نیرو چپ و راستش کنی. علاوه بر این خیلی مگسک های دیگه و خوبتر هم هستن که میتونی تو بازار گیر بیاری که پیچ داره و راحت قابل تنظیمه.
در مورد ریل هم هیچوقت نده به تراشکار واست جا ریل بتراشه چون اصلا دقت کارخانه رو نداره و باید یه جای دوربین واسش درست کنی که میتونی بدی یه جای دوربین واست جوش بده اینجوری بهتره.
در مورد لگد هم اگه یه جای دوربین درست و حسابی واسه تفنگت درست کنی که پایه دوربین به خوبی داخلش جا بره و محکم بشه مشکلی پیش نمیاد هر چند که این تفنگ لگد آنچنانی ندارد.
یا علی

سلام.
ممنون از راهنمایی های شما.
این تفنگ لگد متوسطی پیدا کرده و اون هم به خاطر فنر دیانا 27 هست که روش انداختم.
میتونید برای راهنمایی بگید منظورتون از جای دوربین و نصب دوربین و پایه دوربین و سایر مواردی که فرمودید انجام بدم رو با ارسال تصویر و توضیح ،نشون بدید.چون من نمیدونم که پایه دوربین و جای دوربین چیه.چون من در مبحث قطعات زیاد وارد نیستم.ممنون میشم.
البته شرمنده که بهتون دردسر و زحمت میدم.ببخشید.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - کوهنورد - 2016-05-13 11:04 PM

(2016-05-13 01:26 PM)vsninja نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به تمامی عزیزان.
من چند وقت پیش سئوالی پرسیدم که هنوز هیچ کدوم از بزرگواران جواب ندادن.
خواستم ببینم برای انحناء و کجی لوله باید چیکار کنم؟
لوله اسلحه هام الان کجه و نمیدونم باید چیکار کنم.
بعدا عکسش رو براتون قرار میدم.چون فعلا دسترسی ندارم.
و مسئله دیگه،ریلی بودن مگسک این تفنگه که الان مگسکش گم شده.میخواستم ببینم از کجا باید مگسک بخرم و در ضمن،میتونم براش مگسک ثابت نصب کنم که دیگه راحت بشم؟
ممنون از کمک شما عزیزان.
اسلحم هم این مدل هست که یکی از مدل های قدیمی گامو هست.

[تصویر: 8dffac70f5d035c10047e7d5c7022ba1.jpg]

[تصویر: 9140c23dec390e81eab467bbda528946.jpg]

با سلام :
دوست عزیز قبلا هم گفتم تفنگ شما گامو هست ، نه گیم ...
عکس مدل سالمش رو هم که پیدا کردید و گذاشتید . شما با مراجعه به فروشگاههای لوازم تفنگ بادی همه چی پیدا میکنید اعم از مگسک- شکاف درجه - واشر -فنر و.... فقط باید با یکم ابتکار عمل بهش بخورانید . در ضمن شاید بهتر باشه کمی باهاش کار کنید ببینید ارزش داره براش دوربین تهیه کنید یا خیر بعد برای ریل دوربین و ...تهیه بکنید . الان یا 300-400 میشه تفنگهای فنری در رده متوسط بصورت آکبند خرید پس اگر این رو بعنوان دم دستی نگه دارید خوبه و زیاد براش هزینه نکنید . موفق باشید

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - vsninja - 2016-05-13 11:28 PM

(2016-05-13 11:04 PM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-05-13 01:26 PM)vsninja نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به تمامی عزیزان.
من چند وقت پیش سئوالی پرسیدم که هنوز هیچ کدوم از بزرگواران جواب ندادن.
خواستم ببینم برای انحناء و کجی لوله باید چیکار کنم؟
لوله اسلحه هام الان کجه و نمیدونم باید چیکار کنم.
بعدا عکسش رو براتون قرار میدم.چون فعلا دسترسی ندارم.
و مسئله دیگه،ریلی بودن مگسک این تفنگه که الان مگسکش گم شده.میخواستم ببینم از کجا باید مگسک بخرم و در ضمن،میتونم براش مگسک ثابت نصب کنم که دیگه راحت بشم؟
ممنون از کمک شما عزیزان.
اسلحم هم این مدل هست که یکی از مدل های قدیمی گامو هست.

