شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ln 1 - 2011-07-23 11:32 PM

سلام دوستان.من یک چینی زیر شکن 5.5 دارم که حدود سه ماهه خریدمش. الان یه مشکلی پیدا کرده که امیدوارم با کمک شما حل بشه. هر وقت از ساچمه های مرغوب مثل hnدیابلو استفاده میکنم تفنگ شلیک نمیکنه ولی با ساچمه های وطنی راحت شلیک میکنه. برای امتحان با یکم فشار ساچمه مرغوب را دو پهن کردم( فقط انتهای ساچمه) و راحت شلیک شد. نتیجه اینکه ساچمه اگه فیت باشه خارج نمیشه. البته قبلا اینطوری نبود . ایا مشکل بخاطر ضعیف شدن فنره یا مورد دیگه ای. لطفا دوستان از اظهار نظر دریغ نفرمایند. با تشکر

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ahura - 2011-07-24 12:01 AM

(2011-07-23 11:32 PM)ln 1 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان.من یک چینی زیر شکن 5.5 دارم که حدود سه ماهه خریدمش. الان یه مشکلی پیدا کرده که امیدوارم با کمک شما حل بشه. هر وقت از ساچمه های مرغوب مثل hnدیابلو استفاده میکنم تفنگ شلیک نمیکنه ولی با ساچمه های وطنی راحت شلیک میکنه. برای امتحان با یکم فشار ساچمه مرغوب را دو پهن کردم( فقط انتهای ساچمه) و راحت شلیک شد. نتیجه اینکه ساچمه اگه فیت باشه خارج نمیشه. البته قبلا اینطوری نبود . ایا مشکل بخاطر ضعیف شدن فنره یا مورد دیگه ای. لطفا دوستان از اظهار نظر دریغ نفرمایند. با تشکر

درود.

مشکل از ضعیف بودن فنر نیست. لاستیک اورینگ تفنگ شما هوا پس میده

شاید ترک ورداشته و یا به هرحال خراب شده.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - MEHDI - 2011-07-24 10:27 AM

سلام بر همه دوستان
خلاصه امروز فرصت شد 52 رو بازش کنم بخاطر همون میله کوکینگ که شکسته بود اولش با خودم گفتم که بدون باز کردن اسلحه گیره رو بازش کنم اما چون هم خطر ناک بود و هم فنر باید تا یه مدت نامعلوم فشرده بمونه واسه همین منصرف شدم و دل رو به دریا زدم بازش کردم از طرفیهم حاج مسیح هم که مشهده و اگه باز خرابکاری کردم میبرمش پیش مسیح خان تا درستش کنه خخخخ
اول پیچ زیرقنداق و بع 2تا پیچ نگهدارنده ماشه رو باز کردم قنداق ازبدنه جدا شد بعدش موندم چکار کنم فکر کردم دیدم 2 تا پین (پیم)نگهدارنده ماشه هست که فقط همن اجزایه داخلی رو نگه داشته پس سعی کردم که خارجش کنم کاملا با احتیاط عمل کردم پین اولی رو باز کردم و بعدش با پیچ گوشتی کوچک اومدم دومی رو باز کنم که پین خارج شد و پیچ گوشتی گیر کرد !!!!!!!!ای بابا اینو چکارش کنم ؟؟Khansariha (290)بحر حال از اوضاع و احوال معلوم شد که فنر یه فشاری به پیچ گوشتی وارد کرده که گیر کرده آهسته دستگاه ماشه رو جمع کردم و پیچ گوشتی رو در آوردم اما بدبخت ماشه مثل موشک شوت شد هوا فکر نمیکردم اینقده فشار پشت فنر باشه خخخخخ
ماشه خارج شد ....بعدشم لوله سفید رنگداخل فنر که فکر کنم فنر رو نگه میدارهبعدشم فنر و بعدش پیستون و در آخر هم سیلندر خارج شد اما قبل از خارج شدن سیلندر باید گیره با آلن باز بشه تا سیلندر بیرون بیاد .....
حال کردین داداش یه پا مسیح شدم خخخخخخ
اما این نکات قابل ذکره که از دوستان راهنمایی میخوام
1. رنگ واشر پیستون آبیه و همونطور که استاد مسیح فرموده بودند رنگ واشر هایه اصل دیانا آبیند واشر کاملا نو و بدون کوچکترین فرسودگی و سایش و....بود
.2.سیلندر موقع خارج کردن گیر داره و با یه کم فشار خرج میشه و انتهایه سیلندر رنگش سیاه شده
3.میله داخل پیستون به مقدار کم لقی داره ؟؟؟؟این عیبه یا نه طبیعیه ؟
4.لوله نگه دارنده فنر به مقدار 3میل از یک طرف له شده و نوکش به داخل لوله برگشته شده این مشکی داره ؟؟؟؟؟؟ خودم که گمون میکنم کارش فقط نگه داشتن فنره و مشکل نداره
5. این مورد از همه مهمتره بعدا که خواستم ببندم کدوم قسمتها رو میتونم گریسکاری یا روغنکاری کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟
مراحل بعدی بعدا به سمع و نظر دوستان خواهد رسید
برایه کاملتر شدن توضیحات این عکس رو هم میزارم به ترتیب شماره باید بست
1. سیلند (البته تو عکس سروته گزاشتم در اصل قسمت سیاه انتهایه سیلندره)
2.پیستون
3.فنر ولوله سفید نگه دارندش
4.در آخر هم ماشه
اگه من اشتباه میکنم لطفا دوستان تذکر بدن چون من به همین صورت باز کردم (احتمالا)
[img]http://دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
سپاسKhansariha (214)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ARROW - 2011-07-24 03:50 PM

