شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - alborzshop - 2014-03-11 01:25 PM

براي بازكردن احتياج به فنرجمع كن داري.
اگه ابزار مناسب نداري يه تعميركار مناسب پيدا كن يا بفرست پيش اساتيد.
اساتيد محترم به من در رابطه با تعمير ماشه t06 كه هنگام مسلح كردن ضامنش بيرون نمياد كمك كنن. Khansariha (226)

ممنون Khansariha (256)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - kingzax - 2014-03-11 02:06 PM

(2014-03-11 12:35 PM)hamidrezasargolzaei نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
میتونی بهم یه توضیح کلی راجب باز کردن بهم بدی که بعد از قنداق باید کدوم قسمتو باز کنم

سلام
اینها و نگاه کن کمکت میکنه ولی همونطور که دوستان متذکر شدند اگر امکانات و وسایل لازم و نداری سعی کن خودت بازش نکنی
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

راستی هر 2 این مطالب مربوط به تیون دیانا 48 هست که همه تصاویر به کارت نمیاد

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - hamidrezasargolzaei - 2014-03-11 02:41 PM

از دوستان کسی تعمیرکار تو استان گلستان نمیشناسه به من معرفی کنه با تشکر

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ALIANA-54-T06 - 2014-03-11 02:54 PM

(2014-03-11 01:25 PM)alborzshop نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اساتيد محترم به من در رابطه با تعمير ماشه t06 كه هنگام مسلح كردن ضامنش بيرون نمياد كمك كنن. Khansariha (226)

ممنون Khansariha (256)

دوست من برای خارج نشدن ضامن ماشه چند احتمال هست
اول ببینید که قبلا کسی باز کرده ؟ چون اگر پین اولی بین فنر قرار نگیره این مشکل پیش میاد .
دوم بر اثر در رفتن فنر و یا شکستگی زائده ضامن ممکنه این اتفاق افتاده باشه که باید بعد از خارج کردن دستگاه ماشه پینها را دوباره سر جاش بزارید و با قرار دادن میله یا همان دسته پیستون بداخل دستگاه از سلامت و درستی کار ضامن مطمئن شوید یعنی ضامن براحتی باید بیاد بیرون (مواظب باشید پینها و محورهای کوچیک دستگاه ماشه شل هستند و از جایشان خارج نشوند )
سوم فنر و لول فنر و میله پیستون را نیز بررسی کنید چون ممکنه روی انتهای کار حرکت ضامن خللی وارد کنند و احتمالات دیگر را نیز بررسی کنید...
این عکسها نمای قطعات داخلی پیستون هست و نحوه عملکرد میله پیستون بر روی محورهای ماشه بخوبی نشان داده شده . فعلا Khansariha (8)

[تصویر: 06-16-11-04-RWS-Diana-34P-breakbarrel-ai...piston.jpg]
[تصویر: Mecanismo%20gatillo%20Diana%20T06.jpg]
اینم یک نمائی رنگی که قبلا دوستان در تاپیک ماشه t06 قرار دادند (از طرف دیگر )
[تصویر: 13719383041.jpg]

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - صادق قرنجیکی - 2014-03-11 03:04 PM

(2014-03-11 02:41 PM)hamidrezasargolzaei نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز پست تون رو در تایپیک استان گلستان می ذاشتید بهتر بود. مشکلتون چی هست ؟ سلاح بادی ؟ از سمت چهارراه میدان به سمت شهرداری آفتاب 18 داخل کوچه ، آقای حسین شاهینی ، سعی می کنم در تایپیک گلستان آدرس و شماره دقیق تری بذارم
Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - alborzshop - 2014-03-11 03:34 PM

دوست من برای خارج نشدن ضامن ماشه چند احتمال هست
اول ببینید که قبلا کسی باز کرده ؟ چون اگر پین اولی بین فنر قرار نگیره این مشکل پیش میاد .
دوم بر اثر در رفتن فنر و یا شکستگی زائده ضامن ممکنه این اتفاق افتاده باشه که باید بعد از خارج کردن دستگاه ماشه پینها را دوباره سر جاش بزارید و با قرار دادن میله یا همان دسته پیستون بداخل دستگاه از سلامت و درستی کار ضامن مطمئن شوید یعنی ضامن براحتی باید بیاد بیرون (مواظب باشید پینها و محورهای کوچیک دستگاه ماشه شل هستند و از جایشان خارج نشوند )
سوم فنر و لول فنر و میله پیستون را نیز بررسی کنید چون ممکنه روی انتهای کار حرکت ضامن خللی وارد کنند و احتمالات دیگر را نیز بررسی کنید...

