شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - asman - 2015-03-26 12:46 PM

برای تفنگ چینی بخصوص زیرتاشو عمر وپول صرف نکنید

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Sagheb - 2015-03-26 01:03 PM

(2015-03-26 12:07 PM)Sagheb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان برای دیانا 25 دنبال فنر میگردم نمیدونم فنر بزگتر بگیرم و اضافه اونرو ببرم

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - shekarmi - 2015-03-26 01:10 PM

(2015-03-26 01:03 PM)Sagheb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-03-26 12:07 PM)Sagheb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان برای دیانا 25 دنبال فنر میگردم نمیدونم فنر بزگتر بگیرم و اضافه اونرو ببرم

سلام .. منظورتون از فنر بزرگتر چیه ... الان خودم دیانا 27 دارم فنرش با دیانا 25 یکی هست به هم میخورن ...دیانا 35 هم دارم ولی فنرش تو پیستون دیانا 27 نمیره

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Sagheb - 2015-03-26 01:30 PM

سلام ، ممنونم از پیگیری شما
چون فنری که بهش بخوره رو پیدا نکردم گفتم سایز بزرگتر بگیرم و اضافی رو ببرم
اگر فنر 27 با 25 یکی باشه خیلی خوب هست و راحت تر گیر میاد.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Sagheb - 2015-03-26 09:09 PM

فنر 62 چینی رو گرفتم و امتحان کردم دیدم میخوره و اصلاً در داخل مخزن گیر نمیکنه و راحت بازی میکنه مثل فنر فابریک خودش.
فقط حدود 7 سانت بلندتر از فنر خودش هست.
مقدار اضافی رو بریدم.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خب تا اینجا مشکلی نبود ، ولی مرحله بعدی رو وارد نیستم!!
تو یکی از تاپیک ها بود که برای اینکه فنر کوتاه شده نشکنه ، قسمت بریده شدش رو حرارت میدادن و کمی به سمت داخل خم میکردن.
حالا سوال من اینه که چطور فنر رو حرارت بدیم ؟
آیا روی گاز آشپزی میشه چنین کاری کرد؟

دوستان میخوام امشب تمومش کنم لطفاً کمک خودتون رو از ما دریغ نکنید.
سپاس
Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - shekarmi - 2015-03-26 11:22 PM

سلام ... کاش دو حلقه کمتر از فنر میبریدی...... ..قدرتش بیشتر میشد . سر فنر رو با حرارت شعله اجاق بزاز داغ بشه و سرخ شد میتونی با انبردست خمش کنی ...

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Sagheb - 2015-03-26 11:45 PM

سلام جناب کرمی (شرمنده اسم شریفتون رو نمیدونم)
ممنون بابت راهنمایی
اتفاقاً همین کار را هم کردم و از فنر خودش کوتاه تر کردم،چون نمیشد آن را فشرده کرده و اصلاً جا نمیگرفت.
در رابطه با قدرت باید بگم قبلاً با فنر ضعیف خودش وقتی به چوب میزدم فقط کمی انرا گود میکرد و ساچمه برگشت میکرد،ولی با فنر جدید حدود 5 میل بداخل همان چوب نفوذ کرد.
تنها مشکل تفنگ پایین زدن آن است،که به گمانم بخاطر مگسک غیر استانداردش باشد چون مگسک اصلیش کوچیک هست و من مگسک 350 را رویش بستم.

به اُمید خدا فردا همین کار را میکنم.

البته مشعل کله پزی هم دارم ، چطور است با آن اینکار را بکنم؟

ممنون بابت پیگری شماKhansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Sagheb - 2015-03-27 03:56 PM

امروز صبح از فرصت استفاده کردم و افتادم به جون تفنگ تا کار هایی باقی مونده رو تموم کتم.

اول از همه سر فنر رو به داخل خم کردم. حدود 20 دقیقه وقت صرف همین کار شد

بعد نوبت به سمباده زنی خود تفنگ شد

اول با سمباده 80 زنگار رو بردم بعد با نمره 320 ادماه کار رو دنبال کردم

بعد با آب داغ و تاید ، روغن و چربی رو شستم و در نهایت با سمباده 1200 یا 2000 (دقیق یادم نیست)
حسابی صاف و سیقلیش کردم.

و مجدداً شستشوی دوباره و خشک کردن با سشوار.

فعلاً تا همین جا کار نیمه تمام ماند تا فردا آخرین مرحله که زاج زنی هست رو انجام بدم.

از دوستان میخوام تا در مورد زاج زنی در تاپیک خودش حقیر رو راهنمایی کنند.
تشکر از لطف شما
Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - سنگک - 2015-03-27 04:38 PM

جناب sagheb من یک فنر مدتها پیش برای 25 دیانا خریدم هنوز روی تفنگ ننداختم عکسش را برای شما میزارم.طولش حدودا 27 سانت هست.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - jango - 2015-03-28 02:18 PM

سلام بر دوستان عزیز دوستان تو بازار گشتم اورینگ فابریک با سایزه بی تی 65 پیدا نکردم الان لوله و واشر لوله که عوض کردم مشگل نداره فقد اورینگ رابط مخزن و لوله خیلی نشت میده اورنگشم نازوکه کسیم نداره باید چکار کنم که هوا نده عصبیم کردههههههههههههKhansariha (367) کپش با دوتا پیچ مزخرف به بدنه وصل میشه اگه پلش نباشه دست بزنی با فشار کم میتونی لولرو کج کنی مهتر از اون انگشتتو فشار بده بین مخزنو لوله فاصله میوفتههههههه بعد نشتیش بیشتر میشههههههههههههههههه Khansariha (367) واش برنجی که به دنش میخور که مخزنش بهش پیچ میشه اونم با ی پیچ به بدنش وصله که محکمشم کنی لغه مخزنو تکو بدی تکون میخوره Khansariha (367) اینارو کجای دلم بزارم لطفا راهنمایی کنیدKhansariha (8)