شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - BARZOV - 2014-12-19 04:34 PM

سلام دوستان. Khansariha (8)
دیشب وقتی تفنگم رو (شادو 1000) باز کردم تا کمی روغن کاری کنم. تفنگ رو سر هم کردم و مسلح کردم که متوجه صدای اضافی شدم. شلیک کردم بعد دوباره تفنگ رو باز کردم دیدم اون قطعه پلاستیکی که بین بازو و استوانه (اسمشون رو دقیق نمیدونم,داخل عکس کاملا مشخصه) قرار داره رو احتمالا بد جا زدم و نتیجه این شده وقتی تفنگ رو مسلح کردم اون قطعه پلاستیکی از فرم اصلی افتاده. البته با درست جا زدنش مشکل صدا برطرف شده اما قطعه چون از فرم افتاده به نظر اصلا ایمن نمیاد و باید جایگزین بشه. خواستم بدونم میشه از بازار از اون قطعه پیدا کرد؟ یا چه چیزهایی رو میتونم به جاش جایگزین کنم چون خودش کمی از رنگ استوانه رو خورده. نظر خودم به تیوب لاستیک هست. به این صورت که بپیچم دور بازو و محکمش کنم. نظرتون چیه؟ آیا شدنیه؟ راه حل چیه؟ ممنون. Khansariha (8)

[تصویر: 43628303626993793534.jpg]

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - royall - 2014-12-19 05:42 PM

شما میتونید از هر لاستیک مقاومی استفاده کنید و این قطعه رو بسازید
مثلا لاستیک ماشین یا شیطونک خخ یا شیلنگ یا ....
خیلی کار سختی نیست
Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Farhads - 2014-12-19 08:32 PM

(2014-12-19 04:06 PM)Farhads نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دوستان برای تمیز کردن خان تفنگ بادی لوله تاشو چکار باید کرد؟
تفنگ مال دوستمه که پسرهاش با اون سیگارت پرتاب می کردند و به داخل لوله روغن هم ریختند و این کار رو چند ماه انجام دادن
بطوری که الان چیزی به اسم خان دیده نمیشه . بنظر شما بهترین راه برای تمیز کردن خان و لوله چیه؟
پیشاپیش ممنون Khansariha (8)

Khansariha (48)کمک کمک کمک Khansariha (48)
منتظر راهنمایی سروران و دوستان Khansariha (214)Khansariha (214)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - mhrSB - 2014-12-20 12:14 AM

(2014-12-19 08:32 PM)Farhads نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-12-19 04:06 PM)Farhads نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دوستان برای تمیز کردن خان تفنگ بادی لوله تاشو چکار باید کرد؟
تفنگ مال دوستمه که پسرهاش با اون سیگارت پرتاب می کردند و به داخل لوله روغن هم ریختند و این کار رو چند ماه انجام دادن
بطوری که الان چیزی به اسم خان دیده نمیشه . بنظر شما بهترین راه برای تمیز کردن خان و لوله چیه؟
پیشاپیش ممنون Khansariha (8)

