شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Marksman - 2016-02-03 06:53 PM

کار خوبیه و تقریبا بهترین راه مطمئن شدن از اینکه یه تعمیر عمری روش انجام بشه. اما سوراخ کردن این میله و این پیستون با مته معمولی خیلی راحت نیست جنس فولادش خیلی سخته. بنابراین قبل از هر کاری مته مناسب تهیه کن.Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Shatur - 2016-02-03 08:21 PM

درست میفرمایین تا الان 3 تا مته شکوندم. تراشکاریا اینجا هم که کلا روشون حسابی نیست .گفتن مته خشکه سوراخ کن پیدا کن.که هر چی گشتم پیدا نکردم.اینم کمبود امکانات و منطقه محروم خخخخ

فرستاده شده از GT-I9192ِ من با Tapatalk

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Shatur - 2016-02-04 12:47 AM

دوستان بالاخره درست کردم مگنومو تاب لول رو هم خودم با چکش گرفتم دوربینم نصب کردم فعلا تو ده متر عالیه.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - romin - 2016-02-04 01:53 AM

قبلا که خودم ی لوله تفنگ 62 چینی رو تاب گیری کردم یه تخته از پالت از پایین وی تخته پالت ازبالا لوله بین این دو تخته قرار می گرفت تا جای چکش روی لوله نمونه خوب تابگیری می شد .اومیدوارم لوله سلاح شما اثر چکش کاری نداشته باشه ..ولی العان سه نطام دستگاه تراش کار رو راحت کرده

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Shatur - 2016-02-04 02:09 AM

اثر انچنانی روی لول نیست من با چسب پارچه ای روی لول پوشوندم و با چکش زدم . این سه نظام دستگاه تراشکاری چطور عمل میکنه که تاب لول میگیره؟؟ اخه من بردم تراشکاری گفتن کار ما نیست دستگاه مخصوص میخواد

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - romin - 2016-02-04 02:18 AM

لول باز می شد به سه نظام بسته وانتهای لول به کله قندی یا مرقک سنتر می شد سه نطام حر کت می کنه والماسه مسیر لوله رو تی می کنه قسمتی که تاب داره الماس نقطه گزاری یا تراش می خره همان قسمت رو با فشار معکوس تاب می گیرند ..چون کار حساس وپر حوصله ای هست . قبول نمی کنند
پ

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Shatur - 2016-02-04 02:22 AM

فشار همون دستگاه احمال میکنه ؟؟ یا خود تراشکار با چکش میزنه؟؟

یه سوال دیگم داشتم اینکه لول چطور باز کردید؟؟؟ من هر کار کردم باز نشد؟؟ بعد که باز کردید دوباره بستید لقی پیش نیومد واسش؟ مثل اول فیت شد؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - romin - 2016-02-04 02:58 AM

لا زم نیست کل متعلقا ت رو باز کنی باز کردن لول از رو گپ کافی . دهنه سه نطام بزرگه البته تاب اون لول از وسط بود وکار راحت تر
رشته تحصیلی اتو مکانیک بود ولی دوره 6 ماه تراشکاری رو گزراندم در سازمان فنی و حرفه ای تا اتمام لنگ تراشی . تجربم در این حد می باشد

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - hello - 2016-02-05 03:43 PM

سلام.
دوست من یک تفنگ بادی چینی قدیمی داره به علت شلیک زیاد سرب ساچمه ها داخل خان لوله را پر کردند. میخواستم بدونم چجوری میشه داخل لوله را تمیز کرد .میشه گازوئیل یا بنزین بریزیم داخل لوله و بعد به یک نخ ، پارچه نازک بست و داخل لوله را با اون تمیز کرد. در ضمن لوله ی شادو رو که خودم دارم و حدود 800شلیک داشتم رو با همین روش میشه درست کرد. ممنون میشم کاملا راهنماییم کنین.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - masoudmozaffari - 2016-02-05 05:19 PM

سلام دوستان. چطور ميشه روغن سيليکون تهيه کرد. ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد.