شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Don Corleone - 2014-06-18 12:05 PM

(2014-06-18 02:09 AM)sasanfitness نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان من مشهم و نمی تونم لاک تایت برای پیچ مگنوم پیدا کنم کسی میدونه ار کجا باید بخرم تو مشهد اسلحه پیچ شل می شه همش

دوست عزیز اگه لاک تایت گیرتون نیومد میتونید از لاک ناخن بیرنگ هم استفاده کنید.فقط مواظب باشید به قنداق نزنید.یه مقداری سر رزوه پیچ بزنید و سفتش کنید بزارید خشک بشه دیگه شل نمیشه.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - GHORBANII - 2014-06-18 07:58 PM

از چسب مزدا که تمام لوازم یدکی ماشین دارند هم میشه استفاده کرد

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - savin - 2014-06-18 09:30 PM

سلام
دوستان در رابطه با پست ایراد فنر گامو سی اف آر
تفنگ رو باز کردم فنر شیکسته و یک قطعه پلاستیکی که بعد از قسمت ماشه هست هم شیکسته که در عکسها نشون میدم میخواستم ببینم حالا که فنر میخوام بخرم آیا فنر بهتری از فابریک خودش هم هست ؟ آیا میشه تونینگش کرد ؟ و اون قطعه پلاستیکی گیر میاد ؟ اگر پیدا نکردم میتونم بچسبونمش همون رو جا بندازم ؟
طول فنر 25 سانتی متر قطر 2 سانتیمتر
فنر فابریکش گیر میاد ؟ اگر فنر بهتری هم سراغ دارید بفرمایید . عکس واشر رو هم انداختم آیا نیاز به تعویض داره یا خیر
با تشکر
[تصویر: 14031138741.jpg]

[تصویر: 14031138742.jpg][img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - royall - 2014-06-18 10:00 PM

طول فنر بر اساس تعداد حلقه محاسبه(فکر کنم مال شما 33 حلقه باشه) میشه و ربطی به طول کلی فنر نداره(مثلا25 سانت)و برای تهیه ی فنر هم میشه فنر دیانا بخرید و اگه تعداد حلقه هاش از تعداد حلقه های فنر فابریک بیشتر بود اون رو با فرز کوتاه کنید.
اون قطعه ی پلاستیکی هم فکر نکنم گیر بیاد اما تراشکار راحت میتونه براتون بسازه
واشرش رو هم اگه واشر دیانا 27 گیرتون اومد حتما عوض کنید اما از این واشر های دست ساز و بی کیفیت بازار استفاده نکنید
Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - nasergafari - 2014-06-18 10:45 PM

سلام
عین شادوه داداشم فنر که میتونی فنر نخجیر بگیری فنر شادو 35حلقه و3میل هست احتمال قوی مال cfrهم همینه من که ازش راضیم خیلی خوب جواب میده اگرم میخوای دیگه خیلی خوب بشه فنر دیانا27براش بگیر.واشر هم هنوز سالمه نیاز به تعویض نداره ولی اگر دوست داری حالا که تفنگ رو باز کردی یه تیون هم بکنی واشر27بنداز روش.اون قطعه پلاستیکی هم نظری ندارم دربارش چون تا حالا برام پیش نیومده بشکنه.فقط داخل سیلندر رو خوب با تینر بشور و خشک کن تا جایی که میشه از بنزین برای شستن داخل سیلندر استفاده نکن من استفاده کردم داخل سیلندر خشک خشک شد درحدی که واشر به سختی حرکت میکرد وبا سه شلیک غزل خداحافظی رو خوندو30تومن خرج گذاشت برام.
مخلصیمKhansariha (8)
یاعلی

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - savin - 2014-06-19 02:28 AM

ممنون ذوستان برای روغن کاری از چه نوع گریس و روغنی استفاده کنم ؟ گریس اس تی پی نسوز خوبه ؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - N.Sniper - 2014-06-19 11:43 AM

(2014-06-18 11:45 AM)NHunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
همین الان که نه و در واقع از اول اینجوری بود،اصلا انگار پیستون بدون هیچ واشری تو سیلندر حرکت میکنه،الان هم که قدرتش خیلی خیلی کم شده،قبلا ساچمه تو 10 متری کاملا له میشد اما الان فقط کلاهکش اونم نه کاملا
همونطور که آقا محراب هم فرمودن و طبق فرمایشات دیگر دوستان ظاهرا واشر های آماده چنگی به دل نمیزنه
نمیدونم کجای انجمن در این مورد صحبت از ساخت واشر چرمی شده بود که خیلی هم خوب جواب میده
با این اوصاف بفرمایید چطوری میشه ساخت یا واشر چه تفنگی کاملا مناسب B3-1 هست؟البته اگه راهی واسه ساختنش باشه که بهتر
درود فراوان بر شماKhansariha (8)

علاوه بر این دیروز رزوه ی قسمت اتصال بدنه به قنداق خراب شد و پیچ خیلی شل بسته میشه،درواقع بسته نمیشه چون جای پیچ روی بدنه رزوه ای نداره
میشه این رو درست کرد؟
یا باید یه سوراخ دیگه روی قنداق و بدنه اضافه کنم؟
Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - kingzax - 2014-06-19 11:49 AM

(2014-06-19 02:28 AM)savin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون ذوستان برای روغن کاری از چه نوع گریس و روغنی استفاده کنم ؟ گریس اس تی پی نسوز خوبه ؟

برای روغن کاری قطعات فلزی که روی هم حرکت میکنند من از روغن سبک مثل روغن چرخ خیاطی استفاده میکنم.
برای فنر و پیستون هم از گریس پایه مس و کربن اوراپی باید استفاده کنید .
برای ناحیه کب در کمر شکنها و اگر واشر هم داره از گریس معمولی استفاده میکنم تا دووم بیشتری داشته باشه.
ولی خودم برای فنر و پیستون از گریس پایه مس خالص هم استفاده کردم.

(2014-06-19 11:43 AM)NHunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
علاوه بر این دیروز رزوه ی قسمت اتصال بدنه به قنداق خراب شد و پیچ خیلی شل بسته میشه،درواقع بسته نمیشه چون جای پیچ روی بدنه رزوه ای نداره
میشه این رو درست کرد؟
یا باید یه سوراخ دیگه روی قنداق و بدنه اضافه کنم؟
Khansariha (8)

شما ببرید پیش تراشکار با یه سایز بالاتر محل رزوه از بین رفته را براتون قلاویز بکنه و پیچ سایزش و ببندید.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - masih.hunter - 2014-06-19 11:53 AM

بارها گفته شده نیازی به گریس کاری پیستون نیست،متاسفانه دوباره دوستان چنین مشاورهای میدن.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - kingzax - 2014-06-19 01:55 PM

(2014-06-19 11:53 AM)masih.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بارها گفته شده نیازی به گریس کاری پیستون نیست،متاسفانه دوباره دوستان چنین مشاورهای میدن.

من دقیقا اینو پیشنهاد دادم آقا مسیحKhansariha (8)
[تصویر: 11-01-10-06-FWB-124-piston-properly-lubed.jpg]

در اینجا علی آقا خالزن در این مورد توضیح دادنKhansariha (8)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

باز هم ممنون