Khansariha (48)کمک کمک کمک Khansariha (48)
منتظر راهنمایی سروران و دوستان Khansariha (214)Khansariha (214)
سلام دوست عزیز
برای این مورد شما باید لوله را به خوبی تمیز بکنید.چون کمر شکنه یکمی دستتون توی کار باز تره و راحت تر میتوانید کار بکنید.اگه ست تنظیف دارین چه بهتر و روش تمیز کردن با ان را میگم.
شما سر لوله را ببندین و از طرف بازش توی اونو با بنزین و یا تینر 10000 و یا 20000 یا انژکتور شور پر بکنید و بعدش هر 2 سر را ببندین و بزارین جرم ها توی لوله خیس بخورن.
اگه لوله جدای از اسلحه باشه خودتون راحت ترین،چون هم محدودیت های روی اسلحه بودن را ندارین و هم میتوانید خود اسلحه را یک سرویسی بکنید(به احتمالا بسیار بالایی اون پسرهاش با این کاراشون به محتویات داخلی تفنگ هم رحم نکردن)شما اول تست مکش و دمش را از سر لوله(وقتی روی تفنگه)با دهان انجام بدین.اگه نشتی داشت گوش بدین از کجاست.و اگه نداشت چه بهتر،و در ان صورت اگه قدرت تفنگ هم کم شده بود باید فنر اسلحه را عوض بکنید.Khansariha (399)
تا وقتی که جرم های توی لوله خیس میخوره،شما به سرویس کردن خود تفنگ(بدون لوله)بپردازین و اگه لازم بود اسلحه را باز بکنید و یادتون باشه قشنگ توی سیلندر را با انژکتور شور،تینر،بنزین و ... تمیز بکنید.بعد از اماده کردن اسلحه نوبت به لوله و جرم گیری ان میرسه.
شما با فرچه مسی داخل ست تنظیف چند سری بکشین توی لوله تا جرم هاش کنده بشه(چون به گفته خودتون کثیفیش خیلی خیلی زیاده،فرچه مسی میگیم)و وقتی که اصل جرم ها از لوله جدا شد،اگه توی ست تنظیفتون فرچه پلاستیکی بود یکمی اسپری بزنید و بعدش فرچه پلاستیکی هم بکشین(اگه اسپری داشته باشین خوبه که با فشار توی لوله را تمیز بکنه)و در اخر وقتی لوله دیگه جرمی نداشت و کمی سیاه بود یک پارچه درون لوله رد بکنید و یا از خود سری پارچه ای ست تنظیف برای خشک کردن و کثیفی زدایی اخری لوله استفاده بکنید.Khansariha (399)
اگه همه مراحل را با خوبی پشت سر بزارین و خان اسلحه هم قبلا خراب نشده باشه،در اخر شاهد درخشش خان های تفنگت خواهید بود.Khansariha (256)
اگه برای تمیز کردن لوله نیازمند سوالات بیشتری بودین میتوانید در تاپیک زیر پیگیرش باشین.Khansariha (399)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - BARZOV - 2014-12-20 12:37 AM

سلام دوست عزیز.Khansariha (8) اگه اشتباه نکنم تفنگی که گفتین چینی هست که چنین قابلیت هایی داره.خخخخخ Khansariha (219)
1- میتونید یک نخ طویل از جنس کتان (گیاهی) که زیاد گیرمیاد رو (تو فاصله های مناسب و برابر) چندتا گره مناسب بزنی و کمی هم نفت بهش بزنی بعد وارد لوله کنی. اینطوری با حرکت دادن نخ در داخل لوله کثیفی ها از بین میرن. آخر سر هم با یه نخ تمیز دیگه با نفت دوباره همین کار رو بکن تا کاملا اثرات سیگارت و سرب و... از بین برن. فقط مواظب باش زیاد نفت نزنی که به قطعات دیگه بخوره.
همین کار رو میتونی با بند کفش زخیم بدون گره زدن انجام بدی.
2- کمی پشم لازم داری,بهش کمی نفت میزنی,مقداری وارد لوله میکنی و با یک میله نازک محکم پلاستیکی یا فلزی از طرف دیگه خارج میکنی و این کار رو چند بار تکرار میکنی.
موفق باشی.Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Farhads - 2014-12-20 12:46 AM

با تشکر از شما
فقط داخل سیلندر حالتی مثل زنگ زدگی داره البته نه زیاد . میشه گفت حالت نقطه نقطه داره. اونها رو چجوری تمیز کنم .اسپری انژکتور شور دارم برای شستن سیلندر خوبه ، خرابکاری که نمی کنه.
واشر پیستون هم کمی دفرمه شده بود که عوضش کردم.
( می دونم اینجا جاش نیست اما اسپری انژکتور شور نتونست جرمهای لوله رو نرم کنه (15دقیقه توی لوله نگه داشتم))
تفنگ دیانا 350 هست.
ممنون از شکیبایی در توضیحات

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - noble - 2014-12-26 08:26 PM

