شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - AIRKING - 2011-07-24 08:55 PM

احتمالا فنر 350 بهت داده خخخخKhansariha (214)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ALIANA-54-T06 - 2011-07-24 11:16 PM

(2011-07-24 08:41 PM)عبدالرحمن نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همهگی Khansariha (8)
دوستان دیانا 35 رو دیروز باز کردم یه گریس کاری کنم دیدم ای بابا فنرش از 3 جا شکسته .. رفتم و یه جای که اسمشو نمیشه اسلحه خونه گذاشت (مثل سیاهچال بود )
یه فنر بهم داد گفت میخوره به تفنگت البته جلد نداشت و تو یه کاغذ المینیومی پیچیده شده بودکه روش یه سری کلمات اینگلیسی نوشته بود کارتن نداشت منم خریدم 15 تومن هم پول دادم .. اوردم دیدم 2 حلقه از فنر خود 35 بزرگتره که با سنگ فرس کوتاهش کردم و گیریسکاری رو انجام دادم و بستمش .. اما قدرت تفنگ بشدت زیاد شده میتونم بگم درحد مگنوم 350 ضرب داره Khansariha (214).. حالا سوال اینه که ایا این قدرت بعد از تعویض هر فنری عادیه ؟ و بعد از چند وقت دوباره قدرت کم میشه یا این فنره یه فنر مرغوبه ؟
البته بهتر بود فنر را کالیبره میکردید و با قبلی مقایسه میکردین و مطمئن میشدید که مشکلی ندارد .
اگر فنر خودش باشه افزایش قدرت طبیعیست و بعد از 300 تا 500 شلیک دیگه آرام میشه و یکنواختتر Khansariha (214)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - SOHEIL-GUNSMITH - 2011-07-25 08:52 AM

سلام بر همه دوستان و اساتید
اول اینکه
عبدالرحمن جان اون فنر بعد از 100 شلیک افت خودش رو میکنه و قدرت به حال اول بر میگرده

دوم
مهدی جان
نکته اول اینکه همونطور که دوستان گفتند رنگ پیستون دو رنگهست پایین سیاه و بالا سفید
نکته دوم
بستنش کار سختی نیست با اون زور بازوی کشاورزی که داری خخخخخخخخخ
فقط اول اینکه بهتره موقع جا زدن فنر مگسک رو از نوک لوله باز کنی تا زمانی که فنر رو به داخل فشار میدی فشار فقط به لوله وارد بشه و از طریق مگسک و محافظ لوله( چون لول 52 3 پوسته است و روی بیرونی فقط روکشی برای لوله داخلی هست ) فشار به اون قطعه پلاستیکی مابین کپ . لوله وارد نشه چون میشکنه

نکته سوم
درصورتی که به گیره دسترسی ذاری مگسک . سرپوش لوله رو باز کن و پوسته بیرونی لوله رو در بایر و لوله اصلی رو به گیره ببند به نحوی که لبه کپ روی لبه گیره باشه و کمترین فشار به لوله بیاد
نکته چهارم مخمترین نکته
موقعجا زدن پیمها حتما باید ضامن رو تا ته بداخل فشار بدی
بعد داخل سوراخ جا پیمها رو نگاه کن 2 تا زبونه فنری نازک میبینی اوها رو با نوک میخ بده بالا
بعد پیمها رو بدون ضربه زدن و با فشار انگشت شصت جا بزن

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - brave_dragon - 2011-07-25 09:03 AM

به نظر من اگه فنر برای تفنگ بزرگ باشه به طوری که مسلح نشه باید دنبال فنر اندازه خودش گشت چون اگه فنر بریده بشه از جایی که بریده شده شروع به شکستن میکنه و بعد از 100شلیک تکه های شکسته داخل هم میره و قدرتش خیلی کم میشه
دوما چرا برای جازدن پین لوله را باز نمیکنین(البته در کمر شکن ها ) دیگه دردسر مگسک و باز شدن لوله هم ندارید (گر چه یه کمی زور بیشتری لازم داره Khansariha (290)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - هادی - 2011-07-25 11:41 PM

سلام داداش گلم اقا رحمن

این فنری که به شما داده تقلبی و چینی است یکی از دوستان بنده یک دیانای 36 قدیمی داره که بعداز سالها فنر ان شکست و بنده و دوستم رفتیم و همین فنر داخل فویل را خریدیم و دو پله یا بقول ما صنعتی ها دو لوپ بیشتر بود وبریدیم وجای برش را هم باسنگ صاف کردیم

چند اشکال پیش امد

اول اینکه فنر نو فاصله لوپهای ان زیاد وضرب هم زیاد میشه ولی در فنر های اصلی که من بارها و بارها دیدم وتست کردم نیروی الستیک فنر زیاده ولی فنر خشک نیست وحالت ارتجاعی ان نرم و به عبارتی بر گشت یا را شدن فنر و بازگشت ان نرم است این فنری که شما گذاشتید خشک برگشت ان حالت ضربه و ان تنش را به تفنگ انتقال میدهد

مورد بعدی که اشکال ایجاد شد واشر سر پیستون خراب میشه به دلیل خشک بودن فنر

این فنر از پایداری بسار کمی برخوردار است و زود جم میشود و بازدهی خوبی ندارد

دوربین روی ان نصب کنید ومیبینید که زود تنظیم ان بهم میخورد

سنگ زدن و صاف کردن فنر هیچ موردی برای فنر ندارد

این فنر تند وتند داغ میکند

با عرض پوزش از استادان گرامی ولی این یک تجربه بود که انجام داده بودمKhansariha (8)Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - MEHDI - 2011-08-01 02:33 PM

