شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - plb - 2016-05-05 10:27 PM

مسلح هم کردم ولی نمیشه وقتی گلنگدن رو عقب میکشم هوا از پشت لول خارج میشه ( املا رو تصیح میکنم اسلحه کریکت استاندارد کالیبر ۵۰۵ هست )

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Foka - 2016-05-11 08:45 PM

سلام اساتید.چن روزی میشه شادو گرفتم .وقتی تکیه گاه دست چپ زیر قنداق درست وسط سلاح هست گروپ یک سانتی تو فاصله 16 متری هست میده.وقتی تکیه گاه کمی عقب یا جلو هست بالا پایین میزنه.. همینطور کمی ک از وزن تفنگ ب چپ یا راست متمایل میشه باز محل برخورد تغیر میکنه..منتهی در هر حالتی ک عرض کردم اگه ب همون شکل شلیک بشه گروپ 1سانته منتهی دور از سیبل.پیچهای قنداق تا جای ممکن سفت شده.مشکل از کجاست؟ممنون

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - garshasb - 2016-05-12 01:57 PM

(2016-05-11 08:45 PM)Foka نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام اساتید.چن روزی میشه شادو گرفتم .وقتی تکیه گاه دست چپ زیر قنداق درست وسط سلاح هست گروپ یک سانتی تو فاصله 16 متری هست میده.وقتی تکیه گاه کمی عقب یا جلو هست بالا پایین میزنه.. همینطور کمی ک از وزن تفنگ ب چپ یا راست متمایل میشه باز محل برخورد تغیر میکنه..منتهی در هر حالتی ک عرض کردم اگه ب همون شکل شلیک بشه گروپ 1سانته منتهی دور از سیبل.پیچهای قنداق تا جای ممکن سفت شده.مشکل از کجاست؟ممنون

سلام دوست عزیز مشکلی وجود نداره . همیشه تفنگ باید در بهترین حالت در دست شما قرار بگیرد تا بهترین دقت را بدهد. ان حالت را حفظ کنید تا شلیکهای دقیقی با تفنگ خود داشته باشید. استفاده از تراز خیلی میتونه کمک کنه برای درست در دست گرفتن تفنگ.
شکاف درجه تفنگ دوتا پیچ داره با تنظیم کردن انها ان گروپ یک سانتی را بالای مگسک بیاورید در 15 متر.

(2016-05-05 10:27 PM)plb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مسلح هم کردم ولی نمیشه وقتی گلنگدن رو عقب میکشم هوا از پشت لول خارج میشه ( املا رو تصیح میکنم اسلحه کریکت استاندارد کالیبر ۵۰۵ هست )

سلام
اشکال از والو تفنگ است. یا سوزن سرجاش برنمیگرده یا اورینگ سوزن والو باید تعویض شود.
(2016-05-05 09:58 AM)mohsen.66 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با عرض سلام
دوستان بعد از چند سال استفاده از استریکر 1000s دیگه واقعا وقتشه که اسلحه یه سرویس اساسی بشه
حقیقتش میخوام سلاح رو باز کنم که تا مرحله باز کردن قنداق با موفقیت پیش رفتم خخخخخخخ
دوستانی که باز کردن فنری های رنجرو یا احتمالا همین استریکر رو میدونن (که الحمدالله کم هم نیستن)راهنمایی کنن که باید چطوری بازش کنم توی (( ی.و.ت.ی.و.پ)) قبلا یک ویدئو از استریکر دیده بودم که آخر همون ویدئو بازش میکنه
ولی ای کاش دانلودش کرده بودم الان هر چی میکردم نمی دونم چرا اون ویدئو پیدا نمیشه
منتظر راهنمایی دوستان هستم

سلام
بعد از باز کردن قنداق یک فنر کوچک وجود داره که به اهرم مسلح کننده وصله با انبر دست یک طرفش را ازاد کنید. در مرحله بعد سه پین بزرگ در انتهای کپ وجود داره. انتهایی ترین انها رو بزار بمونه و اندو جلوتری را با سمبه و چکش با ضربات اروم دربیار. یک پین کوچکتر از ان سه تاپین ااصلی وجود داره که جلوی ماشه است. اونم دربیار .
حالا ماشه دیگر با کپ در ارتباط نیست. میتونی ماشه را در بیاوری . میتونی قبلش با نوار چسب دور پینهای کوچک ماشه را محکم کنی که نریزه. البته این کار برای زمانیه که نحوه چیدمان قطعات ماشه را بلد نیستی .
بعد از باز کردن اهرم ضامن و بیرون اوردن ماشه با یک پیچ گوشتی دو سو بزرگ اون پیچ بزرگی را که قنداق را به کپ متصل میکند و پشت ماشه قرار دارد را باز کن.
اخرین پین را هم دربیار تا فنر و فنر لول خارج شود. با سمبه و چکش زانویی اهرم مسلح کننده را خارج و بازو را از سیلندر جدا کنید. حالا سیلندر و پیستون را خارج و سرویسهای مد نظرتون را انجام دهید.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - AIRKING - 2016-05-12 04:33 PM

(2016-05-05 05:00 PM)plb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام من به تازگی اسلحه گویمت کالیبر ۵.۵ خریدم ( واقعا زیبا و خوشدست هست) ولی برای اولین بار که خواستم شارژ کنم متوجه شدم گاز از سیلندر وارد و از لول تفنگ خارج میشه ! مشکل از کجاست؟ ( اضاف کنم وقتی خریدم ۲۰۰ بار فشار داشت وقتی اخرین تیر رو زدم که بیش از ۱۰۰ شات میشه بصورت ناگهانی گاز از سیلندر با صدای خیلی زیادی کلا تخلیه شد) ممنون میشم از لحاظ فنی علتشو توضیح بدید . با سپاس فراوان
Khansariha (256)

با سلام و خسته نباشید.
دوست عزیز فشاری کاری هر سلاح مشخصه.سعی کنید از این به بعد فشار کپسول اسلحتون زیر 80 بار نیاد.تو هین سایت مطالعه داشته باشید قطعا میتونید از تجربیات دیگر دوستان در زمینه استفاده صحیح و درست از تفنگ های بادی،استفاده کنید.
Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Shatur - 2016-05-12 05:21 PM

سلام دوستان کسی تجربه تعویض پیستون مگنوم 350 رو اگر داره بنده رو راهنمایی کنید اخه چندی پیش شافت از پیستون جدا شد و من با سوراخ کردن و یه پین دوباره شافتو به پیستون متصل کردم ولی شنیدم که این کار بی فایدست و دوباره شافت جدا میشه واسه همین استفاده از سلاح واسم با استرس همراه شده که مبادا دوباره شافت جدا بشه و لول کج.واسه همین تصمیم گرفتم کلا پیستونو تعویض کنم ولی هیچ اطلاعی ندارم که ایا پیستون مگنوم هم مثل واشر پیستون جنس اصلی و تقلبی داره یا نه.و اینکه توی نت اصلا فروشگاهی که این قطعه رو داشته باشه پیدا نکردم

فرستاده شده از GT-I9192ِ من با Tapatalk

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - mryazdi - 2016-05-13 01:16 PM

(2016-05-12 01:57 PM)garshasb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-05-11 08:45 PM)Foka نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوست عزیز مشکلی وجود نداره . همیشه تفنگ باید در بهترین حالت در دست شما قرار بگیرد تا بهترین دقت را بدهد. ان حالت را حفظ کنید تا شلیکهای دقیقی با تفنگ خود داشته باشید. استفاده از تراز خیلی میتونه کمک کنه برای درست در دست گرفتن تفنگ.
شکاف درجه تفنگ دوتا پیچ داره با تنظیم کردن انها ان گروپ یک سانتی را بالای مگسک بیاورید در 15 متر.

