شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - mahmoodi - 2016-03-14 11:57 AM

سلام علیکم؛
دوستان عزیز دیروز در حین تیر اندازی با تفنگم (وایرخ100) بعد از شلیک خشاب اول خشاب دوم رو که گذاشتم تیر شروع به افت کرد تا تیر نهم یا دهم بود که توی لول گیر کرد و دیگه شلیک نکرد 160 بار هم باد داشت ، باد هم کم نمیشد مشکل از کجا میتونه باشه؟ ضمنا بعد از یک ساعت دوباره شلیک کردم شلیک می کرد و همین افت تیر و گیر کردن در لوله مجددا تکرار شد؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - fkh - 2016-03-14 08:38 PM

سلام دوستان.Khansariha (8)
امروز رفتم بازار.Khansariha (226)
میخواستم واسه شادو 1000 فنر بخرم.Khansariha (219)
فروشنده یه مدل فنر اورد مارک گامو از کارتن ابی ها.گفت 30 تومن.Khansariha (226)
فنری که الان رو تفنگمه از همون گامو کارتن ابی هاس.خیلی بیکیفیته.با اینکه زیاد ازش استفاده نکردم و یه بسته تیر هم نزدم و تفنگ رو هم تو حالت کوک نذاشتم تهش جم شد.Khansariha (367)
یه فنر دیگه اورد گفت فنر دنیا هست.جعبه شیشه مانند شفاف داشت.دور فنر هم یه کاغذ بنفش بود.گفت با کیفیت ترین فنریه که ایران میزنه قیمتش 35 تومن بود.Khansariha (215)
بنظرتون همین فنر دنیا رو بخرم؟کیفیتش خوبه؟بدرد تفنگم میخوره؟فنرش اصله؟قیمتش همینقدره؟کسایی که رو تفنگشون دارن ازش راضین؟
شرمنده که سوالام زیاد شدKhansariha (226)
با تشکرKhansariha (48)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - climber7043 - 2016-03-14 09:28 PM

(2016-03-14 08:38 PM)fkh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان.Khansariha (8)
امروز رفتم بازار.Khansariha (226)
میخواستم واسه شادو 1000 فنر بخرم.Khansariha (219)
فروشنده یه مدل فنر اورد مارک گامو از کارتن ابی ها.گفت 30 تومن.Khansariha (226)
فنری که الان رو تفنگمه از همون گامو کارتن ابی هاس.خیلی بیکیفیته.با اینکه زیاد ازش استفاده نکردم و یه بسته تیر هم نزدم و تفنگ رو هم تو حالت کوک نذاشتم تهش جم شد.Khansariha (367)
یه فنر دیگه اورد گفت فنر دنیا هست.جعبه شیشه مانند شفاف داشت.دور فنر هم یه کاغذ بنفش بود.گفت با کیفیت ترین فنریه که ایران میزنه قیمتش 35 تومن بود.Khansariha (215)
بنظرتون همین فنر دنیا رو بخرم؟کیفیتش خوبه؟بدرد تفنگم میخوره؟فنرش اصله؟قیمتش همینقدره؟کسایی که رو تفنگشون دارن ازش راضین؟
شرمنده که سوالام زیاد شدKhansariha (226)
با تشکرKhansariha (48)
سلام دوست عزیز.
در رابطه با قیمتی که فرمودین و نوع فنر بنده بی اطلاعم ولی یکی از دوستام که فنر تفنگش که شادو بود ضعیف شده بود یه فنر مارک نخجیر که مال تفنگ چینی بود به قیمت ۶ تومن خرید و انداخته روش و بعد از یکسال هنوزم خوب جواب داده و قدرتش خیلی خوبه و خیلی جالبه که یه فنر ایرانی از نمونه های ۳۰ تومنی تو بازار داره بهتر کار میده. به نظر من تو هم همینکار رو بکن و تو قیمتشم صرفه جویی میشه. فقط قبلش لوله فنر را همراه خودت ببخر در مغازه و فنر رو روش امتحان کن ببین داخل لول فنر میره یا نه آخه دو نوع هستن از نظر سایز. امتحان کن و اگه وارد لول فنرت شد بخرش و استفاده کن ضرر نداره.
یا علی

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - garshasb - 2016-03-15 01:40 AM

(2016-03-14 11:57 AM)mahmoodi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام علیکم؛
دوستان عزیز دیروز در حین تیر اندازی با تفنگم (وایرخ100) بعد از شلیک خشاب اول خشاب دوم رو که گذاشتم تیر شروع به افت کرد تا تیر نهم یا دهم بود که توی لول گیر کرد و دیگه شلیک نکرد 160 بار هم باد داشت ، باد هم کم نمیشد مشکل از کجا میتونه باشه؟ ضمنا بعد از یک ساعت دوباره شلیک کردم شلیک می کرد و همین افت تیر و گیر کردن در لوله مجددا تکرار شد؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

