شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - کوهنورد - 2015-06-24 08:38 PM

(2015-06-07 10:32 PM)soheilabou نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان. اسلحه ساز اگر بخواد تسمه بین دو لول تفنگ ساچمه زنیو باز کنه دو باره جوش بده چقد هزینش میشه؟

با سلام:
آقا سهیل من نمیدونم چرا به این فکر افتادی که تفنگ رو کلا بهم بریزی . تو کارخونه معمولا برای اتصال دو لوله به هم از یک سری قالب و الگو هایی استفاده میکنند که خطای کار رو به حداقل میرسونه . تو یکی از مجلات شکار و طبیعت چند سال پیش سری به کارگاه نخجیر هم زده بودند و عکسهایی از مراحل ساخت گذاشته بود .اگر حس میکنی تفنگ نامیزون میزنه (که اون هم با چند بار شلیک نمیشه نظر قطعی داد ) یک عکسی تو تاپیک نخجیر گذاشته ام اون با دقت ببین . اون خانم ممکنه بگه تفنگ من یک لولش بالا میزنه . اینکاری رو که میخوای انجام بدی خیلی تخصصیه اگر کسی که انجام میده وارد نباشه کلا تفنگ بدرد نمیخوره . تسمه وسط هم مثل تفنگهای آمریکایی نیست که یک تکه باشه بلکه چند تکه است که از بالا و پایین به هم پرچ شده
خلاصه بنظرم زود قضاوت نکن تفنگت احتیاج به باز بینی داره البته نه تا حد اوراق کردن و مونتاژ دوباره .ملت آکار میخرن 7-8 تومن پول میدن باز لول پایینش ته میکشه پس هر تفنگی ممکنه ایراداتی داشته باشه .
موفق باشید

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - dianafing - 2015-06-24 09:29 PM

دو تا سوال دیگه از اساتید
اسلحه من دیانا 460 تی 06
ایا راهی هست که بشه براش بند درست کرد بدون سوراخ کردن چوبش (چون فوق العاده نازکه)
؟؟؟

اگر استوپ دوربین روی استوپ جلویی بزارم چه مشکلی میتونه برای اسلحه ایجاد بشه ؟ ایا از عقبی ناپایدار تره ؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - garshasb - 2015-06-24 09:44 PM

(2015-06-24 09:29 PM)dianafing نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اسلحه من دیانا 460 تی 06
ایا راهی هست که بشه براش بند درست کرد بدون سوراخ کردن چوبش (چون فوق العاده نازکه)
؟؟؟

اگر استوپ دوربین روی استوپ جلویی بزارم چه مشکلی میتونه برای اسلحه ایجاد بشه ؟ ایا از عقبی ناپایدار تره ؟
سلام البته بنده استاد نیستم تازه واردم، اگه کفشه قنداق بزاری براش یه سره بنده بهش ببند سره بعدیو دوره لوله ثابتت ببند، فقط بنده تفنگت کمر بندی باشه نه گیره ای یا مثله مدله برونینگ که برزنت تو سگکش گیر کنه، قسمت بالایی تحرک کنه مشکلی نیست، سروته بنداز رو دوشتون،
استوپ پایه دوربین اگه جلو بزاری بهتره که پایه جولویی جایی باشه که دوربین کلفت میشه یعنی پایه نتونه جلو تر بره یا دوربین عقب تر بیاد رو مرز تمام شدنه استوانه دوربین باشه، برای این تفنگ پایه چهار پیچه یک تکه بهتره تا دوتکه

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - alimaleki - 2015-06-24 10:46 PM

(2015-06-24 09:29 PM)dianafing نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اسلحه من دیانا 460 تی 06
؟؟؟

سلام دوستان عزیزKhansariha (8)Khansariha (8) برای نصب بندتفنگ به این اینجا مراجعه کنید واز تجربیات ارزشمند دوستان بهرمند شوید دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
Khansariha (8)Khansariha (8) باتشکر

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - PMOSadra - 2015-06-26 06:18 PM

