شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - tahersniper - 2014-03-31 06:22 PM

سلام به دوستان گل و اساتید محترم
بنده سلاحم مشکل پیدا کرده گفتم اینجا مطرح کنم بلکه دوستان کمکم کنن
من هاتسان اسنایپر 125 دارم که دوربین نورکونیا 3-9*16 روش نصبه، -3-4 ماهه دارم استفاده میکنم تا حالا هیچ مشکلی نداشت البته واشر سر پیستونش رو همون روز که گرفتم عوضش کردم .
چند روز پیش از دستم افتاد از اون روز به بعد کمی پرت میزنه گفتم هتما دوربین مشکل پیدا کرده دوربین رو برداشتم با مگسک گروپ گرفتم تو 6 - 7 سانت پرت میزنه گروپ رو تو 15 متری گرفتم هدف هم 1.5 سانت ، قبلا اینجوری نمیزد ، باز با دوستان مشورت کردم گفیم نکنه فنر شکسته ، امروز هم سلاح رو باز کردم همه چی سالم واشر ، فنر و.. سالم ، بعد اینکه سلاح رو جمع کردم گفتم گروپ گیری کنم با مگسک 6 تا شات داشتم گروپ با شرایطی که گفته بودم عالی عالی بود 3 تا تو خال 3 تا هم کنارش که از لرزش دست بود حالا جالب اینجاست که بعد از 6 شات دوباره شروع کرد به پرت زدن ، ساچه هم پرومگنم بود گفتیم شاید از ساچمه باشه رفتم گامو مچ گرفتم بازم همون آش همون کاسه موندم چکارش کنم . به نظرم وقتی سلاح داغ میکنه پرت میزنه نمیدونم چرا !!!!!!!!!!!!!!!!!!

دوستان اگه نظری دارن بگن کمک کنن تا این سلاح رو روبرا کنم ممنون میشم
(ببخشید که طولانی شد :d )

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - kingzax - 2014-03-31 06:48 PM

با سلام
دوست عزیز کل پیچهای سلاح و اول چک کن ببین شل نشده باشه و حتی لوله ممکنه لقی پیدا کرده باشه. من تو رنجر 135 این مورد و داشتم. دو تا واشر فلزی خیلی نازک دو طرف سوراخ کپ هست که یکیش بعد از باز و بست بجا مونده بود و لوله موقع تیر اندازی کمی لقی داشت البته خیلی نا محسوس.

بعد چک کن که ضامن نگه دارنده کپ به بدنه همونیکه پایین محل ساچمه گذاری هست سالمه و محکم و خوب چفت میشه یا نه.

اگر نباشه به لوله سلاح میشه شک کرد. شاید تاب برداشته ولی احتمال زیاد مورد اول و دوم هست.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - tahersniper - 2014-03-31 07:06 PM

پیچ ها همش سفته
واشرها سرجاشه
محل ساچمه گذاری سالمه و محکم و خوب چفت میشه.
فکر نکنم از لوله باشه چو اگه از لوله بود همه شات ها رو یهجا میزد
سلاح من مثلا 2 تا چپ یکی راست یکی بالا یکی پایین بعضی وقت ها هم خال :d
دارم دیوونه میشم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - mayer - 2014-03-31 07:14 PM

من فک می کنم از ساچمه باشه یه ساچمه دیگه رو تست کنید

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - tahersniper - 2014-03-31 07:17 PM

قبلا هم فقط از پرومگنم استفاده میکردم هیچ مشکلی نداشت یه بار t22 گرفتم اون که کلا یک متر پرت میزد

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - mayer - 2014-03-31 07:22 PM

والا با یه ضربه کوچیک نمیشه رفتار تفنگ اینهمه عوض بشه جنس لوله تفنگ هر چقدر نامرغوب باشه نمیشه با یه ضربه نه انچنانی مشکلی واسش پیش بیاره. من فکر میکنم با ساچمه های دیگه یه ازمایش کن ضرر که نداره

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - old.hunter - 2014-03-31 07:25 PM

