شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - alborzshop - 2014-08-09 12:45 PM

ممنون از كمكت.
من هم چندبار از اين نوع ماشه بازكردم و بستم.(ديانا 25 و 35)
ولي قلقش يادم رفته.
طرز قرارگرفتن ساچمه ها و لول فنرو بلدم فقط جا زدنش كمي مشكل ساز شده !!

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - KRALMAGNUM - 2014-08-09 12:57 PM

میتونید یک دور چسب پول یک سانتی یا یک دور چسب برق به دور ساچمه ها بزنید تا در نیان اونوقت ببندیش دیگه نمیخواد چسب دراد من بارها از این روش واسه دیانا 35 استفاده کردم هیچ مشکلی واسش پیش نیومدهKhansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - alborzshop - 2014-08-09 01:05 PM

بيرون آمدن ساچمه كه با گريس زدن به اون حل ميشه.
مشكل من جا زدن فنر و انداختن پيمهاست.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - KRALMAGNUM - 2014-08-09 01:18 PM

کدوم فنر؟ همون داخلی؟ اگر اونه میتونید بعد پیم ها که جا زدین فنر رو جا بندازین کاری نداره.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ln 1 - 2014-08-14 03:08 PM

میله پیستون دیانای 52 یکی از دوستان از پیستون جدا شد . در ابتدا سعی کردیم با استفاده از پرسهای دستی و کمی خشن تراشی بر روی قسمت شیاردار میله پیستون مشکلو حل کنیم که بعد از 50 شلیک مجددا دچار مشکل شد. اینبار با استفاده از اسپارک برای سوراخ کاری( بدنه پیستون دیانا جنس بسیار محکمی دارد که با مته های معمولی قابل سوراخ کاری نیست ولی با اسپارک تمیز در میاد) و استفاده از پین فنری میله پیستون را مهار کردیم و الان از روز اولش هم بهتر کار میکنه .( پیستون وایروخ 80 بصورت فابریک دارای یک پین ظریف در محل اتصال با شافت پیستون است که دیانا متاسفانه این مورد را از خریدار دریغ کرده )
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و البته بعد از نصب پین محل را ان از یک طرف پرس و از طرف دیگر جوش برنج زدیم و کمی سمباده و تمام

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - DAGGER - 2014-08-14 05:13 PM

(2014-08-14 03:08 PM)ln 1 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
میله پیستون دیانای 52 یکی از دوستان از پیستون جدا شد . در ابتدا سعی کردیم با استفاده از پرسهای دستی و کمی خشن تراشی بر روی قسمت شیاردار میله پیستون مشکلو حل کنیم که بعد از 50 شلیک مجددا دچار مشکل شد. اینبار با استفاده از اسپارک برای سوراخ کاری( بدنه پیستون دیانا جنس بسیار محکمی دارد ....
جناب ln1
با تشکر کارتون عالی بود
گرچه این مورد عمومی نیست و بندرت اتفاق میافته
برای منم جای سواله که چرا دیانا بازدن یه پین قبل از سختکاری و پرس شافت از این مسئله پیشگیری نمیکنه
البته میله شافت پیستون diana با مته سوراخ میشه به شرطی که روش و ابزار مناسب بکار برده بشه

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ln 1 - 2014-08-14 11:21 PM

این مورد برای من هم سوال هست که چرا دیانا یک همچین علامت سوال بزرگی از خودش به یادگار گذاشته اون هم درسری جدید محصولاتش. من برای امتحان دیانا 52 ماشه 06 خودم که اکبند گرفتم قبل از استفاده مورد بازدید قرار دادم و طبیعتا هیچ لقی در میله پیستون دیده نشد . بعد از دقیقا 20شلیک مجدد سلاح باز شد و این بار مقدار بسیار کمی لقی داشتیم . و به مرور زمان این میزان بیشتر هم خواهد شد . من این مورد را در ماشه های 06 با وضوح بیشتری دیدم تا 05 ها . و تنها نتیجه گیری من افت کیفیت ساخت تفنگهای دیانا است ( هر چند از طرفدارانش هستم و تعداد سلاحهای دیانای من هم موید این موضوع هست ) البته طریقه استفاده هم تاثیر مستقیمی در این مورد خواهد داشت مثل استفاده از ساچمه سبک .در مورد سوراخ کاری با مته هم امکان پذیره که البته من امکان ان را در منزل نداشتم و با شکستن دو عدد مته و استفاده از دریل دستی به ناچار خدمت دوستم که کارگاه تراشکاری دارند رسیدیم و ایشان هم پیشنهاد کار با اسپارک را دادند ( البته هزینه این روش بسیار بالاست و در حدود یک سوم قیمت پیستون اکبند تمام خواهد شد)
ارسال شما را هم الان دیدم خیلی جالب بود . مخصوصا استفاده از دو پین . این ایده توسط یکی از دوستان در کارگاه داده شد ولی به نظر میرسید با انجام دو مرحله سوراخ کاری و کم کردن از سطح مقطع تحت تنش در نهایت احتمال شکست شافت در ناحیه پینها افزایش خواهد یافت بنابراین با یک پین مهار کردیم . برای امتحان امار شلیکهای این تفنگ کامل ثبت خواهد شد تا بعد از 1000 شلیک مجددا مورد بازبینی قرار گیرد تا در موارد مشابه هم از همین روش استفاده کنیم.
در پایان برای مقایسه : وایروخ 80 یکی از دوستان با تعداد شلیک حدود ستاره های اسمون Khansariha (219) به اندازه یک صدم میل هم لقی در میله پیستون نداره

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - mohammadhoseini - 2014-08-26 07:24 PM

اساتید محترم
یه دونه بی3 دارم.
این تفنگ قبلا که دست پسرخالم بود قدرت خوبی داشت و از فاصله حدود 10 متر راحت دو طرف بطری نوشابه را سوراخ میکرد.بعد مدتی تفنگ برای تعمیر رفت تعمیرگاه و از اون به بعد ضعیف شد،طوری که از فاصله 5متر نمیتونست بطری رو سوراخ کنه حدود یه سال پیش اسلحه رسید به دستم و حدود دوهفته پیش رفتم براش فنر و هادی فنر و.. خریدم وعوض کردم.حدود15 تا شات باهاش داشتم که توو فاصله5متر راحت دو طرف بطری رو سوراخ میکرد و ساچمه به دیوار میخورد و تقریبا له میشد.واقعا در همون حدی که انتظار داشتم.بعد تفنگ رو حدود یه هفته گذاشتم کنار وبعد که آوردم و دوباره شلیک کردم توی همون فاصله حتی یه طرف بطری نوشابه رو سوراخ نکرد.چکارش کنم؟؟؟
در ضمن توی اون یه هفته که فنر داخل سیلندر بود،طولش از26سانت به 24رسیده

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ahmadiyan - 2014-08-28 12:47 PM

با سلام دوستان من لوله هادی فنر تفنگم شکسته می خواستم بپرسم اگر بدم فلزیشو برام بتراشن مشکلی پیش نمیاد یا حتما باید پلاستیکی باشه ممنون میشم راهنمایی کنیدKhansariha (96)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - KRALMAGNUM - 2014-08-28 12:55 PM

دوست عزیز لطفا توضیح کامل تری بده تا راهنمایتون کنیمKhansariha (8)
مدل تفنگتون چیه ؟عکسی از اون پلاستیک که شکسته بزارین.
یا علی