(2016-05-05 10:27 PM)plb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام
اشکال از والو تفنگ است. یا سوزن سرجاش برنمیگرده یا اورینگ سوزن والو باید تعویض شود.
(2016-05-05 09:58 AM)mohsen.66 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با عرض سلام
دوستان بعد از چند سال استفاده از استریکر 1000s دیگه واقعا وقتشه که اسلحه یه سرویس اساسی بشه
حقیقتش میخوام سلاح رو باز کنم که تا مرحله باز کردن قنداق با موفقیت پیش رفتم خخخخخخخ
دوستانی که باز کردن فنری های رنجرو یا احتمالا همین استریکر رو میدونن (که الحمدالله کم هم نیستن)راهنمایی کنن که باید چطوری بازش کنم توی (( ی.و.ت.ی.و.پ)) قبلا یک ویدئو از استریکر دیده بودم که آخر همون ویدئو بازش میکنه
ولی ای کاش دانلودش کرده بودم الان هر چی میکردم نمی دونم چرا اون ویدئو پیدا نمیشه
منتظر راهنمایی دوستان هستم

سلام
بعد از باز کردن قنداق یک فنر کوچک وجود داره که به اهرم مسلح کننده وصله با انبر دست یک طرفش را ازاد کنید. در مرحله بعد سه پین بزرگ در انتهای کپ وجود داره. انتهایی ترین انها رو بزار بمونه و اندو جلوتری را با سمبه و چکش با ضربات اروم دربیار. یک پین کوچکتر از ان سه تاپین ااصلی وجود داره که جلوی ماشه است. اونم دربیار .
حالا ماشه دیگر با کپ در ارتباط نیست. میتونی ماشه را در بیاوری . میتونی قبلش با نوار چسب دور پینهای کوچک ماشه را محکم کنی که نریزه. البته این کار برای زمانیه که نحوه چیدمان قطعات ماشه را بلد نیستی .
بعد از باز کردن اهرم ضامن و بیرون اوردن ماشه با یک پیچ گوشتی دو سو بزرگ اون پیچ بزرگی را که قنداق را به کپ متصل میکند و پشت ماشه قرار دارد را باز کن.
اخرین پین را هم دربیار تا فنر و فنر لول خارج شود. با سمبه و چکش زانویی اهرم مسلح کننده را خارج و بازو را از سیلندر جدا کنید. حالا سیلندر و پیستون را خارج و سرویسهای مد نظرتون را انجام دهید.
فرمایشات دوست عزيزمون خیلی عالی بود اما قابل ذکره قبل از هر مرحله دمونتاز از محل کار عکس یا فیلم بگیرید تا اگر بهم خورد از روی عکس و فیلم مونتاژ کنید موفق باشید

Sent from my HTC Desire 816 dual sim using Tapatalk

راهنمایی برای تعمیر سلاح - vsninja - 2016-05-13 01:26 PM

سلام به تمامی عزیزان.
من چند وقت پیش سئوالی پرسیدم که هنوز هیچ کدوم از بزرگواران جواب ندادن.
خواستم ببینم برای انحناء و کجی لوله باید چیکار کنم؟
لوله اسلحه هام الان کجه و نمیدونم باید چیکار کنم.
بعدا عکسش رو براتون قرار میدم.چون فعلا دسترسی ندارم.
و مسئله دیگه،ریلی بودن مگسک این تفنگه که الان مگسکش گم شده.میخواستم ببینم از کجا باید مگسک بخرم و در ضمن،میتونم براش مگسک ثابت نصب کنم که دیگه راحت بشم؟
ممنون از کمک شما عزیزان.
اسلحم هم این مدل هست که یکی از مدل های قدیمی گامو هست.