سلام اقا مهدی.باز کردنش که همچین مشکل خاصی نداره!موقع بستن و جا زدن فنر و ماشه میفهمین که مشکل چیه!!!!!!خیلی باید زور بزنین تا فنرو جمش کنین!
اقا مهدی در مورد شماره 2 باید عرض کنم که رنگ انتهای سیلندر در 52 و 54 که من دیدم از اول سیاه.
مورد 3 هم طبیعیه.
اون له شدگی لوله نگه دارنده فنر هم که در نکته شماره 4 گفتین اصلا مشکلی نداره.موقعی که تفنگو میخوای مسلح کنی اون قسمت انتهای پیستون از داخل لوله پلاستیکی (لوله نگهدارنده فنر)که میخواد عبور کنه با نوک اون لوله که برخورد میکنه یکم نوکشو به طرف داخل خم میکنه که مشکلی نیست.
مورد 5 رو اساتید بهتر از من میتونن توضیح بدن.
(2011-07-24 10:27 AM)MEHDI نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بر همه دوستان
خلاصه امروز فرصت شد 52 رو بازش کنم بخاطر همون میله کوکینگ که شکسته بود اولش با خودم گفتم که بدون باز کردن اسلحه گیره رو بازش کنم اما چون هم خطر ناک بود و هم فنر باید تا یه مدت نامعلوم فشرده بمونه واسه همین منصرف شدم و دل رو به دریا زدم بازش کردم از طرفیهم حاج مسیح هم که مشهده و اگه باز خرابکاری کردم میبرمش پیش مسیح خان تا درستش کنه خخخخ
اول پیچ زیرقنداق و بع 2تا پیچ نگهدارنده ماشه رو باز کردم قنداق ازبدنه جدا شد بعدش موندم چکار کنم فکر کردم دیدم 2 تا پین (پیم)نگهدارنده ماشه هست که فقط همن اجزایه داخلی رو نگه داشته پس سعی کردم که خارجش کنم کاملا با احتیاط عمل کردم پین اولی رو باز کردم و بعدش با پیچ گوشتی کوچک اومدم دومی رو باز کنم که پین خارج شد و پیچ گوشتی گیر کرد !!!!!!!!ای بابا اینو چکارش کنم ؟؟Khansariha (290)بحر حال از اوضاع و احوال معلوم شد که فنر یه فشاری به پیچ گوشتی وارد کرده که گیر کرده آهسته دستگاه ماشه رو جمع کردم و پیچ گوشتی رو در آوردم اما بدبخت ماشه مثل موشک شوت شد هوا فکر نمیکردم اینقده فشار پشت فنر باشه خخخخخ
ماشه خارج شد ....بعدشم لوله سفید رنگداخل فنر که فکر کنم فنر رو نگه میدارهبعدشم فنر و بعدش پیستون و در آخر هم سیلندر خارج شد اما قبل از خارج شدن سیلندر باید گیره با آلن باز بشه تا سیلندر بیرون بیاد .....
1. رنگ واشر پیستون آبیه و همونطور که استاد مسیح فرموده بودند رنگ واشر هایه اصل دیانا آبیند واشر کاملا نو و بدون کوچکترین فرسودگی و سایش و....بود
.2.سیلندر موقع خارج کردن گیر داره و با یه کم فشار خرج میشه و انتهایه سیلندر رنگش سیاه شده
4.لوله نگه دارنده فنر به مقدار 3میل از یک طرف له شده و نوکش به داخل لوله برگشته شده این مشکی داره ؟؟؟؟؟؟ خودم که گمون میکنم کارش فقط نگه داشتن فنره و مشکل نداره
5. این مورد از همه مهمتره بعدا که خواستم ببندم کدوم قسمتها رو میتونم گریسکاری یا روغنکاری کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟
2.پیستون
4.در آخر هم ماشه
سپاسKhansariha (214)