سلام به تمامی اساتید گرامی
بنده سلاح شکاری دو لول رو هم آکار تک ماشه دارم، مدتی بود لول بالا هنگام شلیک رو چاشنی خال مینداخت ولی موجب شلیک گلوله نمیشد، اول اومدم سوزن و فنر پایین رو با بالا جابه جا کردم ولی موثر نبود و با کمال تعجب بالا همون مشکل رو داشت کماکان در حالی که لول پایین درست می زد، بعد از اون رفتم از فردوسی 2 سوزن و فنر نو گرفتم و همه رو خودم عوض کردم، حالا لول بالا درسته و پایین همان مشکل رو داره، الان به تازگی متوجه شدم که شل یا سفت نمودن سوزن در این مشکل موثره، حالا سوال :
1. مشکل سلاح چی میتونه باشه ؟
2. استاندارد تنظیم سوزن سلاح چیه(میزان شل و یا سفت بودنش)؟
3. حالا واسه رفع مشکل سوزن رو تا انتها باز کردم تا مشکل رفع شه، آیا این کار خطر نداره ؟
پیشاپیش از راهنمایی شما اساتید محترم سپاسگذارم.
سلام به تمامی اساتید گرامی
بنده سلاح شکاری دو لول رو هم آکار تک ماشه دارم، مدتی بود لول بالا هنگام شلیک رو چاشنی خال مینداخت ولی موجب شلیک گلوله نمیشد، اول اومدم سوزن و فنر پایین رو با بالا جابه جا کردم ولی موثر نبود و با کمال تعجب بالا همون مشکل رو داشت کماکان در حالی که لول پایین درست می زد، بعد از اون رفتم از فردوسی 2 سوزن و فنر نو گرفتم و همه رو خودم عوض کردم، حالا لول بالا درسته و پایین همان مشکل رو داره، الان به تازگی متوجه شدم که شل یا سفت نمودن سوزن در این مشکل موثره، حالا سوال :
1. مشکل سلاح چی میتونه باشه ؟
2. استاندارد تنظیم سوزن سلاح چیه(میزان شل و یا سفت بودنش)؟
پیشاپیش از راهنمایی شما اساتید محترم سپاسگذارم.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - straitshooter - 2015-06-26 06:56 PM

شما وقتی تف نگو میبندیم کاملا محکمه لقی ندارهءگ؟

فرستاده شده از SM-G530Hِ من با Tapatalk

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - garin - 2015-07-03 11:19 PM

با سلام
امروز مگسک تفنگم تکلول بایکال گم شد با یه تعمیر کار صحبت کردم گفت برات میتراشم وگفت دورنگ هست نقره ای وزرد مگسک قبلی خودش نقره ای بود حالا به نظر دوستان نقره ای براش بندازم یا زرد از نظر دید ونشانه روی کدام بهتره؟؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Farhads - 2015-07-17 01:14 AM

سلام بر دوستانKhansariha (8)
بعد از شارژ مخزن بی تی ، متوجه شدم که بعد از گذشت چند ساعت فشار از ۲۰۰ بار به ۱۹۰ بار رسید .
مخزن رو باز کردم و متوجه خروج خیلی کم هوا از قسمت کوپل ورودی شدم .
دوستان لطفا راهنمایی بفرمایند برای رفع عیب چه کاری انجام بدم؟
ممنونKhansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - mhrSB - 2015-07-17 02:23 AM

(2015-07-17 01:14 AM)Farhads نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بر دوستانKhansariha (8)
بعد از شارژ مخزن بی تی ، متوجه شدم که بعد از گذشت چند ساعت فشار از ۲۰۰ بار به ۱۹۰ بار رسید .
مخزن رو باز کردم و متوجه خروج خیلی کم هوا از قسمت کوپل ورودی شدم .
دوستان لطفا راهنمایی بفرمایند برای رفع عیب چه کاری انجام بدم؟
ممنونKhansariha (8)
سلام دوست عزیز
متصورم مشکل شما از خرابی اورینگ شیر یک طرفه ورودی مخزن باشه.
و احتمالا کوپل شارژتون و یا هوای ورودی حامل خاک بوده که این اتفاق افتاده(بهتر خود کوپل شارژ را داخل مشما بپیچین که کثیف نشه) و اورینگ اش اسیب دیده(شاید حتی با چشم غیر مسلح چیزی هم رو اورینگ معلوم نباشه)
یکی از دوستان برای ای تی 44 شون چنین موردی پیش امد و نحوه تعمیرات+تصاویر را در تاپیک ای تی 44 گذاشتن،و اسمشون علی(نام کاربری flower)بود.صفحه اش 288 و ارسال 2878
امیدوارم سلاحتون درست بشهKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

راهنمایی برای تعمیر سلاح - M.H.ABBASSI - 2015-09-08 10:45 PM

سلام
دوستان من امروز فنر ديانا ٥٦ عوض كردم بعد از بستن ديگه مسلح نميشه وضامن تفنگ به شدت سفت ميشود
دوستان لطفا راهنمايي كنند

Patriot