شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - nemesisprogram - 2014-09-20 12:50 AM

(2014-09-20 12:32 AM)dieselpower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
وقتی که پیچ تنظیم ماشه که حساسیتو تنظیم میکنه (نه اون یکی که میزان حرکت ماشه به عقب رو تنظیم میکنه )تا انتها سفت باشه یعنی ماشه نهایت حساسیت و نرمی باشه و گلن میکشید این مشکل پیش میاد و مسلح نمیمونه و گلن برمیگرده اگر کمی پیچ شل بشه و ماشه به سمت سفت شدن بره ابن مشکل برطرف میشه
البته این یکی از مشکلاتی هست که ممکنه باشه و اگر این نبود باید بقیه قطعات چک بشه
ممنون
این کار رو خودم میتونم انجام بدم یا ببرم خ فردوسی
برای تعمیرش هزینش زیاه
چقدر میشه

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - nemesisprogram - 2014-09-20 01:58 AM

کسی هست که اموزشش رو به ما بگه

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - GHORBANII - 2014-09-20 10:12 AM

(2014-09-08 02:02 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-09-08 01:52 PM)romin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای شل نشدن پیچهای بغل یا زیر ماشه یادم یکی از دوستان گفته بودند برق ناخن یا یه نوع لاک استفاده کنید یادم نیست دقبق چی بود دوست راهنمایی کنید سی فی ار رو تیون کردم ولی ناجور صدای زیادی داره 8 شلیک ولی هنوز دیزلینگش تموم نشده تا کی ادامه داره این دود کردنا یا من زیادی گریس زدم
برای شل شدن پیچ ها:
شما بهتره کمی به دندانه هایی که در گیر میشن لاک تات بزنید البته حتما توجه داشته باشین که رنگ ابی ان را تهیه بکنید چون شنیدم رنگ سبزش را نمیشه باز کرد(فقط رنگ ابی را بعد از حرارت دادن میشه باز کرد)Khansariha (226)
خوب اما چند سوال:
شما دقیقا به کجا های تفنگ گریس زدین و از چه نوع گیریسی استفاده کردین؟
فنری که انداختین ایا بلند تر بوده و یا شاید هم مفتولش قطور تر بوده؟
یکم دود بعد از تعویض واشر عادی هست و یکم باهاش کار کنید درست میشه.فقط اگه دودش خیلی خیلی غلیضه باید یکم مواضب بود(یک وقت واشر چرب نشده باشه و سلاح دیزلینگ بکنه)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
البته در صورت نبودن لاک تات میشه از چسب مزدا که لوازم یدکی فروشیها دارن هم استفاده کرد که خوشبختانه خوب جواب میده ارزون هم هست

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - nemesisprogram - 2014-09-20 12:46 PM

کسی نیست ما رو راهنمایی کنه

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - esijoon - 2014-09-20 02:02 PM

(2014-09-20 12:46 PM)nemesisprogram نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[تصویر: 13542784921.jpg]
[تصویر: 2_24_04_11_2_20_45.jpeg]

دوست عزیز پیچ تنظیم حساسیت یه پیچه زیر ماشه که مقدار وزن مورد نیاز جهت رها شدن چکش از ماشه رو تنظیم میکنه...هر چند بعید میدونم مشکلتون از این پیچ باشه (آخه می فرمایید گلنگدن اصلا تا آخر نمیاد) ولی با یه پیچ گوشتی میتونید پیچ ماشه رو شل یا سفت کنید...اگر شل کنید ماشه سنگین تر میشه یعنی با فشار بیشتری عمل میکنه...اگر هم سفتش کنید ماشه سبک تر و حساس تر میشه و با فشار کمتری عمل میکنه

پیچ شماره 1 رو سفت کنید و شماره 2 و 3 رو شل کنید تا حساسیت کم بشه
کمی پیچ رو خلاف عقربه های ساعت بچرخونید تا حساسیت ماشتون کم بشه...Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - nemesisprogram - 2014-09-20 02:21 PM

(2014-09-20 02:02 PM)esijoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-09-20 12:46 PM)nemesisprogram نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[تصویر: 13542784921.jpg]
[تصویر: 2_24_04_11_2_20_45.jpeg]

