شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - soheilabou - 2015-06-07 10:32 PM

سلام دوستان. اسلحه ساز اگر بخواد تسمه بین دو لول تفنگ ساچمه زنیو باز کنه دو باره جوش بده چقد هزینش میشه؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - يسري - 2015-06-08 01:07 AM

اولا اسلحه ساز نه تعميركار اسلحه
جوش قلع بايد انجام بشه
شماره 2 تا تعمير كار منصف تو گيلان
عزيز 09111831043-تالش
خالق 09111399031 رشت

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ziaeianho - 2015-06-08 02:58 PM

(2015-06-08 01:07 AM)يسري نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جوش قلع بايد انجام بشه
عزيز 09111831043-تالش
خالق 09111399031 رشت
چه خواجه علی چه علی خواجه دادا خخخخخخKhansariha (8) مهم مفهومه که رسونده

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - soheilabou - 2015-06-08 08:42 PM

(2015-06-08 01:07 AM)يسري نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جوش قلع بايد انجام بشه
عزيز 09111831043-تالش
خالق 09111399031 رشت

تشکر دوست عزیز.. من سوالم رو تو انجمن مطرح کردم تا از شما دوستان اگر اطلاع دارید جواب بگیرم... وگرنه شما که خودتون بچه گیلانین اگه بخوام مستقیم از تعمیر کار سوال کنم که میرفتم پیش اقای مقدم در همسایگی شما که هم اسلحه سازن وهم تعمیر کار... هدف بنده استفاده از تجارب شما بود.. با تشکر

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - tinger - 2015-06-22 10:50 AM

درود
بخش اعظم خرابیهای تفنگهای pcpمربوط به خرابی و دفورم شدن اورینگ ها

هستند و دوستان بیشترسعی میکنند از اورینگ جنس بهتر برای عمر طولانی و

عملکرد بهترسلاح استفاده کنند و تقریبا اکثریت به دنبال اورینگ وایتون میروند

حالا آیا اورینگهای معمولیNBR از لحاظ عملکرد تفاوتی با وایتون دارند؟

خواص اورینگهای وایتون:

اورینگ وایتون ضد روغن هیدرولیک,ضد اسید,ضد بنزین ,ضد حلال ها و ضد سایش می باشد و از اورینگ های معمولی و NBR فشار بسیار بیشتری را تحمل میکند. در دمای -40 الی 450 درجه سانتی گراد بازدهی مناسب دارد.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - يسري - 2015-06-22 12:17 PM

(2015-06-08 08:42 PM)soheilabou نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جوش قلع بايد انجام بشه
عزيز 09111831043-تالش
خالق 09111399031 رشت

تشکر دوست عزیز.. من سوالم رو تو انجمن مطرح کردم تا از شما دوستان اگر اطلاع دارید جواب بگیرم... وگرنه شما که خودتون بچه گیلانین اگه بخوام مستقیم از تعمیر کار سوال کنم که میرفتم پیش اقای مقدم در همسایگی شما که هم اسلحه سازن وهم تعمیر کار... هدف بنده استفاده از تجارب شما بود.. با تشکر

بله عزيزم
شما سوال كرديد اسلحه ساز اگه بخواهد اين كار رو انجام بده و.....
ما كه هيچكدوم تعميرگاه نداريم
ليست قيمتم نداريم
خوب من بهترين راهو در اين ديدم كه شماره تعميركارو بهتون بدم كه كاش نميدادم چون شما خودتون اقا ميزا رو ميشناسيد

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - PMOSadra - 2015-06-24 01:46 PM

سلام به تمامی اساتید گرامی
بنده سلاح شکاری دو لول رو هم آکار تک ماشه دارم، مدتی بود لول بالا هنگام شلیک رو چاشنی خال مینداخت ولی موجب شلیک گلوله نمیشد، اول اومدم سوزن و فنر پایین رو با بالا جابه جا کردم ولی موثر نبود و با کمال تعجب بالا همون مشکل رو داشت کماکان در حالی که لول پایین درست می زد، بهعد از اون رفتم از فردوسی 2 سوزن و فنر نو گرفتم و همه رو خودم عوض کردم، حالا لول بالا درسته و پایین همان مشکل رو داره، الان به تازگی متوجه شدم که شل یا سفت نمودن سوزن در این مشکل موثره، حالا سوال :
1. مشکل سلاح چی میتونه باشه ؟
2. استاندارد تنظیم سوزن سلاح چیه(میزان شل و یا سفت بودنش)؟
3. حالا واسه رفع مشکل سوزن رو تا انتها باز کردم تا مشکل رفع شه، آیا این کار خطر نداره ؟
پیشاپیش از راهنمایی شما اساتید محترم سپاسگذارم.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - tirali - 2015-06-24 03:33 PM

سلام دوستان واساتید گرامی
تفنگ پی سی پی من مشکلی داره که تو تاپیک زیر مطرح کردم.
اینجا هم لینکش رو میذارم شاید بهتر باشه اینجا
مشکل نشت از رگولاتور BSA R10
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - dianafing - 2015-06-24 04:31 PM

اسلحه من دیانا 460 تی 06 ساخت 2014
میشه گفت اولین تفنگه بادیمه چون اولیش مال بچگیم بود و چیزی ازش یاد نگرفتم
حالا یه سوال دارم اگر چرب کردن دور پیستون واقعا نیازه چرا کارخونه سازنده این کارو نمیکنه و خشک خشک تحویل مشتری میده
خدایش یه جورایی هم میترسم بدمش دست تعمیر کار میگم شاید قطعاتشو عوض کنه اخه تفن نو هست
یه سول دیگه بعد 110 شلیک گروپش خیلی بازه (ساچمه پرو مگنوم و تی اس 22 ) توی 13 متری 3 الی 6 سانت انحراف داره اوایل بیشتر بود الان بهتر شده

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - tirali - 2015-06-24 05:19 PM

(2015-06-24 04:31 PM)dianafing نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اسلحه من دیانا 460 تی 06 ساخت 2014
میشه گفت اولین تفنگه بادیمه چون اولیش مال بچگیم بود و چیزی ازش یاد نگرفتم
حالا یه سوال دارم اگر چرب کردن دور پیستون واقعا نیازه چرا کارخونه سازنده این کارو نمیکنه و خشک خشک تحویل مشتری میده
خدایش یه جورایی هم میترسم بدمش دست تعمیر کار میگم شاید قطعاتشو عوض کنه اخه تفن نو هست
یه سول دیگه بعد 110 شلیک گروپش خیلی بازه (ساچمه پرو مگنوم و تی اس 22 ) توی 13 متری 3 الی 6 سانت انحراف داره اوایل بیشتر بود الان بهتر شده

از ساچمه گامو انتظار بیشتری نداشته باش
از بارکودا مچ استفاده کن
من این تفنگ رو قبلا داشتم کمی لگد داره و تیراندازی با اون روش خاص این جور تفنگها رو لازم داره ولی دقتش در کل خوبه و با ساچمه باراکودا تا پنجاه متر در نوشابه هم می زد روغنکاری اون هم تو تفنگ نو فکر نمی کنم لازم باشه
موقع تیر اندازی تفنگ رو سفت نگیر بذار لگدش رو راحت بزنه
Artillary hold اسم روش مورد استفاده است که امیدوارم درست نوشته باشم ی سرچ گوگل بزن همه چی دستت میاد
امیدوارم مفید بوده باشه