[تصویر: 8dffac70f5d035c10047e7d5c7022ba1.jpg]

[تصویر: 9140c23dec390e81eab467bbda528946.jpg]

با سلام :
دوست عزیز قبلا هم گفتم تفنگ شما گامو هست ، نه گیم ...
عکس مدل سالمش رو هم که پیدا کردید و گذاشتید . شما با مراجعه به فروشگاههای لوازم تفنگ بادی همه چی پیدا میکنید اعم از مگسک- شکاف درجه - واشر -فنر و.... فقط باید با یکم ابتکار عمل بهش بخورانید . در ضمن شاید بهتر باشه کمی باهاش کار کنید ببینید ارزش داره براش دوربین تهیه کنید یا خیر بعد برای ریل دوربین و ...تهیه بکنید . الان یا 300-400 میشه تفنگهای فنری در رده متوسط بصورت آکبند خرید پس اگر این رو بعنوان دم دستی نگه دارید خوبه و زیاد براش هزینه نکنید . موفق باشید

سلام.
عزیزم من نوشتم «گامو» نه گیم.
در ضمن من این تفنگ رو بیشتر برای نشونه زنی و تفریح در جمع میخوام.
دوربین هم دارم.خواستم دوربین الکی خاک نخوره.گفتم روی این نصبش کنم.شاید بشه باهاش شکاری هم زد.

ممنون از راهنمایی های شما.إن شاء الله میرم تعمیرگاه تخصصی سلاح بادی تا درستش کنه.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - climber7043 - 2016-05-14 12:40 AM

سلام دوباره خدمت آقای vsninja
ببخشید اگه توضیحاتم برای شما واضح نبود. به طور کلی دوربین روی تفنگهای بادی در صورتی قابل نصبه که شیار دوربین روی تفنگ موجود باشه که در بعضی از تفنگها مثل تفنگهای چینی این شیار روی سیلندر تراش داده شده درست مثل دو خط موازی که روی سیلندر تراش داده شده که محل نصب دوربین میباشد که خود شما فرمودید که میخواین بدین به تراشکار همیچین کاری واستون انجام بده که نیاز به دستگاه فرز و همچنین تراشکار با حوصله هست که باز ممکنه خطا داشته باشه و مثل شیاری که کارخانه میزنه در نمیاد. خب نوع دوم جایگاه یا شیار دوربین مثل تفنگ های دیانا ۳۵۰ یا ۵۲ که به صورت برجسته و بر روی سیلندر پیچ شده و قرار گرفته و این نوع شیار بهتر از شیاری هست که رو سیلندر تراش داده شده و اینطوری دوربین بهتر روی تفنگ سوار میشه و امکان لیز خوردن دوربین کمتره. پس خودت مینونی از هر کدوم از این دو مدل شیار که دوست داری واسه تفنگت درست کنی ولی از من بشنو که این کار جز پول دور ریختن چیز دیگه ای نداره. پس به نظرم با مگسک کار کن خیلی بهتره.
بعدشم گفتی تفنگت رو از شهرضا خریدی درسته چون خودم اومدم و بیشتر لوازم شکارا خیابان حکیم فرزانه هستش و بیشتر اونا قالتاق و بی انصاف هستن و اگه خواستی تفنگ هم بخری از یه آشنایی کسی بخر گه خیالت راحت باشه. خودم هم قبلا مثل تو از این کارا و خرجها کردم و اینها همه آفتابه خرج لگن هستن پس نصیحت منو بشنو و خرج اضافه واسه تفنگت نکن داداش من.
الان آقای کوهنورد عزیز که بزرگتر و با تجربه ما هستن فرمودن که زیاد براش هزینه نکنید و میتونید با ۳۰۰ به بالا یه تفنگ فنری نو که قدرتش هم خیلی بهتر از اینه رو به صورت آک خریداری کنین. پس به نظر من مگسک تفنگ رو درست کن و با مگسک فعلا کار کن تا بعد یه تفنگ خوب و آک بخر.
اگه بازم سولی چیزی بود بپرس در خدمتیم.
یا علی

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - vsninja - 2016-05-14 02:49 AM

