شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ahmadiyan - 2014-08-30 02:24 PM

ممنون
Khansariha (219)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ahmadiyan - 2014-08-31 09:31 PM

سلام فنر اسلحه زمان مسلح کردن صدا مییده مال چی میتونه باشهKhansariha (8)

سعی کنید از یه گریس نسور مرغوب استفاده کنید
و در زدن گریس زیاده روی نکنید در حد اینکه یکم چرب
بشه کافیه
ارادتKhansariha (8)

دوست عزیر من اسلحه رو باز کردم فنر سالم بود به فنر گریس زدم ولی بازم صدا میده صدا دادن فنر دلیل دیگه ای نمیتونه داشته باشه
Khansariha (235)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ahmadiyan - 2014-08-31 09:56 PM

لوله هادی فنر تفنگم شکسته بود عکسشم توی صفحه قبل هست من به یک تعمیر کار های باسابقه مراجعه کردم و اون یه دونه فلزیشو بهم داد منم بستم روی اسلحه میتونه مشکل از همون قطعه باشه لازم به ذکر هست اسلحه به خوبی کارمیکنه فقط مشکلش همین صدای فر هنگام مسلح شدن هست بازم ممنون از راهنمایی تون
Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - DAGGER - 2014-08-31 10:15 PM

(2014-08-31 09:31 PM)ahmadiyan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام فنر اسلحه زمان مسلح کردن صدا مییده مال چی میتونه باشهKhansariha (8)

سعی کنید از یه گریس نسور مرغوب استفاده کنید
و در زدن گریس زیاده روی نکنید در حد اینکه یکم چرب
بشه کافیه
ارادتKhansariha (8)

دوست عزیر من اسلحه رو باز کردم فنر سالم بود به فنر گریس زدم ولی بازم صدا میده صدا دادن فنر دلیل دیگه ای نمیتونه داشته باشه
Khansariha (235)

دوست عزيز جنابahmadiyan Khansariha (8)
در فنر هاي پر قدرت و نو عمومآ يه صداي بم توليد ميشه كه در اثر انتقال لرزش از فنر به بخش انتهايي لول فنر فلزي و بعد سيلندر اسلحه هست و شبيه غرش كوچيك هست كه هنگام مسلح كردن شنيده ميشه و اين كاملآ طبيعيه و بيشتر به آلياژ فنر مربوط ميشه (خصوصآ فنر فابريك ديانا) البته اين صدا با سايش فنر به ديواره فلزي سيلندر و پيستون و ... كه در اثر سايش فلز به فلز توليد ميشه كاملآ متمايز هست و به مرور كه فنر ضعيف ميشه اين صدا از حالت بم به حالت زير تري نزديك ميشه و جاي هيچ نگراني نداره
در مورد لول فنر فلزي براي پيشگيري از سايش و صدا اگر تراشكار بتونه به اندازه 1ميل در قطر( نيم ميل در شعاع ) از سر لول فنر تا حد 40 الي 50 ميل سمت انتها زاويه بزنه بدليل مخروطي شدن بسيار جزيي در كاهش سايش تاثير گزار هست ولي دستگاه دقيق و تراشكار حرفه اي ميطلبه
براي كاهش صداي ارتعاش هم با زدن مواد با ويسكوزيته بالا و چسبناك تا حد زيادي از بين ميره ولي بنطرم به اينكه تفنگ حسابي لجني بشه نميارزه
من با تركيب مخلوطي از ماستيك واسكازين و قير كف خودرو تجربي همچين ماده اي درست كردم كه بعد زدن به فنر موقع مسلح كردن و شليك خيلي ارتعاش رو خوب ميگرفت ولي به آلودگي و داغون كردن قنداق تفنگ نمي ارزيد و پس از كسب تجربه با توجه به نتيجه رضايتبخش مجددآ پاكش كردم

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ahmadiyan - 2014-08-31 10:20 PM

ممنون دوستان از راهنمایی تون
Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - KRALMAGNUM - 2014-08-31 10:44 PM

اقای احمدیان من بهتون گفتم اهنی که باشه باعث سر و صدا میشه و صدای بد فنر هم همون قطعه اهنیهKhansariha (8)
یا علی

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ahmadiyan - 2014-09-02 12:44 PM

دوست عزیز ممنون از راهنمایی هاتون خودمم فکر می کنم پلا ستیکی بهتر با شه بازم ممنون از راهنمایی هاتون

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - MrParak - 2014-09-02 05:00 PM

با سلام یک سوال دارم من چند وقت پیش اسلحه چینیمو باز کردم و فنرش رو که جمع شده بود با فنر نو عوض کردم که فنر نو را 3حلقه کوتاه کردم ولی خیلی بزور 2نفری اونو جازدیم و بستیم که درحدود 7-8 سانت فنر جمع شد. آیا این کار درسته یا باید کوتاه ترش میکردم .

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Marksman - 2014-09-02 05:16 PM

(2014-09-02 05:00 PM)MrParak نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام یک سوال دارم من چند وقت پیش اسلحه چینیمو باز کردم و فنرش رو که جمع شده بود با فنر نو عوض کردم که فنر نو را 3حلقه کوتاه کردم ولی خیلی بزور 2نفری اونو جازدیم و بستیم که درحدود 7-8 سانت فنر جمع شد. آیا این کار درسته یا باید کوتاه ترش میکردم .

اگه تفنگ مسلح می شه و ماشه هم خودبه خود رد نمی کنه مشکلی نداره.احتمالا فنر قدیمیش خیلی جمع شده بوده برای همین شما احساس می کنی این فنر خیلی قویه.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - portalasm - 2014-09-02 11:00 PM

دوستان این قطعه مربوط به سیستم ماشه در اثر کوک نادرست اسلحه دیانا 56 دچار شکستگی شده.ایا امکان تهیه این قطعه و یا تعمیر اون وجود داره؟Khansariha (8)
[[تصویر: 14096860451.jpg]