سلام
دلایل زیادی میتونه باشه، انسداد مجاری رگولاتور، جلو تر رفتن محل قرار گیری والو در کپ، تمام شدن عمر فنر چکش، دفرمه شدن چکش، افتادن یک زائده در محل رفتو برگشت چکش، دیر یا نابجا درگیر شدن ماشه و شاید موارد دیگری که حافظه یاری نمیکنه،
شما باید بدون ساچمه اقدام به شلیکهای متوالی کنید و اطلاعاتی از تغیر صدای تفنگ بدهید، همچنین هنگام ریلود کردن ایا صدای اضافه ای شنیده میشود؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - mahmoodi - 2016-03-15 05:43 PM

سلام.
بدون ساچمه هم شلیک که می کنم صدای اضافی یا مشکل از ماشه هیچکدوم نیست خیلی هم اسلحه کار نکرده فنرش ضعیف شده باشه فقط این نکته رو بگم که پشت سر هم و بدون وقفه تیر اندازی می کنم تیر های آخر ضعیف میشن و قدرت سلاح کاملا کم می شه ولی با وقفه مثلا 5 دقیقه ای شلیک می کنم مشکل حل میشه.به یکی از فروشگاهها زنگ زدم گفت چمبو رگلاتور یه همچین چیزی خراب شده بفرست برات درستش کنم متاسفانه آچاری برا باز کردن سیلندر نداشتم بازش کنم.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - garshasb - 2016-03-25 01:08 AM

(2016-03-15 05:43 PM)mahmoodi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.
بدون ساچمه هم شلیک که می کنم صدای اضافی یا مشکل از ماشه هیچکدوم نیست خیلی هم اسلحه کار نکرده فنرش ضعیف شده باشه فقط این نکته رو بگم که پشت سر هم و بدون وقفه تیر اندازی می کنم تیر های آخر ضعیف میشن و قدرت سلاح کاملا کم می شه ولی با وقفه مثلا 5 دقیقه ای شلیک می کنم مشکل حل میشه.به یکی از فروشگاهها زنگ زدم گفت چمبو رگلاتور یه همچین چیزی خراب شده بفرست برات درستش کنم متاسفانه آچاری برا باز کردن سیلندر نداشتم بازش کنم.

سلام
احتمال میدم مشکل از رگولاتور شما باشه،
بهتره بدید تعمبر کار براتون انجام بده، رگولاتور در مخزن نیست پس احتیاجی به باز کردن مخزن ندارید.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - pooyajm - 2016-03-26 10:28 PM

سلام دوستان یه مشکل عجیب واسم پیش اومده
ویسپر IGT دارم 5.5
از ساچمه مگنوم استفاده میکنم
هنوز یه بسته هم استفاده نکردم بعد یه مدت حس کردم قدرتش خیلی کم شده یه جوری شد که وقتی میزدم ساچمه همون اول لوله گیر میکرد اصلا جلو نمیرفت
تا امروز با یه ساچمه دیگه زدم شلیک کرد ولی ساچمه مگنوم گیر میکرد
ته ساچمه رو یکم فشار دادم قطرش کمتر شد گذاشتم شلیک کرد قدرتش هم خیلی خوب بود
چرا اینجوریه اخه؟:|
چرا اوایل همین ساچمه هارو شلیک میکرد؟
ممکنه همین بزرگ بودن ساچمه به پیستون فشار آورده باشه که قدرتش کم شده؟

راهنمایی برای تعمیر سلاح - hoseinm0324 - 2016-03-29 08:49 PM

سلام من ارکجامیتونم واشر واسه تفنگ زیر تاشو چینیم تهیه کنم من توشهرقم هستم فروشگاه درنا شاهینم رفتم نداشتن [تصویر: ca690e1e1034756d2acf2227a0082198.jpg]

فرستاده شده از SM-G530Hِ من با Tapatalk

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - climber7043 - 2016-03-29 09:19 PM

(2016-03-29 08:49 PM)hoseinm0324 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام من ارکجامیتونم واشر واسه تفنگ زیر تاشو چینیم تهیه کنم من توشهرقم هستم فروشگاه درنا شاهینم رفتم نداشتن [تصویر: ca690e1e1034756d2acf2227a0082198.jpg]

سلام داداش.
به فروشگاه آقالو تماس بگیر واست میفرسته قیمتش هم مناسبه.
شماره همراه آقالو: 09121884794
تلفن:33900943_ 33995813

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - hoseinm0324 - 2016-04-01 07:53 PM

(2016-03-29 09:19 PM)mohsen7043 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-03-29 08:49 PM)hoseinm0324 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام داداش.
به فروشگاه آقالو تماس بگیر واست میفرسته قیمتش هم مناسبه.
شماره همراه آقالو: 09121884794
تلفن:33900943_ 33995813
اقا محسن بعضی واشر ها هستند که به پیستون تفنگ من نمی خورن منظورم اینه که وقتی میندازم تو پیستون هوا پس میده انگار کوچیکه من چطورمیتونم یه واشر مناسب پیدا کنم من این سوالوپرسیدم قبل این که به شماره ای که دادین زنگ بزنم مطمئن شم ممنون میشم راهنمایی کنید باتشکر