[سلام بر همه دوستان
2.پیستون
4.در آخر هم ماشه
سپاسKhansariha (214)

[/quote]

[/quote]

quote='faraz_diana' pid='21539' dateline='1311510028']
سلام اقا مهدی.باز کردنش که همچین مشکل خاصی نداره!موقع بستن و جا زدن فنر و ماشه میفهمین که مشکل چیه!!!!!!خیلی باید زور بزنین تا فنرو جمش کنین!
اقا مهدی در مورد شماره 2 باید عرض کنم که رنگ انتهای سیلندر در 52 و 54 که من دیدم از اول سیاه.
مورد 3 هم طبیعیه.
اون له شدگی لوله نگه دارنده فنر هم که در نکته شماره 4 گفتین اصلا مشکلی نداره.موقعی که تفنگو میخوای مسلح کنی اون قسمت انتهای پیستون از داخل لوله پلاستیکی (لوله نگهدارنده فنر)که میخواد عبور کنه با نوک اون لوله که برخورد میکنه یکم نوکشو به طرف داخل خم میکنه که مشکلی نیست.
[quote='MEHDI' pid='21485' dateline='1311490639']

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ALIANA-54-T06 - 2011-07-24 04:01 PM

مهدی جان عزیز خیلی شانس آوردی خخخخخخ Khansariha (256)
الان عکس و توضیحش را برات میگم

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ARROW - 2011-07-24 04:01 PM

سلام اقا مهدی.باز کردنش که همچین مشکل خاصی نداره!موقع بستن و ج%D

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ALIANA-54-T06 - 2011-07-24 04:04 PM

مهدی جان عزیز خیلی شانس آوردی که پرتاب شدن دستگاه ماشه کار دستت نداد خخخخخخ Khansariha (256)
موقع بستن از سر پمپ و دور واشر به سمت عقب کمی گریسکاری کن (نه جلوی واشر پکینگ) حتی فنر و لول فنر ولی زیاده روی نکنی که بعدا که گرم شد شره کنه خخخخخخ
اینقدری بزن که در عکس نمایان هست
[تصویر: 11_01_10_06_FWB_124_piston_properly_lubed.jpg]
البته این یکم بنظرم زیاد زده شما کمتر بزن خخخخخخخ
[تصویر: 4e192771.jpg]
باز مشکلی بود بیان کن عزیز Khansariha (214)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ARROW - 2011-07-24 04:05 PM

مورد 3 هم طبیعیه.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ln 1 - 2011-07-24 06:59 PM

با تشکر از اهورای عزیز. ایا این قطعه در بازار هست یا لازمه درستش کنم. به نظر شما غیر از ارینگ ممکنه اشکال از جای دیگه ای هم باشه ؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - عبدالرحمن - 2011-07-24 08:41 PM

سلام به همهگی Khansariha (8)
دوستان دیانا 35 رو دیروز باز کردم یه گریس کاری کنم دیدم ای بابا فنرش از 3 جا شکسته .. رفتم و یه جای که اسمشو نمیشه اسلحه خونه گذاشت (مثل سیاهچال بود )
یه فنر بهم داد گفت میخوره به تفنگت البته جلد نداشت و تو یه کاغذ المینیومی پیچیده شده بودکه روش یه سری کلمات اینگلیسی نوشته بود کارتن نداشت منم خریدم 15 تومن هم پول دادم .. اوردم دیدم 2 حلقه از فنر خود 35 بزرگتره که با سنگ فرس کوتاهش کردم و گیریسکاری رو انجام دادم و بستمش .. اما قدرت تفنگ بشدت زیاد شده میتونم بگم درحد مگنوم 350 ضرب داره Khansariha (214).. حالا سوال اینه که ایا این قدرت بعد از تعویض هر فنری عادیه ؟ و بعد از چند وقت دوباره قدرت کم میشه یا این فنره یه فنر مرغوبه ؟