شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ahadaryanpour - 2015-10-06 12:03 PM

سلام دوستان من یه دونه bt65 مدل QE دارم برای باز کردن لوله اصولا دو تا پیچ آلنی باید داشته باشن این نداره کلا انگار لوله پرسی جا زده شده
حکایتش چیه اورینگ داخلشو چجوری عوض بکنم..!!!Khansariha (290)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - bikhyal - 2015-10-08 09:38 AM

(2015-09-27 04:11 PM)کلوسر نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان گرامی یه راهنمایی خواستم تفنگ من دوعقاب از این مدل جدیداس ساخت ترکیه تک لول مشکلش اینه که قسمت پوکه پرانش رفته داخل گیر کرده باید پوکه رو با چیز نوک تیزی بیرون اورد.مشکل کجاست؟باید روغن کاری بشه؟یا قطعه ای خراب شده باید عوض بشه/ایا خودم میتونم بازش کنم و مشکلو حل کنم؟ منتظر راهنماییم.مرسی Khansariha (8)Khansariha (8)

سلام دوست عزیز.اگه بتونی یه عکس ازش بگیری و بزاری بهتر میشه فهمید که مشکلش چیه.اما در کل زیاد سخت نیست و قابل حله فقط عکس ازش بزار

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - pooyajm - 2015-10-15 01:23 PM

عرض ادب خدمت اساتید سایت
چند هفته پیش یه ویسپر ای جی تی گرفتم دیروز که باهاش تیر میزدم حس کردم قدرتش کم شده بعد از چندتا تیر وقتی ساچمه رو گذاشتم 2-3 دقیقه کاری پیش اومد و بعدش که ماشه رو کشیدم ساچمه خارج نشد
همون لحظه سلاح رو شارژ کردم و زدم این بار ساچمه شلیک شد

بعد دوباره امتحان کردم وقتی همون لحظه میزنم شاچمه شلیک میشه اما اگه حدود 1 دقیقه بمونه قدرتش انقدر کم میشه که نمیتونه ساچمه رو شلیک کنه

میخواستم راهنمایی کنید مشکل از چیه و راه حلش چیه؟
خودم میتونم تعمیرش کنم؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - saheb - 2015-10-15 04:03 PM

(2015-10-15 01:23 PM)pooyajm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عرض ادب خدمت اساتید سایت
چند هفته پیش یه ویسپر ای جی تی گرفتم دیروز که باهاش تیر میزدم حس کردم قدرتش کم شده بعد از چندتا تیر وقتی ساچمه رو گذاشتم 2-3 دقیقه کاری پیش اومد و بعدش که ماشه رو کشیدم ساچمه خارج نشد

بعد دوباره امتحان کردم وقتی همون لحظه میزنم شاچمه شلیک میشه اما اگه حدود 1 دقیقه بمونه قدرتش انقدر کم میشه که نمیتونه ساچمه رو شلیک کنه

خودم میتونم تعمیرش کنم؟

عجب داستانی ...
به فرض بگیریم که مشکل از جک نیترو باشه ، (که حتما مشکل از خودشه) ، وقتی یبار خالی میشه زور نداره ساچمه رو پرت کنه پس چطور دفعه بعدی زور داره ؟!؟! چون مکانیزمش طوریه که وقتی خالی شد ، ینی دیگه خالی شد . دوباره همون لحظه پر نمیشه که بگیم اوه نشتی داره وقتی تحت فشاره خالی میشه ، باید بعد از مسلح کردن زود شلیک کنیم!! مگه داریم؟! مگه میشه!!
(2015-09-29 02:55 AM)Shalay نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-09-29 02:50 AM)royall نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست من
سر لوله رو ببرم دیگه از کجا اومده ؟! Khansariha (367) خخخخخخ
کافیه شما با فرچه ی سیمی و اسپری wd40 و ناهید خشک لوله رو تمیز کنید تا تمام پلیسه ها و زنگ زدگی های احتمالی از بین بره

نه داداش اینکارارو کردم فایده نداره!یعنی این خانها اصن عمقی مشکل دارنو کجو کوله شدن!