دوست عزیز پیچ تنظیم حساسیت یه پیچه زیر ماشه که مقدار وزن مورد نیاز جهت رها شدن چکش از ماشه رو تنظیم میکنه...هر چند بعید میدونم مشکلتون از این پیچ باشه (آخه می فرمایید گلنگدن اصلا تا آخر نمیاد) ولی با یه پیچ گوشتی میتونید پیچ ماشه رو شل یا سفت کنید...اگر شل کنید ماشه سنگین تر میشه یعنی با فشار بیشتری عمل میکنه...اگر هم سفتش کنید ماشه سبک تر و حساس تر میشه و با فشار کمتری عمل میکنه

پیچ شماره 1 رو سفت کنید و شماره 2 و 3 رو شل کنید تا حساسیت کم بشه
کمی پیچ رو خلاف عقربه های ساعت بچرخونید تا حساسیت ماشتون کم بشه...Khansariha (8)
انجام دادم و کمی شل کردم ولی بازم درست نشد
داداش هر چی هست از سیستم گلنگدن هست چون تا اخر نمیاد انگاری چیزی بین ریلش گیر کرده
شاید بعد از ظهر ببرم خ فردوسی
فقط نمیدونم هزینش زیاد میشه یا کم
میتونی رهانماییم کنی
بازم از راهنماییتون ممنون

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - esijoon - 2014-09-20 04:33 PM

دوست عزیز من ساکن تهران نیستم...به نظرم با استفاده از راهنمایی های دوستان خودت میتونی اسلحه رو باز و بسته کنی...پول الکی هم خرج نکن

بالاخره باید یاد بگیری چطور اسلحه رو باز و بسته کنی تا بتونی هر از چند گاهی سرویسش کنی

در همین تاپیک دوستان با عکس میتونند راهنماییتون کنند...پی سی پی خیلی چیز پیچیده ای نیست....Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - nemesisprogram - 2014-09-20 05:13 PM

(2014-09-20 04:33 PM)esijoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز من ساکن تهران نیستم...به نظرم با استفاده از راهنمایی های دوستان خودت میتونی اسلحه رو باز و بسته کنی...پول الکی هم خرج نکن

بالاخره باید یاد بگیری چطور اسلحه رو باز و بسته کنی تا بتونی هر از چند گاهی سرویسش کنی

در همین تاپیک دوستان با عکس میتونند راهنماییتون کنند...پی سی پی خیلی چیز پیچیده ای نیست....Khansariha (8)
پس یکی از دوستان لطف کنه با تصویر راهنماییم کنه
ممنون میشم

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - esijoon - 2014-09-20 05:26 PM

(2014-09-20 05:13 PM)nemesisprogram نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-09-20 04:33 PM)esijoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ممنون میشم

بهترین استاد ، تجربه هست

برای ابتدای کار یه کلیپ از باز و بسته کردن این اسلحه براتون میزارم ...سعی کردم بهترین کیفیتش رو براتون از یوتیوب لیچ(لینک مستقیم) کنم

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بعد از ورود برید پایین صفحه و کلیپ رو دانلود کنید...

اندازه فایل: 115MB
کیفیت: 720P MP4
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این هم یکی دیگه با حجم 45 مگ

خودم اینو ندیدم

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - nemesisprogram - 2014-09-20 05:33 PM

(2014-09-20 05:26 PM)esijoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-09-20 05:13 PM)nemesisprogram نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ممنون میشم

بهترین استاد ، تجربه هست

برای ابتدای کار یه کلیپ از باز و بسته کردن این اسلحه براتون میزارم ...سعی کردم بهترین کیفیتش رو براتون از یوتیوب لیچ(لینک مستقیم) کنم

بعد از ورود برید پایین صفحه و کلیپ رو دانلود کنید...

اندازه فایل: 115MB
کیفیت: 720P MP4

این هم یکی دیگه با حجم 45 مگ

خودم اینو ندیدم
ممنون از اینکه کمکم میکنید
نمیدونم چطوری باید از خجالت شما در بیام