شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - tahersniper - 2014-04-01 04:12 PM

(2014-03-31 07:25 PM)old.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ببین دوست من چند تا نکته رو در مورد تفنگ فنری عرض کنم
شما امتحان بفرما
1. واشر سر لول یا واشر دور لول
2 .واشر پیستون
3.فنر
در نهایت میشه لول
به تازگی تفنگت رو روغن کاری نکردی ؟؟
لول لقی نداره ؟
امتحان اول
تقنگ در حالت غیر مسلح باشه هوای دهان رو بدم داخل لول (فوت کن)
ببین پرتی هوا نداره ؟ اگر داشته باشه باید ببینی از کجاست
از واشر دور لول یا از واشر سر پیستون
اگر هوا رد نکرد شروع می کنی 10 تیر می زنی دوباره این امتحان تا 30 تا تیر
همون موقع که گروپ باز میشه با زدن هر تیر یک بار فوت کن تا وقتی واشر گرم میشه خودش رو نشون بده
بنده احتمال میدم واشر سر پیستون گوشه زده بغلش سیاه شده Khansariha (8)

هوا پرتی که نداره

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - old.hunter - 2014-04-01 06:11 PM

NHunter عزیز واسه همین بود عرض کردم فنر سلاح باید اندازه باشه
بیشترین مشکل شما از فنر هست
البته نباید از چینی انتظار زیاد داشته باشید بنده یک تفنگ چینی هم مدل مال شما کالیبر 4.5 دارم
فکر می کنم سال 70 خریداری شده تا الان هم دارمش و واسه دست گرمی باهاش تیر می زنم
الحق که در فاصله های کم خال می زنه
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
tahersniper عزیز
شکاف درجه مشکلی نداره ؟ دور واشر پیستون رو چرب نکردی؟ صدا و لگد تفنگ زیاد نشده ؟
خب تا الان امتحان کردید و پرتی هوا نداره
پیچ های طرفین قنداق سفت شده و لول لقی نداره اون پیچ بلند که یک طرف محافظ ماشه رو میگیره اونم سفته
میریم مرحله بعدی
مرحله بعدی نظافت لول و نوع ساچمه
با نخ ماهیگیری و مقداری پارچه پنبه ای و یک اسپری ناهید خشک یا نفت سفیدلول رو سرویس کنید
ساچمه دیگه ای استفاده کنید ساچمه باکیفیت مثل جی اس بی 16 گرین
با این حرکت هم ضریب خطا رو کم کردین و چربی لول رو از بین بردین
دقت داشته باشید تمام این آزمایش ها باید بدون دوربین و با مگسک و شکاف درجه انجام بدید Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - N.Sniper - 2014-04-01 09:29 PM

عبدالله جان طبق فرمایش شما فنر رو عوض کردم،با فنر نخجیر آمل مدل 62 که هم اندازه فنر فابریک بود،فقط تقریبا 2 سانت بلند تر بود
انتطار زیاد که نه اما دیگه واسه 10-20 متر واسه هدف زنی تفریحی که باید جواب گو باشه،به قول آقا آرش(arash1234) اینقدر رو این حساسیت به خرج دادم که اینجوری شدKhansariha (266)
الان باید چیکار کنم که واسه مسلح کردن دسته کوکین مستقیم بره عقب و به جایی گیر نکنه ؟
Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - N.Sniper - 2014-04-02 01:31 AM

کاش یه نفر تا صبح یه راه حل مناسب ارائه بدهKhansariha (8)
13 بدون تفنگ...Khansariha (226)
هرچند دیروز اینجا بیشتر از نیم متر برف اومدهKhansariha (388)،با این حال ما میریمKhansariha (356)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - صادق قرنجیکی - 2014-04-02 06:51 AM

نقل قول :مرحله بعدی نظافت لول و نوع ساچمه
با نخ ماهیگیری و مقداری پارچه پنبه ای و یک اسپری ناهید خشک یا نفت سفیدلول رو سرویس کنید
ساچمه دیگه ای استفاده کنید ساچمه باکیفیت مثل جی اس بی 16 گرین
با این حرکت هم ضریب خطا رو کم کردین و چربی لول رو از بین بردین
دقت داشته باشید تمام این آزمایش ها باید بدون دوربین و با مگسک و شکاف درجه انجام بدید
عبداله عزیز ، همانطور که خود طاهر عزیز هم تا حالا اعلام کردند موارد قبلی گویا مشکلی نداره و من بیشتر ایرادم روی ساچمه های پرومگنوم هستش ! این اتفاق با این ساچمه ها در کالیبر 4.5 و سلاح 27 برام افتاد - مورد برای دوستم بود- سلاح رو خودم خریداری کرده بودم و صفر تو 20 متری و شلیک های خیلی خوب. ولی وقتی یه سری ساچمه دیگه کالیبر 4.5 از شیراز گفته بودم براش دیگه مثل سابق نبود. تعویض دوربین و تست مگسک هم فایده ای نداشت!!! تا اینکه با پرومگنوم های قدیمی خودم -یه نصف بسته ای برام مونده بود- اقدام به آزمایش و صفر دوباره دوربین کردم. با هر ساچمه یه گنجشک تو فواصل 10 تا 25 متری می زدم !!!! ولی با اون ساچمه های جدید اهداف زنده و ثابت بهم می خندیدن خخخ
طاهر عزیز بابا 3 روز دیگه تحمل کن برگردم ببینم با باراکودا چطور میزنه یا جی اس بی ! دیگه هاتسان اسنایپر هستش ، Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - old.hunter - 2014-04-02 08:59 AM

