شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - DAGGER - 2014-09-02 11:31 PM

(2014-09-02 11:00 PM)portalasm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان این قطعه مربوط به سیستم ماشه در اثر کوک نادرست اسلحه دیانا 56 دچار شکستگی شده.ایا امکان تهیه این قطعه و یا تعمیر اون وجود داره؟Khansariha (8)
دوست عزیز
در مورد ساخت و یا تعمیرش
این قطعه درگیر شونده با ته پیستون 06 هست و بسیار ابعاد دقیق با تلرانس کمی داره آلیاژ مخصوصی داره که بعد از ساخت توسط کوره القایی الکترو مغناطیسی سختکاری میشه که به این روش ساختش بصورت تکی مقدور نیست
ساختنش با متریال سخت مشابه هم امکانات و فلزکار بسیار ماهری میطلبه که عموما از انجام کارهایی در این ابعاد طفره میرند بنظرم از فکر ساختش بیاین بیرون بهتره چون درصورت هرگونه خطا و رد کردن منجر به شلیک خودبخودی میشه
همون بهتره که در تعمیرگاههای تفنگ دنبالش بگردید منطقی تر هست

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - portalasm - 2014-09-03 10:43 AM

از اطلاعات مفیدتون ممنونم ولی از دوستان کسی جایی رو سراغ اره که بشه تهیش کرد؟Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ln 1 - 2014-09-05 08:46 PM

در تایید فرمایش دوستان هزینه ساختش خیلی بالاست به تعمیر هم اصلا فکر نکنید چون تمام امنیت سلاح به مغزی ماشه اون بستگی داره . در مورد 54 یکی از دوستان هم همین مورد پیش اومد . دستگاه کامل ماشه الان حدود 200 باید باشه ( دقیق قیمت ندارم )

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - mster - 2014-09-08 10:59 AM

با سلام
من یه بی تری دارم که این قطعه توش تیکه تیکه شده میخواستم بدونم کارش چیه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[تصویر: B3_black_guide.jpg]

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - mhrSB - 2014-09-08 11:18 AM

(2014-09-08 10:59 AM)mster نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
من یه بی تری دارم که این قطعه توش تیکه تیکه شده میخواستم بدونم کارش چیه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[تصویر: B3_black_guide.jpg]
سلام اقا مصطفی
این یک جورایی همون لول فنر بی3 هست که فنر را نگه میداره.
و اگه میله اش شکسته باشه فنر تاب بر میداره و یا شاید هم بشکنه.
معمولا جنسشون از تفلون هست و بر مرور زمان ساییده میشه،البته من یک جایی را پیدا کردم که نمونه فولادیش را قبلا تولید کرده بود(تولیدی محمدی توی کوچه بلژیک فردوسی)ولی دیگه تولید نمیکنه و همچنین از اون فولادی ها هم نداره.Khansariha (226)
شما اگه بتوانید یک دونه خودتون با جنس خیلی خوب،بسازین که عالی هست.ولی اگه نشد نمونه های پلاستیکیش توی بازار راحت پیدا میشه و قابل تعویض هست،فقط اگه رفتین بازار نمونه فابریک را هم با خودتون ببرید(چون چندین مورد اختلاف سایز توی تولید های ادوار گذشته این سلاح های چینی مشاهده کردم)Khansariha (172)
بار ها شده برای بی 3 قطعات یدکی خریدم و تاکیید هم کردم که اسلحه ام قدیمی هست ولی باز دیدم به اسلحه خودن نخورده و برای بی 3 های جدید طراحی و تولید شده بوده.Khansariha (367)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - romin - 2014-09-08 01:52 PM

برای شل نشدن پیچهای بغل یا زیر ماشه یادم یکی از دوستان گفته بودند برق ناخن یا یه نوع لاک استفاده کنید یادم نیست دقبق چی بود دوست راهنمایی کنید سی فی ار رو تیون کردم ولی ناجور صدای زیادی داره 8 شلیک ولی هنوز دیزلینگش تموم نشده تا کی ادامه داره این دود کردنا یا من زیادی گریس زدم