ببین دوست من چند تا نکته رو در مورد تفنگ فنری عرض کنم
شما امتحان بفرما
1. واشر سر لول یا واشر دور لول
2 .واشر پیستون
3.فنر
در نهایت میشه لول
به تازگی تفنگت رو روغن کاری نکردی ؟؟
لول لقی نداره ؟
امتحان اول
تقنگ در حالت غیر مسلح باشه هوای دهان رو بدم داخل لول (فوت کن)
ببین پرتی هوا نداره ؟ اگر داشته باشه باید ببینی از کجاست
از واشر دور لول یا از واشر سر پیستون
اگر هوا رد نکرد شروع می کنی 10 تیر می زنی دوباره این امتحان تا 30 تا تیر
همون موقع که گروپ باز میشه با زدن هر تیر یک بار فوت کن تا وقتی واشر گرم میشه خودش رو نشون بده
بنده احتمال میدم واشر سر پیستون گوشه زده بغلش سیاه شده Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - صادق قرنجیکی - 2014-04-01 07:10 AM

(2014-03-31 07:17 PM)tahersniper نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
قبلا هم فقط از پرومگنم استفاده میکردم هیچ مشکلی نداشت یه بار t22 گرفتم اون که کلا یک متر پرت میزد

طاهر جان همانطور که قبلا هم تلفنی باهاتون صحبت کردم من احتمال رو می دم به اول واشر سرپیستون! چون تو پست های قبلی گفتید که پس از خرید تعویضش کریدید(گرچه کار درستی است چون واشر سرپیستون این سلاح مرغوبیت خوبی نداره و از یک قطعه خیلی خشک پلیمری ساخته شده !!!) واشر تعویض شده چی بود ؟ چه جنسی ! من این موضوع رو نمی دونستم و بیشتر تاکیدم روی ساچمه و بی کیفیتی آنها بودش. (ساچمه هایی که در حال حاضر استفاده می کنید با ساچمه های قبلی یکی بودند و یا جدیدا خرید کردید. - ساچمه هایی که آق قلا دیدم خیلی بی کیفیت بودند-
نقل قول :ببین دوست من چند تا نکته رو در مورد تفنگ فنری عرض کنم
شما امتحان بفرما
1. واشر سر لول یا واشر دور لول
2 .واشر پیستون
3.فنر
در نهایت میشه لول
به تازگی تفنگت رو روغن کاری نکردی ؟؟
لول لقی نداره ؟
امتحان اول
تقنگ در حالت غیر مسلح باشه هوای دهان رو بدم داخل لول (فوت کن)
ببین پرتی هوا نداره ؟ اگر داشته باشه باید ببینی از کجاست
از واشر دور لول یا از واشر سر پیستون
اگر هوا رد نکرد شروع می کنی 10 تیر می زنی دوباره این امتحان تا 30 تا تیر
همون موقع که گروپ باز میشه با زدن هر تیر یک بار فوت کن تا وقتی واشر گرم میشه خودش رو نشون بده
بنده احتمال میدم واشر سر پیستون گوشه زده بغلش سیاه شده Khansariha (8)
توصیه و آزمایش عبداله عزیز رو هم امتحان کن. ولی دیروز هم بهتون گفتم از باز و بست زیاد و بی مورد این سلاح خودداری کنید که جای پیچ ها و قطعات اتصال دهنده از کیفیت پایینی برخورداره و با باز و بست به راحتی مستهلک میشه! (این موضوع رو روی استرایکر 1000 و 125 اسنایپر یکی دیگه از دوستان دیده بودم. )
من هفته دیگه میام و با چند نوع ساچمه دیگه هم امتحانش می کنیم. (ساچمه های سنگین تر مثل جی اس بی 18 و باراکودا ، یک سری تی اس تمیز هم دارم )
تا اون موقع تونستی یک سری پرومگنوم رو دستچین کن تا حداقل از نظر ظاهری یکی باشند و اگه دسترسی به ترازوی دقیق داری از نظر وزنی هم دستچینشون کن و بعدش یک گروپ ازش تو 20 متری بگیر.
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - tahersniper - 2014-04-01 11:54 AM

ممنون
واشری که گرفتم بهترین جنس بود که از همدان سفارش دادم فامیلیش یادم رفت

ساچمه ها رو هم تازه گرفتم از بندرعباس

حالا امروز اونایی که گفتین رو تست میکنم نتیجه رو میگم

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - N.Sniper - 2014-04-01 03:52 PM

این چینیه واسه من تفنگ بشو نیستKhansariha (266)
وقتی میخوام مسلح کنم قسمت دوم دسته کوکین شدیدا به بدنه کشیده میشه طوری که امروز بعد از 20 تا تیر دیگه مسلح نشد و کاملا به بدنه گیر کرده
دسته باید راست بشه یا مشکل از جای دیگه ای هست که دسته کوکین کج میشه؟