NHunter عزیز
تفنگ اگر بدون قنداق مسلح بشه و صدا نکنه مشکل از پیچ بغل قنداقه
که بعد از سفت کردن بیش از حد جلو اهرم مسلح کننده رو میگیره
احتمال میدم مشکل از اون قسمت باشه زیر پیچ بغل قنداق رو واشری چیزی گذاشتی؟
-------------------------------------
tahersniper عزیز .صادق جان هم همشهری شما هست و هم استادی بزرگوار بنده
اجازه بدید از سفر برگرده بالاخره تفنگ رو چک میکنن و مشکل رو حل می کنن
بالاخره با چند تا ساچمه تست بشه بهتره Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - N.Sniper - 2014-04-02 10:50 AM

عبدالله جان اتفاقا قبلا به پیچ گیر میکرد که طبق راهنمایی دوستان مشکل با اضافه کردن واشر حل شد
الان فقط به بدنه گیر میکنه و هر چه بیشتر دسته عقب تر میره اصطکاک بیشتر میشه و تا جایی که دیگه حرکت نمیکنه
داستانی شده این چینیKhansariha (214)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - old.hunter - 2014-04-02 01:10 PM

خب نوید جان
با دوسانت بلند بودن فنر چه کردی ؟ بریدی یا همینطوری جا زدی ؟
طول این فنر بلند هست و قطعه پلاستیکی تا یه حدودی می نونه فنر رو جمع کنه
و چون داخل پیشتون این نو سلاح میله وجود نداره با فشاری که میاری هم لول پایین رو خم می کنی و
هم پیستون کج میشه صدای اصطکاک شنیده میشه و پیستون تا ماشه نمیرسه که قفل بشه
وقتی فنر براش خریدی که اندازه بود
دور پیستون استیل رو با روغن چرخ خیاطی چرب کن (نه زیاد) همونطور که دستت چربه داخل پیستون استیل هم خیلی کم چرب کن در حد یک قطره واشر سر بیستون رو جا بزن (زیاد نزنی که صداش خیلی تغییر میکنه و تیرت هم پرت می زنه
فنر جدید رو جا بزن مطمئن هستم مشکلت حل میشه
اگر تفنگت رو باز کردی از جایی که سابیده شده یک عکس بگیر Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - N.Sniper - 2014-04-03 11:52 PM

عبدالله جان چون فاصله بین حلقه ها بیشتر از فنر اصلی بود،به همون صورت جا زدم به این تصور که بعد از چند شلیک فاصله ها کمتر میشه و اندازه فنر اصلی میشه
براحتی مسلح میشه و مشکلی از این بابت در مسلح شدن نیست نیست
مشکل اصلی رو پیدا کردم،گیر کردن همون دسته کوکین بود اما قسمت دوم دسته کوکین،همون که به پیستون متصل میشه
بخاطر اینکه اون قسمتی که به دسته بزرگه پرچ شده مقداری شل شده که تقصیر خودم بود،وقتی که میخواستم تفنگ رو باز کنم خیلی از همون قسمت بالا پایین کردم ،حالا وقتی دسته بزرگه قسمت کوچیک تر رو به عقب میبره،چون محکم نمیتونه نگه داره دسته بجای اینکه مستقیم به عقب بره مقداری به پایین میره و به بدنه میخوره،حالا وقتی که دسته بیشتر به عقب میره فشار بصورت عمودی وارد میشه و قسمت کوچیک رو بصورت عمودی به بدنه میفشاره و دسته کوچیکه از جاش تکون نمیخوره و با فشار بیشتر فقط مقداری از بدنه رو میخوره و بعد دیگه حرکت نمیکنه چون فشار کاملا عمودی میشه
فردا عکس میگیرم از همئن قسمت ،الان از فرط خستگی خودم هم نفهمیدم چی نوشتمKhansariha (112)
درود فراوانKhansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - N.Sniper - 2014-04-04 05:50 PM

مشکل دقیقا همینجاست،اون هایی هم که برق میزنه براده های آهنه که بر اثر اصطکاک همون قسمت اونجا ریخته
[تصویر: 13966207121.jpg]
این پرچ شل شده و نمیتونه محکم دسته رو بگیره که مستقیم به عقب بره
[تصویر: 13966207122.jpg]
دسته تا اینجا که بره دیگه فشار عمودی وارد میشه
[تصویر: 13966207123.jpg]

چجوری باید دوباره این دوتا رو پرچ کنم؟پرچ های معمولی که آلمینیومه و جوابگو نیست
خلاصه این اصله مشکله،زحمت راه حل مناسب با شماKhansariha (8)
Khansariha (8)Khansariha (8)