مهندس جون ممنونم از راهنماییتون
اما موقعی که ضامن تا آخر جلو باشه از داخل هیچ کدوم از سوراخها بونه دیده نمیشه
اما موقعی که ضامن عقبه از سوراخ اولی یه زبونه دیده میشه
در حالت اول پیمها راحت و بدون مشکل جا میخورن و عملا باید فقط پیمها رو جا زد و احتیاجی به بالا دادن زبونه فنری نیست

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - SOHEIL-GUNSMITH - 2011-08-01 03:47 PM

مهدی جان
اگه بدون فشردن ضامن پیمها رو جا بزنی اسلحه موقع مسلح شدن ضامن نمیشه و یا اینکه نمیتونی با دست ضامن اسلحه رو ضامن کنی چون فنرش تحت فشار نیست
اگه ضامن رو فشار میدی و فنر دیده نمیشه عیب نداره فنر میره بالا
در این حالت اگه پین راتحت جا نرفت ابتدا با یک میخ نوک تیز که هم قطر پیم باشه تو یکی از 2 سوراخ قرار بده و بعد در اون یکی سوراخ پیم رو بذار

در اخر هم میخ رو در بیار و پیم دوم رو جا بزن

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - MEHDI - 2011-08-02 06:08 PM

یه سوال دیگه
واسه بستن ماشه و جمع کردن فنر تنها راه همون فشردن فنره اونم با دستگاه ماشه ؟؟؟؟؟
آخه یه جورایی فکر میکنم اینجوری خیلی رویه ماشه فشار میاد و خراب میشه ؟
من زیاد دقت نکردم اما شاید بشه با یه وسیله دیگه فنر رو جمع کرد و بعدش ماشه رو جازد
میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟Khansariha (214)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - MEHDI - 2011-08-03 07:42 PM

آقایون همین روزاست که من 52 رو ببندم ها منتظر آخرین توصیه هایه ایمنی کاربردی و بهداشتی دوستان هستم ...
کجاهیه اسلحه رو نباید روغن و گریس زد ؟
راه ساده و در عین حال کم آسیب واسه بستن فنر چیه ؟
اگه هم کسی حوصله داشت طریقه بستن فنر رو هم توضیح بده ؟
نمیخوام باز دست گل آب بدم خخخخKhansariha (214)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - aghajoon - 2011-08-05 10:49 AM

(2011-08-02 06:08 PM)MEHDI نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یه سوال دیگه
واسه بستن ماشه و جمع کردن فنر تنها راه همون فشردن فنره اونم با دستگاه ماشه ؟؟؟؟؟
آخه یه جورایی فکر میکنم اینجوری خیلی رویه ماشه فشار میاد و خراب میشه ؟
من زیاد دقت نکردم اما شاید بشه با یه وسیله دیگه فنر رو جمع کرد و بعدش ماشه رو جازد
میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟Khansariha (214)

سلام مهدی جان
من یه گیره دست ساز برای این کار ساختم که عکسشو پایین گذاشتم، ولی بازهم اگه دو نفر باشید به همون روشی که سهیل گفت میتونی فنر را جا بزنید ، در مورد گریسکاری یا روغن کاری به طور مختصر و مفید باید بگم هرجایی که آهن روی آهن حرکت میکنه باید گریسکاری مختصری بشه، پس وقتی تفنگ را باز کردی محفظه جلوی واشر پکینگ پیستون را کاملا خشک کن و کاری به دستگاه ماشه هم نداشته باش ،ولی بقیه جاها رو یکمی گریس مرغوب و نسوز بزن و تفنگ را ببند.

گیره تفنگ:

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[تصویر: riz93nn77qebn0n4t.jpg]
اون قطعه سفید رنگی که ته تفنگ میبینید یه تیکه تفلونه که فشار گیره به اون وارد بشه و تفنگ زخمی نشه.
موقع بستن اون دسته کوکینگ که از 52 خودت شیکسته بود را باید با اون مهره ای که تهش وجود داره ریگلاژ کنی ، طوری که نه خیلی سفت بسته بشه و نه خیلی شل، به قول ما باید کیلش دستت بیاد.
سلام به همه دوستان
2 شب پیش 52 را باز کردم تا یکمی گرسکاریش کنم و از صحت و سلامت اعضاء و اعماء و احشاء داخلی تفنگ مطمئن بشم.

بعد از در آوردن فنر دیدم که یکمی تاب ورداشته ، قبلا هم که 68 داشتم یه روز که فنر نو روش انداختم و بعد از 1000 تا شلیک بازش کردم با همین صحنه مواجه شده بودم و در مورد شادو 1000 هم به همین صورت.

حالا میخواستم نظر دوستان با تجربه را در این زمینه بدونم ، که آیا این حالت فنر طبیعیه یا نه ؟
[تصویر: 9xlyx620ngxtmhzkb3m.jpg]

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

البته بعد از گریسکاری با گریس نسوز Total تفنگ را جمع کردم و امروز تستش کردم که به نظرم تفنگ خیلی نرمتر کار میکنه و البته دقتش شاید بهتر هم شده و اون بوی دود که بعضی وقتها بعد از شلیک حس

میشد دیگه حس نمیشه و در عوض

یه بوی خوب از تفنگ به مشام میرسه،فکر کنم بوی داغ شدن گریس نسوز باشه، چون با اینکه من محفظه جلوی واشر پکینگ را کاملا خشک کردم ولی احتمالا باز هم بعد از چند شلیک یه مقدار خیلی کم گریس

یا روغن وارد اون محفظه میشه.