ممنون از راهنماييتون
اين ماشه براي 54 هست كه به نظر مياد از همون اول كمي ايراد داشته(براي يكي از دوستان هستش)
من عكسهاي ماشه را داشتم و كارهايي كه فرموديد انجام دادم.
زماني كه سلاح مسلح ميشه ضامن مياد بيرون ولي با برگشت دسته كوكينگ ، ضامن دوباره برميگرده داخل.البته اسلحه مسلح ميشه ولي بدون ضامن.
ماشه و پيستون را بيرون امتحان كردم ولي ضامن بيرون نمياد.
ميله پيستون كمي لقي داره كه فكر كنم طبيعي باشه.فقط من فكر ميكنم اشكال از فنر كوچك نارنجي باشه....

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - hamidrezasargolzaei - 2014-03-11 04:13 PM

(2014-03-11 03:04 PM)salaeddin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-03-11 02:41 PM)hamidrezasargolzaei نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز پست تون رو در تایپیک استان گلستان می ذاشتید بهتر بود. مشکلتون چی هست ؟ سلاح بادی ؟ از سمت چهارراه میدان به سمت شهرداری آفتاب 18 داخل کوچه ، آقای حسین شاهینی ، سعی می کنم در تایپیک گلستان آدرس و شماره دقیق تری بذارم
Khansariha (8)

بله سلاح بادی دیانا 52 مشکلش رو هم در تا پیکهای قبلی گفته بودم اسلحه کوک نمیشه با تشکر

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - kenway - 2014-03-13 10:40 AM

سلام دوستان پیچ این قسمت که عکسش رو گزاشتم شل شده و سفت نمیشه (در هم که نمیاد ) میخواستم بدونم رو دقت یا قدرت اسلحه تاثیر داره ؟ و اگه ممکنه بگید چجوری درستش کنم ؟
[تصویر: 13946946761.jpg]
فکر کنم هرز شده باشه چون اصلا الن چفت نمیشه
دز زمن برای اسلحه 470 هست

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - arash1324 - 2014-03-13 12:05 PM

(2014-03-13 10:40 AM)kenway نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان پیچ این قسمت که عکسش رو گزاشتم شل شده و سفت نمیشه (در هم که نمیاد ) میخواستم بدونم رو دقت یا قدرت اسلحه تاثیر داره ؟ و اگه ممکنه بگید چجوری درستش کنم ؟

سلام و درود Khansariha (8)

به احتمال زياد جاي پيچ رد كرده . جنس مازل از آلومنيوم هست و درصد خراب شدن رزوه هاش بيشتر از رزوه پيچ آلني داخلش هست . شما مازل رو باز كنيد ببريد پيش يه قلاويز كار تا برات يه شماره بزرگتر قلاويز كنه . Khansariha (8)
براي باز كردن پيچ يه پيشنهاد دارم . سر آچار آلن رو چسب بزنيد داخل پيچ كنيد چند دقيقه نگه داريد تا يكم بگيره . بعد همزمان با پيچوندن پيچ آرام به طرف بيرون بكشيد . چون اون قسمت كه الان پيچ جاخوش كرده شياري نيست تا رزوه هاي پيچ داخلش بچرخه بياد بيرون . Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - kenway - 2014-03-13 12:09 PM

(2014-03-13 12:05 PM)arash1324 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-03-13 10:40 AM)kenway نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام و درود Khansariha (8)

به احتمال زياد جاي پيچ رد كرده . جنس مازل از آلومنيوم هست و درصد خراب شدن رزوه هاش بيشتر از رزوه پيچ آلني داخلش هست . شما مازل رو باز كنيد ببريد پيش يه قلاويز كار تا برات يه شماره بزرگتر قلاويز كنه . Khansariha (8)

یعنی فقط مازل رو ببرم ؟ خود اسلحه لازم نیست ؟