مگه داریم دوست عزیز .. تفنگی که از دوران پهلوی در زیرزمین نگه داری شده بود ( شمال کشور جایی که در هوای سرد داخل همون زیر زمین از شدت رطوبت ابر تشکیل میشه و می‌باره ) اونو با سیم ردیفش کردیم . تفنگ شما مگه چند قرنه که شروع به زنگ زدن کرده .؟!؟ خو حالا اگر باز هم علاقه به بریدن لوله دارید و میخواید امتحانش کنید ، با فرز یهویی نزنید ساقط نکنید
اول لوله رو باز میکنید میبندین رو دستگاه تراشکاری . یک سانت رو میبرید بقیه رو با ماشین تراشکاری صاف میکنید آخرش یه تراش ۴۵ درجه میزنید در محل خروج ساچمه . هر کاری غیر از این ، بیشتر دقت رو پایین میاره

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - garshasb - 2015-10-15 08:13 PM

(2015-09-29 02:29 AM)Shalay نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سلام،بنده یه تفنگ رنجر اپاچی دارم که دقتش پایینه،که البته تو این رنج قیمت نمیشه بیشتر ازین ازش انتظار داشت،به هرحال برا افزایش دقتش همه کارایی رو که انجام میدن من انجام دادم و دقتش خیلی بهتر شده.الان جدیدا داخل لول رو که نگاه میکنم از جایی که ساچمه میخواد خارج بشه خانهاش یخورده زنگ زدگیو خوردگی داره و اصلا نرمال نیست،حدودا یک سانتو نیم از سر خان لول اینجوریه.به نظرتون این یک سانتو نیمو ببرمش؟!اگه اره چجوری؟چون برا برشش باید مثلا یه فرز خیلی نازک باشه که لبه ی لول پلیسه نشه و تمیز در بیاد.ممنونم

سلام
تفنگ رو بفرستید نمایندگی در صورت نیاز لوله عوض خواهد شد،
(2015-10-06 12:03 PM)ahadaryanpour نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان من یه دونه bt65 مدل QE دارم برای باز کردن لوله اصولا دو تا پیچ آلنی باید داشته باشن این نداره کلا انگار لوله پرسی جا زده شده
حکایتش چیه اورینگ داخلشو چجوری عوض بکنم..!!!Khansariha (290)

سلام
اینجوریشو ندیده بودم، لطفا تفنگ رو بفرستید نمایندگی.
(2015-10-15 01:23 PM)pooyajm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عرض ادب خدمت اساتید سایت

خودم میتونم تعمیرش کنم؟

سلام
دوست عزیز جک نیترو در تفنگ شما سالم هست.
. با شلیک در لحظه هم با اینکه شلیک انجام میشود ولی بازهم قدرت و دقت سابق را ندارد. بعد از یک دقیقه کل سیلندر خالی میشه و هوایی برای شلیک ساچمه ندارید.
برای تعمیر به واشر سر پیستون جدید و اببندی تفنگ احتیاج دارید تا دوباره سالم بشه.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - zizigal - 2015-10-19 02:09 PM

سلام دوستان : من یه تفنگ شادو 1000 دارم میخوام وسیله نشانه زنی که سر لوله وصل شده ظاهرا پرس شده لطفا راهنمایی کنید چطور میتونم بازش کنم ممنونKhansariha (48)

سلام دوستان : من یه شادو1000 دارم میخوام وسیله هدف گیری که سر لوله تفنگ وصل شده و به نظر میرسه پرس شده باشه را باز کنم لطفا کمکم کنید ممنونم
سلام دوستان : من یه شادو1000 دارم میخوام وسیله هدف گیری که سر لوله تفنگ وصل شده و به نظر میرسه پرس شده باشه را باز کنم لطفا کمکم کنید ممنونم

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - saheb - 2015-10-19 02:30 PM

به جهت عقربه های ساعت بچرخونید با آچار فرانسه و همزمان هل بدین به سمت بالا . قبلش با سشوار بهش گرما بدین

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - saheb - 2015-10-19 04:09 PM

آقا لوله و کپ گامو چطوری پیچش باز میشه از سیلندر؟ اون پیچ ستاره ای رو میگم . امروز یه آچار کج کردم. شلعه بگیرم رو کپ ذوب بشه؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - garin - 2015-10-28 07:37 PM

باسلام
دوستان بهترین متریالی که دم دست هم باشه برای ساختن سوزن تفنگ ساچمه زنی مناسبه؟
سوپاب ماشین برا ساختن سوزن تفنگ مناسبه؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - shekarmi - 2015-10-28 08:32 PM

(2015-10-28 07:37 PM)garin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام
دوستان بهترین متریالی که دم دست هم باشه برای ساختن سوزن تفنگ ساچمه زنی مناسبه؟
سوپاب ماشین برا ساختن سوزن تفنگ مناسبه؟

سلام..سوزن چه تفنگی ؟ قطرش ؟ ..بهترین متریال که من قبلن ها استفاده میکردم پین هست ..پین فولادی خشکه ..بری سر وقت تراشکاری های ماشین سنگین گیرت میاد