شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - N.Sniper - 2014-03-29 10:33 PM

دوستان تفنگ B3-1 رو تازه گرفتم و یکم تو مسلح کردن سفت شده بود
بازش کردم دیدم فنر مقداری کج شده،همه جای تفنگ و فنر روغنی بود که همه روغن هارو پاک کردم بعد به پیشنهاد یکی از دوستان همین سایت فقط مقدار کمی گریس به فنر زدم.
الان دوتا مشکل داره،یکی اینکه بعد از 20-30 تا شلیک خیلی خیلی تو مسلح کردن سفت شده طوری که غیر از فشردن دسته کوکین باید تفنگ رو هم به پایین خم کرد تا مسلح بشه.
دومی اینکه وقتی پیچ های بدنه رو سفت میکنم حدودا اندازه 2 تا رزوه پیچ بیرون میزنه و دسته کوکین هم مقداری کج میشه و به همین مقدار کمِ بیرون زده گیر میکنه که باید یک مقدار پیچ رو شل کنم تا دسته بیاد پایین
واسه این دوتا مشکل راهنمایی کنید لطفا(فنر و واشر رو در اولین فرصت عوض میکنم)
Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - DAGGER - 2014-03-29 10:57 PM

دوست عزيز احتمالآ مشكل همونه كه عرض كرديد دسته كوكينگ به پيچها گير ميكنه و زيادي سفتشون كردي
بهتره زيرشون دوتا واشر خورشيدي كوچيك بزاري
[تصویر: DIN_6797_I.jpg]

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - N.Sniper - 2014-03-29 11:21 PM

نه Dagger جان،پیچ هارو چک کردم
وقتی میخوام سلاح رو مسلح کنم انگار تمام متعلقات داخل تفنگ به هم گیر میکنن
مطمئنم از داخل تفنگ هست اما نمیدونم مشکل از فنره یا پیستون،یا شایدم جای دیگه باشه

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - DAGGER - 2014-03-30 08:19 AM

احتمال ساييده شدن زبانه اهرم كوكينگ كه ميره داخل شيار پيستون به فنر هست هست
گاهي اوقات بايد كمي با سنگ فرز كوچك يا سوهان ترميم بشه چون وقتي در حالت مسلح كردن گير بكنه موقع شليك هم بشدت با فنر درگير ميشه و باعث شكستن فنر ميشه البته بسيار با دقت چون در صورت باريك شدن زيادي رد ميكنه و مسلح نميشه
احتمال گير كردن سر شافت پيستون به لول راهنماي فنر هم وجود داره
هميشه قبل از جمع كردن تفنگ اين قطعات رو از نظر ابعاد و گير نكردن و روان بودن يه دور چك كنيد

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - old.hunter - 2014-03-30 08:28 AM

دوست عزيز NHunter Khansariha (8)
بهتره براي اينكه اون چند رزوه پيچ بر گرده عقب از همون واشر خورشيدي كه آقا بهروز فرمودن استفاده كنيد
اگر گيرت نيومد واشر فنري هم جواب گو هست
در مورد سفت شدن هم بهتره گريس رو پاك كنيد و از روغن هاي روان استفاده كنيد
بعد از پاك كردن گريس وقتي تفنگ رو بستيد زماني كه مسلح نباشه و تفنگ در حالت معمولي باشه
روي پستون سفيد رنگ مقداري روغن روان كننده بريزد تا صداش بر طرف بشه Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - N.Sniper - 2014-03-30 11:16 AM

ممنونم از آقا بهروز و Old Hunter عزیزKhansariha (8)
فک میکنم طبق گفته آقا بهروز دسته کوکین به فنر گیر میکنه،غیر از فرز یا سمباده کشی راه دیگه ای نداره؟
Old Hunter جان(ببخشید اسمتون رو نمیدونم) از چه روغنی استفاده کنم؟
روغن مایع سرخ کردنی(چون دیر میسوزه) یا روغن چرخ خیاطی مناسبه؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - tinger - 2014-03-30 11:37 AM

دوستان اگر لول فنر رنجر135 رو از فلز یا مثلا الومینیم بسازی لگد وتنش رو زیاد نمیکنه؟ جنس فابریکیش از بلاستیکه سفت هست.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - N.Sniper - 2014-03-30 02:14 PM

دوبتره باز کردم و بستم،فنرش از دو سه جا تاب داشت،یکم صافش کردم و بستم،بعضی جاهاشم روغن کاری کردم همه چیش درست شد اما بعد از 10-15 تا شلیک دوباره سفت شد
این سفت شدن مربوط به کج بودنه فنره؟
Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - old.hunter - 2014-03-30 03:32 PM

NHunter اخوي جان يك عكس از كار مي گرفتي Khansariha (8)
چقدر تاب برداشته ؟
اون قطعه پلاستيكي كه پشت فنر قرار ميگيره نوكش سالمه ؟ نشكسته ؟
خم نشده ؟ فنر توش لق نمي زنه ؟
براي استفاده از گريس بهتره هر گريسي نزني
ضمنا روغن سرخ كردني هم وقتي روي سلاح بمونه بوي بد ايجاد مي كنه
بهتره از روغن هاي روان كننده كه در فروشگاه هاي شكار مي فروشن استفاده كني Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - N.Sniper - 2014-03-30 03:44 PM

قطعه پلاستیکی سالمه و مشکلی نداره
اول روغن چرخ خیاطی زدم خیلی بد بود،یجورایی خشک بود و روون نمیشد بعد روغن مایع زدم خیلی بهتر بود(فعلا همینا دم دستم بود)
بعد اینکه فنر رو صاف کردم خیلی خوب میزد اما بعد از چند شلیک ظاهرا فنر دوباره کج شد،چون هم خیلی سفت شد هم پرت میزد
چشم دوباره باز میکنم عکس هم میگیرم،اما فک کنم فنر دیگه بدرد نمیخوره
فقط فک کنم اینقدر باز کردم بستم ماشه یکم شل شده،وقتی که مسلح نیست یکم لق میزنه اما هیچ جاش مشکلی نداره و همه جای ماشه فلزیه
این لق زدن و چجوری بر طرف کنم؟
مخلص شما نوید هستم
Khansariha (8)Khansariha (8)