(2016-05-14 12:40 AM)mohsen7043 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ببخشید اگه توضیحاتم برای شما واضح نبود. به طور کلی دوربین روی تفنگهای بادی در صورتی قابل نصبه که شیار دوربین روی تفنگ موجود باشه که در بعضی از تفنگها مثل تفنگهای چینی این شیار روی سیلندر تراش داده شده درست مثل دو خط موازی که روی سیلندر تراش داده شده که محل نصب دوربین میباشد که خود شما فرمودید که میخواین بدین به تراشکار همیچین کاری واستون انجام بده که نیاز به دستگاه فرز و همچنین تراشکار با حوصله هست که باز ممکنه خطا داشته باشه و مثل شیاری که کارخانه میزنه در نمیاد. خب نوع دوم جایگاه یا شیار دوربین مثل تفنگ های دیانا ۳۵۰ یا ۵۲ که به صورت برجسته و بر روی سیلندر پیچ شده و قرار گرفته و این نوع شیار بهتر از شیاری هست که رو سیلندر تراش داده شده و اینطوری دوربین بهتر روی تفنگ سوار میشه و امکان لیز خوردن دوربین کمتره. پس خودت مینونی از هر کدوم از این دو مدل شیار که دوست داری واسه تفنگت درست کنی ولی از من بشنو که این کار جز پول دور ریختن چیز دیگه ای نداره. پس به نظرم با مگسک کار کن خیلی بهتره.
بعدشم گفتی تفنگت رو از شهرضا خریدی درسته چون خودم اومدم و بیشتر لوازم شکارا خیابان حکیم فرزانه هستش و بیشتر اونا قالتاق و بی انصاف هستن و اگه خواستی تفنگ هم بخری از یه آشنایی کسی بخر گه خیالت راحت باشه. خودم هم قبلا مثل تو از این کارا و خرجها کردم و اینها همه آفتابه خرج لگن هستن پس نصیحت منو بشنو و خرج اضافه واسه تفنگت نکن داداش من.
الان آقای کوهنورد عزیز که بزرگتر و با تجربه ما هستن فرمودن که زیاد براش هزینه نکنید و میتونید با ۳۰۰ به بالا یه تفنگ فنری نو که قدرتش هم خیلی بهتر از اینه رو به صورت آک خریداری کنین. پس به نظر من مگسک تفنگ رو درست کن و با مگسک فعلا کار کن تا بعد یه تفنگ خوب و آک بخر.
یا علی

سلام.
خیلی لطف کردید که حوصله به خرج دادید و سئوالات من رو جواب دادید.
دست شما درد نکنه.
ممنون از راهنمایی های تمامی اساتید و بزرگواران.
بالاخص اقا گرشاسب و اقا محسن و اقای کوهنورد.
:blush: :blush: :blush:
(2016-05-14 12:40 AM)mohsen7043 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یا علی

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - BAHMANRAHIMI - 2016-05-30 09:31 PM

سلام به دوستان گرامی ، این دو فیلم رو از مجموع فیلمهای آقای پتر فیلد انتخاب کردم متاسفانه اکثر فیلمها بالای 200 مگا بایت هست و با این سرعت اینترنت آپلود اونها زمان زیادی میبره به هر حال سعی میکنم به صورت دستچین چند فیلم رو اینجا قرار بدم.
اراددتمند همه دوستان گرانقدر

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - BAHMANRAHIMI - 2016-06-01 01:03 AM

سلام بر دوستان گرامی این هم فیلم مربوط به رفع لقی لول اسلحه توسط آقای پتر فیلد امیدوارم بکار دوستان بیاید.
ارادتمند همه دوستان گرانقدر

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - karbakhsh - 2016-06-01 03:38 PM

سلام. دوستم ی وایرخ 80داره پیچ نگه دارنده تفنگ به قنداق(پیچ اصلی )نیازشه و دنبال میگرده. پیچی که جلو حفاظ ماشه هسته وتفنگ به قنداق متصل میکنه. اگر دوستان بتونن جایی معرفی کنن یا بتونن خودشون زحمت بکشن من ممنون میشم. قیمتشم نمیدونم چنده بعضی میگن حدود 30هراز تومان و بعضی میگن. بین8_12 هزار تومان. من ساکن کرمانم.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - MehdiNiyati - 2016-06-02 10:37 AM

آقای کاربخش حتما باید پیچ فابریک خود سلاح باشه ؟؟؟ اگر که فابریک بودن براتون مهم نیست پیچ های کناری فکر کنم پیچ 4 متریک باشه و میتونید به راحتی با نمونه آلن یا ستاره تعویض کنید و پیچ پشت قاب ماشه هم پیچ 7 متریک هست البته این یکی یکم بد پیدا میشه در مجموع من باشم حتی 5 هزار تومان هم برای این 3 تا پیچ چون فابریک هست پول نمیدم چون در نهایت در کارکرد سلاح هیچ تاثیری نمیزاره و کارشون رو همون پیچ های معمولی هم میکنن

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Shatur - 2016-06-07 05:49 PM

سلام دوستان ایا فنر و پیستون نیاز به گریس یا روغن دارند؟ یعنی اگر فنر و پیستون هیچ روغنی نزنم اشکالی بوجود نمیاد؟؟؟

فرستاده شده از GT-I9192ِ من با Tapatalk