شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ln 1 - 2014-11-04 12:37 PM

محمد جان ممنون از بابت به اشتراک گذاشتن تجربه کار . این مورد ممکنه برای هر کسی اتفاق بیفته . زمانی که at44 داشتم به خاطر اشتباه در ساچمه گذاری دو تا ساچمه در لوله گیر کرد که البته با شلیک تفنگ هر دو خارج شدند .

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - mohammadtir - 2014-11-04 12:54 PM

(2014-11-04 12:37 PM)ln 1 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
محمد جان ممنون از بابت به اشتراک گذاشتن تجربه کار . این مورد ممکنه برای هر کسی اتفاق بیفته . زمانی که at44 داشتم به خاطر اشتباه در ساچمه گذاری دو تا ساچمه در لوله گیر کرد که البته با شلیک تفنگ هر دو خارج شدند .

خواهش میکنم دوست عزیر
منم یک ماه قبل از اینکه این اتفاق بیافته ساچمه تو لول گیر کرده بود ولی با شلیک ساچمه دوم پشت سر اون ، هر دو ساچمه از لول دراومدن
فکر کردم شاید این دفعه هم در بیاد ولی هر دو گیر کرده بودن
به هرحال در خدمتیمKhansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - garin - 2014-11-04 01:32 PM

باسلام
دوستان من چند ساله که قطعات داخلی تفنگ تکلول بایکال رو تمیز نکردم قصد دارم تمیزش کنم اسپری انژکتور شور ماشین دارم میتونم با هاش تمیزش کنم اسپری روغن توتال هم دارم کدام بهتره یا دوستان نظر دیگری دارن ؟؟؟؟؟
با تشکر

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - 300WSM - 2014-11-04 03:32 PM

داخل کپ تکلول قطعات زیادی نیست که کثیفی آنها مشکل ساز بشه ولی برای تمیز کردن روغن توتال یا WD40 بسیار مناسب هستند که فرارند و در اثر سرما هم سفت نمیشوند.بعد از روغنکاری و تمیز کردن با چیزی مثل مسواک, تا حد ممکن قطعات را خشک کنید.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ZARAJ - 2014-11-08 04:59 AM

سلام
2لول نخجیر سال 86 دارمبغل هم
تو گارانتی لول راست بعد از شلیک پوکه اش باد میکرد که درست کردند
الان لول راست چند بار پیش اومده که شلیک میکنی کلا گیر میکنه چند بار باید مسلح کرد و چکاند تا درست بشه ضمنا چند بار هم شلیک کردم اما سوزن قادر به ترکاندن نرقه و شلیک فشنگ نشد
قصد دارم خودم تعمیرش کنم چون اوایل ضامنش رد میشد تعمیر کارا سنبل کردن و مجبور شدم خودم درست کنم که تاحالا مشکل ضامن تکرار نشد اما در این مورد راهنمایی میخوام
ضمنا اگر فنر بخواد از کجا و به چه قیمتی گیر می آإ
پیشاپیش از بذ توجه شما ممنونم
ضمنا اگه جوابو برام میل هم بکنید ممنون میشم
amin_atfi@yahoo.com
با تشکر

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - peisaz - 2014-11-08 09:14 AM

سلام
لطفا اگر امکان دارد عکسی از گیره ای که جهت تعمیر و باز کردن دیانا 52 استفاده میشه قرار دهید.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - kingzax - 2014-11-08 12:31 PM

(2014-11-08 09:14 AM)peisaz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
لطفا اگر امکان دارد عکسی از گیره ای که جهت تعمیر و باز کردن دیانا 52 استفاده میشه قرار دهید.

فرقی نمیکنه چه سلاحی. کلا برای باز و بست فنریها بخصوص مگنومها نیاز به این گیره هست.
[تصویر: 13454492551.jpg]

[تصویر: springpress.jpg]

[تصویر: 13312101441.jpg]

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - soskin - 2014-11-08 08:45 PM

سلام به همه دوستان!Khansariha (8)Khansariha (48)
داشتم تیر میزدم که دیدم دیگه ماشه لقی نداره وثابته Khansariha (226) بعد که بازش کردم دیدم بله فنر پشت ماشه تفنگ (شادو 1000)شکسته حالا اگه بخوام مثل اولش بشه باید چی کار کنم؟
از پاسخ شما متشکر میشمKhansariha (8)Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - farsomid - 2014-11-24 03:28 PM

سلام دوستان برای تمیز کردن لوله تفنگ بادی باید چکار کرد و کجاهای تفنگ را باید گریس بزنیم وقتی بازش کردیم ؟ Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - torbo - 2014-11-24 03:33 PM

سلام سلام:khansariha (8)
استادان چند سوال دارم اگه بزرگواری بلده جواب بده
گامو شادو 1000 کوچیک بودم گرفتیم حدود 10 سال پیش البته مارکش رفته فقط گاموش معلومه از شکلش میگم.
بازش کردم فنرش 5 تاش شکسته بود در مورد فنرش راهنمایی کنیدKhansariha (8)
بعدش وقتی میخای مسلحش کنی یه میله هست اهرمی اون میکشه به پش لوله هه که توش فنر میره ولی اون واشر سیاه کوچیکش هست در مورد اینم راهنمایی کنید ممنون میشمKhansariha (8)
وقتی 20 بار شلیک میکنی دوربینش میاد عقب تا از جاش در بیاد در مورد اینم راهنمایی کنیدKhansariha (8)
در اخر اونی هست که مال نشونه گیری هست که باید با مگسک یکی شه اونم پینش در اومدو گم شد Khansariha (8)[/size]

[تصویر: bbdcc0e82163.jpg]
[تصویر: d14821dab219.jpg]
[تصویر: ebccfb3e317c.jpg]
[تصویر: 3e7d2ebec1e8.jpg]
[تصویر: d420fa35754d.jpg]
[تصویر: 7debb435021e.jpg]
اینم عکس قطعاتی که گفتمKhansariha (8)