شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - MILADSOBHI - 2014-10-15 09:04 AM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مثل شکل همین طور اجزا میره داخل سیلندر وبا کمی فشار دادن پین را کمی وارد سراخ سیلندر و غلاف میکنی بعد ماشه را جا میزنی و پین را تمام وارد میکنی.بعد فنر ماشه که یه فنر ریزه بین ماشه وسلندر که جای مخصوص داره میزاری.تمام.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Ehsankhan - 2014-10-16 02:51 PM

سلام دوستان من یک دیانا 240 کلاسیک دارم خیلی دوستش دارم چون خوشدست سبک و زیباست.حالا قدرتش بعد از 2000 شلیک خیلی کم شده حتی ساچمه ی دنیا را هم به زور شلیک می کنه.میخواستم ببینم میشه فنر و واشر بهتری براش تهیه کرد؟مثلا فنر دیانا 27Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ln 1 - 2014-10-16 10:03 PM

. فنر b3-1 چینی قابل استفاده است از نوع نخجیر امل البته کمی کوتاهش کردم . واشر هم احتمالا با 27 یکی باشه

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Zba - 2014-10-16 10:09 PM

دوستان ممنون از راهنمایی
من نمیتونم اونقدر فنر رو فشار بدم که پین رو جا بزنم
آیا وسیله خاصی داره

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - mik - 2014-10-16 10:45 PM

با سلامKhansariha (48)
بله دوست عزیز شما از جک می توانید استفاده کنید و یا دو نفری تفنگ را سر هم کنید.
لطفا نوع اسلحه خود را ذکر کنید تا دوستان بهتر راهنمایی کنند.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Zba - 2014-10-16 11:02 PM

با عرض معذرت چینی 62Khansariha (226)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - mik - 2014-10-16 11:16 PM

(2014-10-16 11:02 PM)Zba نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با عرض معذرت چینی 62Khansariha (226)
دوست عزیز شما به کمک یک دوست هم می توانید اسلحه را ببندید و نیازی به جک هم ندارید.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Zba - 2014-10-16 11:19 PM

خیلی ممنون از راهنماییKhansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - mohammadtir - 2014-10-18 03:30 AM

دوستان سلام
من دیروز رفته بودم بیرون، تفنگم هم برده بودم
گامو شادو 1000 , 5.5
سه نوع ساچمه مختلف استفاده کردم
Ts-22
PRo magnum
Rabbit magnum II
که اون ساچمه سومی Rabbit توی لول تفنگ گیر کرده
البته تفنگ من 5.5 هستش و اون س نوع ساچمه هم 5.5 هستن ، تعجب کردم چرا گیر کرده
خواستم ی میله ای چیزی بکنم توی لول و فشار بدم بلکه شاید در بیاد ولی ترسیدم با این کارم ب داخل لول صدمه وارد بشه
چکار باید کرد ؟؟؟؟؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - yahya.r - 2014-10-18 10:22 AM

با سلامKhansariha (8)
دوست عزیز گیرکردن ساچمه تو لول چندین علت میتونه داشته باشه،مثل اینکه بعضی ساچمه ها از کالیبر ۵/۵ یه مقدار بزرگتره در حد۵/۵۱ این ساچمه ها عموما برای سلاح های از قدرت متوسط به بالا استفاده میشن و چون ابتدا و انتهای لول سلاح از نظر اندازه باهم تفاوت دارن)(که جای ذکر علتش اینجا نیست)و انتهای لول یه مقدار جزیی از ابتدای اون تنگ تر هست شاید شادو۱۰۰۰ با قدرتی که داره و احیانا شاید به علت وجود ایرادی قدرتش هم کم شده باشه مثل کاهش قدرت فنر،خرابی واشر،... و به این علت ها انرژی لازم برای پرتاب ساچمه رو نداشته،یه علتش هم میتونه محکمی نوع ساچمه ای که استفاده کردین و قدرت کم سلاحتون باشه،در مورد خارج کردن ساچمه به هیچ وجه به این فکر نکنید که با داغ کردن لول و ذوب شدن ساچمه،ساچمه رو خارج کنید!!!شما با استفاده از یه سیم جوش(البته فقط قسمت فلزی اون و مواد روی قسمت فلزی رو ازش جدا کنید)که از قسمت انتهای لوله که یه مقدار تنگ تر هست وارد و با زدن چندتا ضربه به راحتی ساچمه خارج میشه بازم در این حالت حداکثر احتیاط رو رعایت کنید تا به خان ها آسیبی وارد نشه.موفق باشیدKhansariha (256)