شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - hossi - 2014-07-20 02:56 PM

دوستان این پکینگ تراشی جزو کدوم صنفه؟
باید برم تراشکاریا؟
واشر اصلی دیانایی چیزی براش بگیرم بهش نمیخوره؟
تفنگ هاتسان رنجر 1100

Re: راهنمایی برای تعمیر سلاح - hossi - 2014-07-20 08:42 PM

:s:s:s
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوستان با توجه به این عکس که طرفین قسمت کنده شده ی واشر سیاه رنگ شده و معلومه از گرمایه زیاد سوخته آیا برای دفعات بعدی بهتر نیست هر چند وقت یکبار یکی دو قطره روغن بریزم داخل سیلندر؟؟،

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ALIANA-54-T06 - 2014-07-21 01:52 PM

(2014-07-20 08:42 PM)hossi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
:s:s:s
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوستان با توجه به این عکس که طرفین قسمت کنده شده ی واشر سیاه رنگ شده و معلومه از گرمایه زیاد سوخته آیا برای دفعات بعدی بهتر نیست هر چند وقت یکبار یکی دو قطره روغن بریزم داخل سیلندر؟؟،

چرب کردن هر قطعه و واشر و یا اورینگ اصولی دارد که باید مطابق استانداردهای خودش رعایت شود .
اما در جواب شما باید بگم نه بهتر نیست .
بطور کلی آغشته شدن به روغنهای معمولی درنهایت باعث خشک شدن پکینگ میشود و بمرور خرد و شکننده خواهد شد دلیل آن این هست که این جنس به کربن حساس هست و با چرب شدن دیزلینگ و سوختن بوجود میاد و این یعنی تولید کربن که باعث شکنندگی و ترد شدن واشر پکینگ میشود . Khansariha (214)
بیشتر باید مواظب بود تا ساچمه و یا خرده آشغال وارد سیلندر نشود تا مثل عکس لقمه کن نشود و بهتره هر از چندگاهی سیلندر و واشر پکینگ را تمیز کرد. فعلا Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - alborzshop - 2014-07-28 10:48 AM

باسلام
من برای بستن ماشه t01 دیانا 35 به مشکل برخوردم. راهنمایی کنید......

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - whitewolf - 2014-07-31 05:17 PM

سلام دوستان من ماشه رنجر 1100 رو دل رودشو ریختم بیرون کسی میتونه بگه چجوری سر همش کنم Khansariha (367)Khansariha (367)Khansariha (367)Khansariha (367)
Khansariha (8)Khansariha (8)
ۀقا اینم عکسش دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - whitewolf - 2014-07-31 06:41 PM

آقا کسی نبود بتونه راهنمایی کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - KRALMAGNUM - 2014-07-31 09:33 PM

با سلام دوست عزیز این ماشه سیستمش تقریبا شبیه به ماشه کراله اما یکم پیچیدش کردن به خاطر ضامنش اگر پیشت باشم یکم دستم بگیرمش میتونم درستش کنم اما
یکم توضیح میدم دیگه خودت سر همش کن یاد میگیری انقدرم پیچیده نیست راحته.
این عکس سیستم ماشه کرال هست اما چنتا از قطعاتشون گوم شده نیستش در عکس جاهای دیگه توضیحشون میدم به ماشه توجه کن

بعد ماشرو جا میندازی خیلی راحت که یه پین نگه دارنده داره اونو جا میندازی ماشه گیر میشه

میریم سراغ ماشه خودتون چیزای که باید خودت دست به کارش بشی جاشون بندازی سیستم ضامنشه که فکر کنم اخر همه بسته میشه.
من خودم مکانیکم ما مکانیکا همیشه وقتی شاگرد میگیریم یا میخوایم چیزی رو به کسی بهتر بفهمونیم میگیم چیزی رو که اول باز کردی اخر بسته میشه شمام اون چیزی که اول باز کردی اخر همه ببند.
اون قطعه ای که داخل عکس دورش خط ابی کشیدم و جاش رو رویه بدنه ماشه مشخص کردم بسته میشه اما ماشتونو بچرخون بعد بندازش جا یعنی جهت ماشه رو به جلو باشه فلشی رو که میزارم ماشرو به اون سمت بچرخون و اون فنر که دورش خط ابی کشیدم فکر کنم مال ماشه باشه چون بعضی ماشه ها مثه ماشه اون تفنگم نوریکا دوتا فنر میخوره.
بعد نوبت اون قطعه ی که دورش خط قرمز کشیدم با فنرش که خط قرمز دورش کشیدم و جاش رو با خط قرمز رویه بدنه مشخص کردم اول قطعه اهنی رو جا میندازی بعد پیمش رو تا نصف از سمت چپ ماشه جا میندازی بعد فنر اون جای که یه سرش مثه مربع کج شده با رنگ زرد دورش خط کشیدم و اون سمتی که باید بیفته با رنگ نارنجی مشخص کردم میندازی جا پیمو فشار میدی تا بسته شه بعد میمونه اون قطعه که با رنگ سبز دورش خط کشیدم با فنرش

با این عکسا میتونی بفهمی چی میگمKhansariha (8)

ببخشید طولانی شد اگر غلت املای دارم به بزرگواری خودتون ببخشیدKhansariha (8)
دوست عزیز در ضمن شما نباید اینجوری افتضاح ماسرو مینداختی خیلی راحت کشویی ماشرو میکشیدی عقب از جاش در میومد خخخ
اگر سوالی بود در خدمتم اگرم بهم نزدیک بودی بهتر میتونستم کمکتون کنم Khansariha (8)
یا علی

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - صادق قرنجیکی - 2014-07-31 10:52 PM

با تشکر از آقا بهنام،
آقا سالار پست آخر من در تایپیک معرفی هاتسان استرایکر 1000 هم میتونه مفید باشه براتون. با ماشه کرال هم مقایسه ش کردم به صورت کلی. ولی نظم و جای قطعات روی ماشه در تصاویر ارایه شده مشخص هستش و بستنش زیاد سخت نیست /

Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - whitewolf - 2014-08-01 01:56 PM

سلام جناب کرال مگنوم درستش کردم فقط قسمت ضامنشو توش موندم که تو عکس بالا دورش رنگ آبی کشیدید
لطقا از بقیه دوستان هم میخام کمکم کنند

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - KRALMAGNUM - 2014-08-01 02:07 PM

به پست اقا صادق دقت کنید؟ وارد اون قست که گذاشته بشین راحت میتونی ضامنشو ببندی

تمام کارای که انجام دادی رو با این ماشه مقایسه کن راحت میتونی ببندیش.
دوست من حول نشو به خدا سیستم ماشه انقدر راحته که حد نداره فقط باید یکم دقت کنی تا همه چی دستت بیاد.
من سیستم ماشه کلاش رو باز کردم فنرشو عوض کردم تویه عمرمم کسی یادم نداده بود انکه دیگه راحتهKhansariha (8)
موفق باشی یا علی
(2014-07-28 10:48 AM)alborzshop نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام
من برای بستن ماشه t01 دیانا 35 به مشکل برخوردم. راهنمایی کنید......

سلام دوست عزیز من این سیستم ماشرو باز کردم و بارها بستم اما بلد نیستم توضیح بدم حضوری میتونم راهنمایتون کنم. فقط یه راهنمای کوچیک میتونم بهتون بگم اون سه تا ساچمه رویه اون میله مشکی رنگ جا داره میفتن بعد میفته داخل اون اهن استیل رنگ بعد پیما بعد فنرش وباقی مطلقات راحته یکم دقت میخوادKhansariha (8)
یا علی