شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - torbo - 2014-11-30 02:28 PM

سلام Khansariha (8)
انروز از بس خسته بودم چیزیم سر در نمیاوردم دادمش تعمیر
یه مرد پیرد خوش اخلاقی بود ازش اون لوازمو گرفته بودم
گفتم مسلح نمیشه گفت جون نمیتونی مسلحش کنی اون کار خودشو انجام میده
گفت کاری که نداری؟ برات عوض کنم یاد بگیری؟
گفتم نه نگاهش کرد ماشه رو یه فنر بود شکسته بود نشونم داد گفت نگا پینو در میاری فنرشم مینونی در بیاری Khansariha (8)همین بعدم عوش میکنی واشر پمپشم لق بود گفت اینو میدم تراش کاری فردا بیا ببرش همین

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - apachee - 2014-12-07 01:17 AM

دوستان کسی تو تهران هست کار تعمیرات بادی انجام بده ؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - sibak - 2014-12-07 06:15 PM

سلام دوستان لطفا راهنمایی کنید
چند روزی میشه روی تفتگ شادو هزارمو واشر پیستون دیانا 27 انداختم دقتش بهتر شده ولی بعد از هر چندتا شلیک (مثلا از بیست تا شلیک تویه سه تا) تفنگ صدای وحشتناکی میده درحد تفنگ گلوله زنی به نظر شما از پیستون هست که به ته سیلندر میخوره (اگه هست چرا برای همه شلیک ها صدا نمیده) یا از گریس هست که زدم و حالت انفجار پیدا میکنه لطفا راهنمایی کنید .تشکرKhansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - torbo - 2014-12-07 06:28 PM

سلام داداش گل
از روغن کاریه خودمم اوایل میزدم همینطوری میشد البته من روغن چرخ خیاطی میزدم بعد از مغازه پرسیدم گف باید تمیز کنی دخلشو بعد دو قطره یا یه قطره روغن تفنگ بزن. اگه این کارو نکنی فنرت میشکنه یه واشرت آسیب میبینه.
خودمم کار خودتو کردم چندین روز همینطوری شدو رفتم پرسیدم همینو گفت تفنگمم 1000هس
ا

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - nasergafari - 2014-12-07 07:34 PM

(2014-12-07 06:15 PM)sibak نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان لطفا راهنمایی کنید
چند روزی میشه روی تفتگ شادو هزارمو واشر پیستون دیانا 27 انداختم دقتش بهتر شده ولی بعد از هر چندتا شلیک (مثلا از بیست تا شلیک تویه سه تا) تفنگ صدای وحشتناکی میده درحد تفنگ گلوله زنی به نظر شما از پیستون هست که به ته سیلندر میخوره (اگه هست چرا برای همه شلیک ها صدا نمیده) یا از گریس هست که زدم و حالت انفجار پیدا میکنه لطفا راهنمایی کنید .تشکرKhansariha (8)
سلام
داداش چند تا سوال:
تفنگت دود هم میکنه یا نه؟چقدر گریس زدی؟به کجا ها زدی؟چه گریسی زدی؟پیستون به ته سیلند برخورد نمیکنه داداش به ذره فاصله بینش هست که هوا رو پمپ میکنه که اگه واشرت سالم نباشه وهوا رد کنه پیستون به ته سیلندر میخوره که تفنگ و فنر رو نابود میکنه.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - old.hunter - 2014-12-08 10:05 AM

مال همون گريسه كه زدي
گريس رو پاك كن حل ميشه
تفنگ نيم وجبي خداييش صدايي داره ها Khansariha (219)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Ehsankhan - 2014-12-08 05:11 PM

سلام دوستان شادوی من دو ماهی میشه که فنرش داغون شده ولی چون تو شهرستان ما تعمیر کار وجود نداره نتونستم درستش کنم ولی یه فروشنده تو شهرمون داریم میگه برات میبرم تهران درستش میکنم ولی من میترسم به یه آدم نا وارد بده بزنه بد ترش کنه تازه معلوم نیست چی توش میندازه. میخوام بدونم میشه خودم درستش کنم؟با چه وسیله ای بازش کنم؟چه فنر و واشری روش بندازم؟ درضمن کپش لق شده اگه بخوام فلزی بخرم هست؟یا باید یه لول جدید بخرم؟تا حالا جایی دیدین تراشکار بتونه بتراشه؟
ببخشید زیاد سوآل میکنم. Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - torbo - 2014-12-08 05:28 PM

داداش گل
بچه ها راهنمایی میکنن ولی بدی به همون فرد بهتره آخه اونی که تعمیر میکنه میدونه چجوری تراش بده چکار کنه ووو نظر شخصی ولی خودتم باز کنی تجربه میشه

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Ehsankhan - 2014-12-08 06:54 PM

آخه اونی که خودم درست کنم بیشتر به دلم میچسبه اگه تهران بودم میتونستم خودم ببرمش بهتر بود ولی مشکل اینه که نمیدونم این آقا تفنگ را به کی میده. تازه اونی که خودم درست کنم یه حال دیگه میده خخخخ

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - nasergafari - 2014-12-08 08:07 PM

(2014-12-08 05:11 PM)Ehsankhan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان شادوی من دو ماهی میشه که فنرش داغون شده ولی چون تو شهرستان ما تعمیر کار وجود نداره نتونستم درستش کنم ولی یه فروشنده تو شهرمون داریم میگه برات میبرم تهران درستش میکنم ولی من میترسم به یه آدم نا وارد بده بزنه بد ترش کنه تازه معلوم نیست چی توش میندازه. میخوام بدونم میشه خودم درستش کنم؟با چه وسیله ای بازش کنم؟چه فنر و واشری روش بندازم؟ درضمن کپش لق شده اگه بخوام فلزی بخرم هست؟یا باید یه لول جدید بخرم؟تا حالا جایی دیدین تراشکار بتونه بتراشه؟
ببخشید زیاد سوآل میکنم. Khansariha (8)

سلام
داداش کاری نداره درست کردنش شما اول قنداق تفنگ رو باز میکنی بعدش میرسی به دستگاه ماشه یه صفحه پلاستیکی هست که با یه میله به اهرم مسلح کننده وصله یه فنر پشت صفحه هست اونو باز میکنی صفحه رو حل میدی بیرون و از اهرم و ماشه جدا میکنی بهد اهرم رو از داخل سیلندر و از پیستون جدا میکنی حالا ته تفنگ رو میزاری زمین و پین ته سیلند رو در میاری ماشه و بعدش فنر و پیستون در میاد اگر واشرت خراب نباشه یه فنر میگیری میزاری جاش.
در مورد کپچه جوری لق میخوره به پایین یا به طرفین اگر به طرفین یا چپ وراست لق میخوره یه پیچ خورشیدی داره بغل کپ شاید اون شل شده باشه اونو سفت کن احتمالا درست میشه کپ فلزی هم که خدا بیامرزتش دیگه نیست. درمورد تراشکار و تراشیدن کپ هم اطلاعات ندارم میشه یا نه.
یا علی