[تصویر: 8dffac70f5d035c10047e7d5c7022ba1.jpg]

[تصویر: 9140c23dec390e81eab467bbda528946.jpg]

فرستاده شده از H30-U10ِ من با Tapatalk

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - garshasb - 2016-05-13 02:27 PM

سلام
جناب vsنینجا عرض ارادت
لوله ای که تاب داره احتیاج به تابگیری داره که بهتره بجای یک تراشکار به یک متخصص در این کار جهت تابگیری مراجعه کنید.
برای مگسک میتوانید از مگسک وایرخ ها یا دیانا مگنوم 350 یا از مگسک تفنگهای چینی استفاده کنید. با چسب اهن یا جوش ارگون ثابتش کنید.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - vsninja - 2016-05-13 02:43 PM

(2016-05-13 02:27 PM)garshasb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
جناب vsنینجا عرض ارادت
لوله ای که تاب داره احتیاج به تابگیری داره که بهتره بجای یک تراشکار به یک متخصص در این کار جهت تابگیری مراجعه کنید.
برای مگسک میتوانید از مگسک وایرخ ها یا دیانا مگنوم 350 یا از مگسک تفنگهای چینی استفاده کنید. با چسب اهن یا جوش ارگون ثابتش کنید.

ببخشید.از کجا باید بفهمم که مگسک در موقع جوش دادن یا پرس کردن ،تراز هست با شکاف درجه و هدف گیری خراب نمیشه؟
و یه مشکل دیگه هم هست.
این اسلحه،ریل دوربین نداره.
در عکس هم مشخصه.
میخواستم ببینم میشه براش ریل دوربین هم کار گذاشت؟
مثلا یه تراشکار هست داخل شهرضا که این کار رو میکنه و دو تا شیار برای دوربین تراش میده.
ولی میخواستم بدونم ضرری به تفنگ نمیزنه؟
یا لگد تفنگ باعث جابجایی دوربین نمیشه؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - climber7043 - 2016-05-13 04:44 PM

(2016-05-13 02:43 PM)vsninja نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-05-13 02:27 PM)garshasb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
جناب vsنینجا عرض ارادت

ببخشید.از کجا باید بفهمم که مگسک در موقع جوش دادن یا پرس کردن ،تراز هست با شکاف درجه و هدف گیری خراب نمیشه؟
و یه مشکل دیگه هم هست.
این اسلحه،ریل دوربین نداره.
در عکس هم مشخصه.
میخواستم ببینم میشه براش ریل دوربین هم کار گذاشت؟
مثلا یه تراشکار هست داخل شهرضا که این کار رو میکنه و دو تا شیار برای دوربین تراش میده.
ولی میخواستم بدونم ضرری به تفنگ نمیزنه؟
یا لگد تفنگ باعث جابجایی دوربین نمیشه؟

سلام خدمت شماKhansariha (8)
در رابطه با مگسک یه گیره با فکر خودت و خلاقیتت درست کن و مگسک رو به طور موقت نگهش دار و تنظیم کن طوری که وقتی شکاف درجه کاملا در وسط قرار گرفته یعنی از چپ و راست صفر هست بزنه وسط خال که دیگه کار تمومه و ببر پیش جوشکار که واست جوشش بده.
یه کار راحت تر هم میتونی بکنی که از مگسک شادو ۱۰۰۰ استفاده کنی که پرسی جا میره و بعد خودت میتونی با کمی نیرو چپ و راستش کنی. علاوه بر این خیلی مگسک های دیگه و خوبتر هم هستن که میتونی تو بازار گیر بیاری که پیچ داره و راحت قابل تنظیمه.
در مورد ریل هم هیچوقت نده به تراشکار واست جا ریل بتراشه چون اصلا دقت کارخانه رو نداره و باید یه جای دوربین واسش درست کنی که میتونی بدی یه جای دوربین واست جوش بده اینجوری بهتره.
در مورد لگد هم اگه یه جای دوربین درست و حسابی واسه تفنگت درست کنی که پایه دوربین به خوبی داخلش جا بره و محکم بشه مشکلی پیش نمیاد هر چند که این تفنگ لگد آنچنانی ندارد.
یا علی