شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - mildat - 2014-10-18 11:29 PM

ببخشید برای رفع زنگ زدگی جزئی لول وپمپ راهی وجود داره ؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - esibig - 2014-10-19 09:07 AM

سلام دوستان اسلحه یکی از دوستان at-44شارژ کامل کرده والعان رفته سراغش دیده شارژ کپسول امده رو 50 اورینگ کدوم قسمت باید عوض شه ممنونKhansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - kawolla - 2014-10-19 11:15 PM

(2012-11-29 03:53 PM)NOPO نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه کسی از دوستان میدونه که کجای کلت گازی رو باید روغن زد و از چه نوع روغنی؟؟؟؟ تو دفترچه راهنمای این کلت اشغال من عکس یه روغن انداخته بعد با فلش وصلش کرده به عکس اسلحه ولی هیچ توضیحی نداده که کجا رو باید روغن زدKhansariha (226) یه مشکل هم دارم بعضی وقت ها که باهاش شلیک میکنم ساچه نمیاد بیرون مجبورم خشاب رو در بیارم دوباره جا بزنم تا درست بشه کسی میدونه این مشکل برای چیه؟؟؟؟ گرون ترین ساچمه رو هم خریدم ولی بازم همین مشکل رو بعضی وقت ها دارمKhansariha (290) یه سوال دیگه هم دارم میگن کپسول گاز نباید بیشتر از 10 روز تو اسلحه بمونه باید از اسلحه استفاده کرد تا گاز موجود در کپسول تخلیه بشه تا اسلحه خراب نشه در صورتی که من تا 3 ماه یه کپسول گاز رو داخل اسلحه نگه داشتم و هیچ اتفاقی نیوفتاده میخوام بدونم این موضوع تا چقدر صحت داره؟؟؟
ببخشید اگه زیاد سوال کردم ممنون میشم دوستان بنده رو راهنمایی کننKhansariha (8)Khansariha (8)

یک مورد باید توجه کرد اینه که از ساچمه استیل که به راحتی تغیر شکل نمیده استفاده کنید .ساچمه سربی بدلیل نرم بودن قبل از استفاده ممکن است که تحت فشار قرار گرفته باشه و ......در نهایت در اکثر کلت های گازی مانندsmith و breta elite ...گیر میکند و باید .....بقیه ماجرا

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - esibig - 2014-10-21 11:19 AM

سلام دوستان .اسلحه یکی از دوستان at-44شارژ کامل کرده والعان رفته سراغش دیده شارژ کپسول امده رو 50 اورینگ کدوم قسمت باید عوض شه ممنونKhansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - kingzax - 2014-10-21 07:05 PM

(2014-10-21 11:19 AM)esibig نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان .اسلحه یکی از دوستان at-44شارژ کامل کرده والعان رفته سراغش دیده شارژ کپسول امده رو 50 اورینگ کدوم قسمت باید عوض شه ممنونKhansariha (8)

هم میتونه از قسمت والو باشه و هم از قسمت کوپلینگ شارژ
در قسمت والو هم اورینگ هست و هم قطعه تفلونی و هم ممکنه فنر نگهدارنده سوزن و یا کثیفی سوزن باعث بشه.
در قسمت کوپلینگ علاوه بر اورینگ کثیفی قطعات هم میتونه باعث بشه.

در مورد تستش تا جایی که یادمه دوستان داخل ظرف آب میکردند. ولی باز هم اول مطمئن بشید.
همچنین توجه داشته باشید در گیج ها جدید (رنگی) یک سوراخ در پشت شیشه گیج هست که اگر داخل آب فرو بره توش ممکنه آب بره.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - peisaz - 2014-10-27 12:27 PM

سلام
این تاپیک 146 صفحه داره و خواندن تمام مطالب بسیار سخته
کسی از دوستان حضور ذهن داره به من بگه در مورد باز و بسته کردن دیانا 52 و گامو دلتا کجای این تاپیک یا هر جای دیگری توضیح داده شده؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - flower - 2014-10-27 01:10 PM

(2014-10-27 12:27 PM)peisaz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
این تاپیک 146 صفحه داره و خواندن تمام مطالب بسیار سخته
کسی از دوستان حضور ذهن داره به من بگه در مورد باز و بسته کردن دیانا 52 و گامو دلتا کجای این تاپیک یا هر جای دیگری توضیح داده شده؟

دوست عزیز تو این تاپیک بگردید احتمال 99 در صد تو همون صفحات اول میتونید برا 52 رو پیدا کنید

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ln 1 - 2014-10-27 01:27 PM

در قسمت دیانا 54 مراحل باز و بست سلاح با عکس توضیح دادم . تفاوتی با 52 نداره

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Ehsankhan - 2014-10-27 04:19 PM