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - mhrSB - 2014-09-08 02:02 PM

(2014-09-08 01:52 PM)romin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای شل نشدن پیچهای بغل یا زیر ماشه یادم یکی از دوستان گفته بودند برق ناخن یا یه نوع لاک استفاده کنید یادم نیست دقبق چی بود دوست راهنمایی کنید سی فی ار رو تیون کردم ولی ناجور صدای زیادی داره 8 شلیک ولی هنوز دیزلینگش تموم نشده تا کی ادامه داره این دود کردنا یا من زیادی گریس زدم
برای شل شدن پیچ ها:
شما بهتره کمی به دندانه هایی که در گیر میشن لاک تات بزنید البته حتما توجه داشته باشین که رنگ ابی ان را تهیه بکنید چون شنیدم رنگ سبزش را نمیشه باز کرد(فقط رنگ ابی را بعد از حرارت دادن میشه باز کرد)Khansariha (226)
خوب اما چند سوال:
شما دقیقا به کجا های تفنگ گریس زدین و از چه نوع گیریسی استفاده کردین؟
فنری که انداختین ایا بلند تر بوده و یا شاید هم مفتولش قطور تر بوده؟
یکم دود بعد از تعویض واشر عادی هست و یکم باهاش کار کنید درست میشه.فقط اگه دودش خیلی خیلی غلیضه باید یکم مواضب بود(یک وقت واشر چرب نشده باشه و سلاح دیزلینگ بکنه)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - romin - 2014-09-08 02:13 PM

(2014-09-08 02:02 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-09-08 01:52 PM)romin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای شل شدن پیچ ها:
شما بهتره کمی به دندانه هایی که در گیر میشن لاک تات بزنید البته حتما توجه داشته باشین که رنگ ابی ان را تهیه بکنید چون شنیدم رنگ سبزش را نمیشه باز کرد(فقط رنگ ابی را بعد از حرارت دادن میشه باز کرد)Khansariha (226)
خوب اما چند سوال:
شما دقیقا به کجا های تفنگ گریس زدین و از چه نوع گیریسی استفاده کردین؟
فنری که انداختین ایا بلند تر بوده و یا شاید هم مفتولش قطور تر بوده؟
یکم دود بعد از تعویض واشر عادی هست و یکم باهاش کار کنید درست میشه.فقط اگه دودش خیلی خیلی غلیضه باید یکم مواضب بود(یک وقت واشر چرب نشده باشه و سلاح دیزلینگ بکنه)
از گریس پایه مس که به نارنجی می زد به دور واشر وکل پیستون وگریس اروپی که سیاه رنگ بود کل فنر ...فنر نخجیر رو 3 حلقه کوتاه کردم ولی قدرتش از فنر خود سلاح بیشتره .......لاک تات رو از کجا تهیه کنم

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - shekari - 2014-09-16 10:29 PM

دوستان سلام.امروز با یک مشکل مواجه شدم که واقعا اعصابم بهم ریخت.برای تمیز کردن لوله تفنگم چند تا پنبه رو گلوله کردم و تو لول کذاشتم و شلیک کردم اما متاسفانه پنبه وسط لوله گیر کرد و هر کاری انجام میدم نمی تونم از تو لوله درش بیارم جند بار دیگه هم شلیک کردم ولی به فنر و پیستون فشار اومد خیلی سفت شده چیکار باید بکنم؟ دیگه دارم واقعا ناامید میشم

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - flower - 2014-09-16 10:36 PM

دوست من شاید بشه داخل لوله کمی اسپری تمیز کننده یا همچین چیزی زد تا پنبه نرم شه .بعد از اون شلیک کرد یا با سیخ یا سیمی پنبه رو در آورد