سلام.. ديروز تفنگ بادي بادي بنجامين تيتان رو باز كردم..اين تفنگ نيترو پيستون هست و تا حالا ٥٠٠ تير شليك شده.. پيستون به بدنه ميسابيد و يه خش بزرگ انداخته بود..قسمت خارجي پيستون و داخل سيلندر رو سمباده نرم زدن و سطح صاف و براق شد..خوشبختانه قسمتي كه با واشر پيستون درگيره خش نداشت و انتهاي پيستون مشكل داشت..واشر سر پيستون هم نشتي نداشت ولي با پكينگ الماني تراشيدم و تعويض كردم از واشر فابريكش اصلا خوشم نميومد..با اين واشر ، پيستون نرم تر تو سيلندر حركت ميكنه ولي مكش و فشار هوا عاليه ولي اين راحت حركت كردن يكم نگرانم كرده..!!؟؟

چون داخل سيلندر سمباده كاري شده بود مجبور شدم سيلندر با تينر بشورم و كل گريس فابريك از بين رفت..!!
سيليكون يا گريس پايه مس يا كربن پيدا نكردم مجبور شدن از گريس نسوز ١٥٠ درجه استفاده كنم..باهاش فقط دور پيستون چرب كردم و به واشر اصلا گريس نزدم..تفنگ رو بستم و شليك كردم بعد از شليك وقتي توي لوله فوت كردم بازم دود خارج شد يه چند تايي باز شليك كردم دوباره تفنگو باز كردم يه نگاهي به واشر انداختم هيچ تغييري نكرده بود و مثل اولش بود ولي يكم چرب بود..فكر كنم موقع جا زدن پيستون واشر چرب شده .. دوباره تفنگو بستم ولي بازم بعد از ١٠٠ شليك يه مقدار دود تو لوله جمع ميشه .. چاره چيه؟؟اصلا مشكلي به وجود مياد؟؟
[تصویر: viewer.php?file=61122723228446729649.jpg]
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - serussam - 2014-12-26 08:57 PM

دوستان پس از حدود ۳۰۰۰ هزار شلیک فاتحه فنر دیانا ۵۴ خوانده شد. بازش کردم تقریبا ۴ تکه شده بودKhansariha (226) متاسفانه به لول فنر هم آسیب رسیده حالا لول فنر میخام عوض کنم دوستان نظرتون لول فنر اصلی تفنگ بخرم؟ یا بهتره بدم تراشکار بسازه؟ از چه موادی بسازه مقاومتره تفلون خوبه؟
ممنونKhansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - apachee - 2014-12-26 10:51 PM

سلام
تفنگ شادو هزارم مدتی دست کسی بوده داغون شده , مگسک افتاده و قدرتش فوق العاده کم شده , احتمالا فنر و واشر باید عوض بشه و سرویس کامل نیاز داره , خودم تا حالا بادی باز نکردم . لطفا اگر کسی تعمیر کار مطمئن در تهران سراغ داره یا از دوستان دستشون تو کار تعمیرات هستن آدرس بدن ,ممنون میشم

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ALIANA-54-T06 - 2014-12-27 12:58 PM

(2014-12-26 08:57 PM)serussam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان پس از حدود ۳۰۰۰ هزار شلیک فاتحه فنر دیانا ۵۴ خوانده شد. بازش کردم تقریبا ۴ تکه شده بودKhansariha (226) متاسفانه به لول فنر هم آسیب رسیده حالا لول فنر میخام عوض کنم دوستان نظرتون لول فنر اصلی تفنگ بخرم؟ یا بهتره بدم تراشکار بسازه؟ از چه موادی بسازه مقاومتره تفلون خوبه؟
ممنونKhansariha (8)
اگر خواستید میتونید از تفلونهای صنعتی استفاده کنید البته به تراشکار نشان بدید مشابه آن را از این مواد میتوانند بسازند (تفلون ptfe یا پلی آمید polyamid )
ولی همین لول فنرهای پلاستیکی که به اسم دیانا و اصلی تو بازار هستند اینها هم مشکلی ندارند . Khansariha (8)