سلام دوستان من یه فکری برای زیبا تر کردن نخجیر 2 توی ذهنم دارم که از دیشب تا حالا نذاشته بخوابم میخواستم نظر شما را بدونم که آیا شدنیه یا نه؟[تصویر: 14144138381.jpg]
میشه یه تیکه ورق با ضخامت لازم به انتهای کپ جوش بدیم بسد سوهان بزنیم و یکدستش کنیم تا اینجوری بشه؟حالا یا اینجوری یا طرح های دیگه.من نمیدونم چرا اینقدر به نخجیر 2 علاقه دارم در صورتی که تا حالا دست هم نگرفتم.
عکس هم از تاپیک نخجیر 2 هست نمیدونم اشکالی نداره ازش استفاده کردم؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - mohammadtir - 2014-11-03 01:45 PM

(2014-10-18 10:22 AM)yahya.r نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلامKhansariha (8)
دوست عزیز گیرکردن ساچمه تو لول چندین علت میتونه داشته باشه،مثل اینکه بعضی ساچمه ها از کالیبر ۵/۵ یه مقدار بزرگتره در حد۵/۵۱ این ساچمه ها عموما برای سلاح های از قدرت متوسط به بالا استفاده میشن و چون ابتدا و انتهای لول سلاح از نظر اندازه باهم تفاوت دارن)(که جای ذکر علتش اینجا نیست)و انتهای لول یه مقدار جزیی از ابتدای اون تنگ تر هست شاید شادو۱۰۰۰ با قدرتی که داره و احیانا شاید به علت وجود ایرادی قدرتش هم کم شده باشه مثل کاهش قدرت فنر،خرابی واشر،... و به این علت ها انرژی لازم برای پرتاب ساچمه رو نداشته،یه علتش هم میتونه محکمی نوع ساچمه ای که استفاده کردین و قدرت کم سلاحتون باشه،در مورد خارج کردن ساچمه به هیچ وجه به این فکر نکنید که با داغ کردن لول و ذوب شدن ساچمه،ساچمه رو خارج کنید!!!شما با استفاده از یه سیم جوش(البته فقط قسمت فلزی اون و مواد روی قسمت فلزی رو ازش جدا کنید)که از قسمت انتهای لوله که یه مقدار تنگ تر هست وارد و با زدن چندتا ضربه به راحتی ساچمه خارج میشه بازم در این حالت حداکثر احتیاط رو رعایت کنید تا به خان ها آسیبی وارد نشه.موفق باشیدKhansariha (256)

سلام دوست عزیز
خوبی شما؟ با توجه به مشکلی که برای تفنگ بادی اینجانب پیش اومده بود و راهنمایی بسیار عالی جنابعالی، امروز با همون روشی که شما فرمودین ساچمه رو از توی لول تفنگم در اوردم، البته اینم بگم که پشت سر اون ساچمه Rabbit magnum II که توی لول گیر کرده بود همون موقع ی ساچمه TS-22 هم زده بودم ولی با روشی که شما فرمودین بعد از چند ضربه پشت میله جوشکاری اون ساچمه در اومد
دلیل اینکه امروز موفق به انجام این کار شدم، این بود که به میله جوشکاری دسترسی نداشتم و سر کار می رفتم و وقت نمی کردم
اینم بگم، ی روز رفتم فردوسی از ی مغازه پرسیدم گفتم میشه خودم درش بیارم گفت نه، لوله اسلحه رو خراب میکنی، نمی تونی
گفتم چقدر هزینه اش میشه اگر بیارم خدمتتون شما در بیاری ساچمه رو ، گفت اگر ی ساچمه باشه 25000 تومان اگر دو تا باشه 70000 تومان
یعنی منو بگی دنبال اینه میگشتم ببینم گوشام درازه یا این یارو خیلی بی انصاف و عوضیه
بهرحال خودم تصمین گرفتم این کار رو بکنم
خیلی ممنون از راهنماییتون

در ادامه هم دو سه تا عکس از انجام کار:

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در عکس چهارم ساچمه های گیر کرده در لول تفنگ رو میبینید که از توی لول در اوردم
عکس سمت راست بالا Ts-22 سالم و عکس سمت راست پایین Ts -22 که گیر کرده بود پشت رابیت مگنوم
عکس سمت چپ بالا Rabbit magnum II سالم و عکس سمت چپ پایین Rabbit magnum II که گیر کرده بود توی لول تفنگ
عکس های ساچمه های بالایی رو برای نمونه گذاشتم تا ببینید چی بودن و چی شدن
در واقع فقط ساچمه هایی که پایینی توی لول تفنگ گیر کرده بودند

و این هم داخل لول که خالی از هرگونه ساچمه شده

یاحق